Knihy
E-knihy

Nikto sa neskryje

Edward Snowden, NSA a americké systémy hromadného odpočúvania

Tatran, 2015
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Akcia
Vydavateľstvo
Tatran, 2015

V máji 2013 sa Glenn Greenwald vydal na cestu do Hongkongu. Mal sa tam stretnúť s anonymným zdrojom, ktorý tvrdil, že má presvedčivé dôkazy o neobmedzenom sledovaní občanov zo strany vlády. Trval na komunikácii len prostredníctvom...

Čítaj viac

7,79 €

Bežná cena Bežne 9,90 €

Zľava 21%
platí do 4. 6. 2019

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

V máji 2013 sa Glenn Greenwald vydal na cestu do Hongkongu. Mal sa tam stretnúť s anonymným zdrojom, ktorý tvrdil, že má presvedčivé dôkazy o neobmedzenom sledovaní občanov zo strany vlády. Trval na komunikácii len prostredníctvom zložito šifrovaných kanálov. Z anonymného zdroja sa vykľul dvadsaťdeväťročný Edward Snowden, ktorý pracoval pre firmu úzko spolupracujúcu s Národnou bezpečnostnou agentúrou (NSA). Zverejnené informácie o tom, ako agentúra vážne prekračuje hranice svojich právomocí, otriasli celým svetom a stali sa jedným z najzávažnejších zistení v moderných dejinách. Spustila sa horlivá a doposiaľ nevídaná debata o národnej bezpečnosti a ochrane súkromia. Diskusia v spoločnosti aj naďalej živo rezonuje, vláda navrhuje reformy a zdá sa, že plný dosah Snowdenových únikov informácií ešte len uvidíme.

V tejto knihe Glenn Greenwald po prvýkrát spája všetky kusy skladačky do jednoliateho celku. Podrobne popisuje náročný desaťdňový pobyt v Hongkongu, skúma širšie dôsledky odpočúvania, o ktorom sa detailne zmieňoval v článkoch pre denník Guardian, no zároveň prináša nové informácie o bezprecedentnom zneužívaní moci zo strany NSA. Tvrdenia dokladá čerstvými dokumentmi, ktoré mu zveril sám Snowden. Greenwald však nezostáva len pri kauze okolo NSA. Na mušku si berie aj etablované médiá, ktoré podľa neho neslúžia záujmom ľudí. Zároveň ho zaujímajú možné dôsledky agresívneho zasahovania vládnych inštitúcií do súkromia jednotlivcov a jeho dosah na politické zdravie národa. Nikto sa neskryje prichádza v tej najsprávnejšej chvíli a je nebojácnym, ostrým a nesmierne dôležitým príspevkom k poznaniu fungovania masového sledovania občanov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nikto sa neskryje - Glenn Greenwald
Najjasnejší súmrak - Aly Martinez
15,39 €
Ušetríte 5,41 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
No Place to Hide
Rok vydania
2015
Počet strán
312
Vydavateľstvo
Tatran
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
213742

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,2 / 5

9 hodnotení

4
3
2
0
0

citizenfour
11.11.2014
Brilliant book
Everybody who uses the internet should read this book.
Fascinating insight into how much data is collected. After reading this book you will be more careful what you publish on the internet and you will get the idea why this man risked everything to tell us this.

Čítaj viac
Šimon
20.6.2014
super
Výborná kniha, ktorá je síce písaná pre mňa dosť zložitou angličtinou, ale jej obsaj to výborne vynahrádza. Kniha vás zavedie do dnešného sveta ale sposobom, ktorému by ste len veľmi ťazko uverili. Ukáže vám pravdu o NSA, vládnom zastrašovaní a vysvetlí prečo to všetko vlastne Snowden podstúpil. Kniha je písaná aspoň zatiaľ netechnicky, takže s jej čítaním nebudú mať problém ani ľudia bez rozsiahlých znalostí IT. Knihu mám síce prečítanu asi len s tretiny, ale už teraz ju môžem vrele odporučiť.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nikto sa neskryje - Glenn Greenwald
Najjasnejší súmrak - Aly Martinez
15,39 €
Ušetríte 5,41 €

„Kvety a knihy sú pre mnohých práve tak nevyhnutné, ako denný chlieb.“

Honoré de Balzac