Naše kníhkupectvá sú otvorené :-)
A v nich najlepšie knižné darčeky pre všetkých. Viac info
Bod zlomu - Malcolm Gladwell
Bod zlomu
11,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Bod zlomu

O malých příčinách s velkými následky

Malcolm Gladwell

Malcolm Gladwell je kanadský novinár a spisovateľ jamajsko-anglického pôvodu. Je autor kníh Bod zlomu, Záblesk, Výnimoční a Čo videl pes a iné dobrodružstvá, David a Goliáš, v ktorých sa snaží zmeniť zaužívaný pohľad na svet a myslenie.

BIZBOOKS, 2015
Vydavateľstvo
BIZBOOKS, 2015
Preklad

Knihu Bod zlomu bez nadsázky můžeme nazvat marketingovou biblí. Poodhaluje totiž tajemství šíření informací, napříč společností. Jak je možné, že se některé změny ve společnosti odehrávají neuvěřitelně rychle? Proč se z neznámé knihy najednou stane...

Čítaj viac

11,99 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Legendární kniha, která změnila pohled na svět
Knihu Bod zlomu bez nadsázky můžeme nazvat marketingovou biblí. Poodhaluje totiž tajemství šíření informací, napříč společností. Jak je možné, že se některé změny ve společnosti odehrávají neuvěřitelně rychle? Proč se z neznámé knihy najednou stane bestseller? Jak se z nějakého výrobku stane módní hit? Proč v určitém městě náhle klesne kriminalita? Americký novinář Malcolm Gladwell se na takové zdánlivě tajemné změny vyskytujících se v každodenním v životě dívá optikou epidemií. Myšlenky,výrobky, informace či způsoby chování se podle něj šíří stejně jako viry.

V knize nabité pozoruhodnými výsledky psychologických a sociologických výzkumů autor vysvětluje, proč jsou některé nápady a myšlenky nakažlivé, a popisuje typy lidí, díky nimž se mohou rozšířit rychlostí sociální epidemie. Kniha je plná názorných příkladů a ilustračních situací. Jednotlivé fáze šíření epidemie jsou vysvětleny a propojeny dohromady tak, že rozečtenou knihu jen tak neodložíte a na konci je vám jasné, co je třeba udělat a na koho se obrátit, aby právě vaši nabídku na trhu nikdo nepřehlédl.

Tuto legendární neobyčejně inspirativní knihu ocení tvůrci reklamy, nezávislí profesionálové i čtenáři kvalitní literatury faktu.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha pevná väzba, Slovenský jazyk, Ikar, 2013

Vypredané

Kniha pevná väzba s prebalom, Český jazyk, BIZBOOKS, 2015

Vypredané

Kniha pevná väzba s prebalom, Český jazyk, Dokořán, 2008

Vypredané

Kniha pevná väzba s prebalom, Český jazyk, Dokořán, 2007
-5%

Vypredané

Ďalšie

Recenzie, kritiky

Bod zlomu (Ján Blažovský), medziknihami

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Tipping Point: How Little Things Can Make a Big Difference
Rozmer
145×205 mm
ISBN
9788026504047
Vekové odporúčanie
15+
Počet strán
254
Hmotnosť
513 g
Rok vydania
2015
Naše katalógové číslo
212249
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
český
Vydavateľstvo
BIZBOOKS

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,6 / 5

13 hodnotení

23
14
7
1
0

Ivan Vnučko
27.1.2018
Dobrá kniha, príšerný preklad
Výborná kniha, ktorú pre mňa nečitateľnou spravil príšerný slovenský preklad. Chápem, že ide o náročný materiál, autor používa odborné výrazy, populárno-vedecké prirovnania (faktor lepkavosti) a americké reálie. Ale autorka prekladu z toho urobila kostrbatý guláš. Po 100 stranách odkladám a zoženiem si originál. Čítaj viac
Jana Koplová
6.3.2016
O malých příčinách s velkými následky. Ani moje v pořadí druhá přečtená knížka od Gladwella mě nezklamala. Literatura faktu, která je poutavá od začátku až do konce. Autor hledá spojitosti v mnoha průzkumech z oblasti sociologie i psychologie. Přičemž hlavní pojítko by měl být bod, ve kterém se případ vymyká kontrole, stane se epidemií, která má ať už pozitivní nebo negativní vliv na generace a generace lidí. S řadou těchto průzkumů jsem se už někdy v životě setkala, ale i tak je fascinující, v čem všem se dá dneska najít souvislost. Epidemie sebevražd v Mikronésii, módní trendy, zločinnost v USA, Sezamová ulice vs. Blue´s Clues.

O tom proč se některé myšlenky stanou nakažlivé, zatímco jiné upadnou ihned v zapomnění. Rozhodně řadím do kategorie "Stojí za přečtení".
Čítaj viac
3
Sapiens - Yuval Noah Harari
Práve čítam
Sapiens

Som stále ten istý jednoduchý a zvedavý chlapec, akým som bol keď som mal 6 :-)

Štefan Tóth
5.1.2014
Dobrá kniha so zlým názvom
Prečo niektoré myšlienky sa javia byť odstupom času také prelomové, s obrovským vplyvom na spoločnosti i jednotlivcov? Aké zákonitosti stoja za tým, že niektoré nápady, myšlienky, či presvedčenia získajú obrovskú popularitu, kým iné vyhasnú v ústraní, zväčša len v spoločnosti zopár zasvätených intelektuálov, či fanatikov? Kniha Malcolma Gladwella s názvom Bod zlomu sa snaží pozrieť sa na fenomén sociálnych epidémií analýzou hlavných faktorov, stojacich za ich šírením.

V mnohých čitateľoch prevládne pri prvotnom listovaní publikáciou a začítaní sa do úvodných kapitol veľké sklamanie. Názov knihy – Bod zlomu totiž len primálo opisuje to, čomu sa autor prvotne venuje. Skvelý marketingový ťah vydavateľa je dosť mätúci. Kniha sa totiž problematike bodu zlomu venuje skutočne len okrajovo. Podstata knihy spočíva v analýze sociálnych epidémií. Autor hľadá vysvetlenie ich výnimočnosti v špecifickej konfigurácii troch faktorov: v zákone jedinečných (šíriteľov), vo faktore lepkavosti (príťažlivosť myšlienky) a v sile kontextu. Postupne v jednotlivých kapitolách rozoberá vplyvy jednotlivých faktoroch na konkrétnych príkladoch, ktoré si ako pozorný žurnalista a korešpondent všimol. Brilantný vyjadrovací štýl autora sa však v niektorých kapitolách mení na dlhé a bezvýznamné analýzy ešte bezvýznamnejších javov. Najnudnejšou kapitolou je bezpochyby analýza faktoru lepkavosti, kde sa Gladwell venuje podstate úspechu detských relácií vysielaných v amerických televíziách v 70-tych a 90-tych rokoch.

Postupne autor predstavuje zákon výnimočných, v ktorom hľadá hlavné tri typy osobností, ktoré stoja za sociálnymi epidémiami. V prvom rade opisuje význam spájateľov, teda tých, ktorí vďaka svojim rozsiahlym kontaktom majú úžasnú sociálnu silu preposielať informácie a posolstvá do širokých sociálnych okruhov. V mavenoch vidí informačných špecialistov zhromažďujúcich poznatky, analyzujúcich jednotlivé aspekty informácií. V treťom type vidí predavačov – sociálnych expertov, či manipulátorov schopných ľudí presvedčiť o svojich myšlienkach a zámeroch. Práve interakciou týchto troch typov osobností vzniká jedinečná sila sociálnych epidémií, čo autor dokladá niekoľkými príkladmi z histórie.

Vo faktore lepkavosti vidí Gladwell určitú príťažlivosť informácie ako prvotný predpoklad epidemického šírenia medzi ľuďmi. Poukazuje na to, že zmena podania, či malé prispôsobenie obsahu môže zásadne zmeniť jej schopnosť upútať pozornosť ľudí. V sile kontextu ako tretieho predpokladu sociálnych epidémií vidí možnosti prostredia vplývať na chovanie ľudí, neraz totiž majú i malé javy v prostredí ohromnú silu vplývať na sociálne správanie jednotlivcov, tak ako to dokladá na príklade teórie rozbitých okien na pokles kriminality v New Yorku v druhej polovici 90-tych rokov.

Ľahký a rozvláčny pisateľský štýl autora dokáže rýchlo upútať pozornosť čitateľa, a to vo väčšej miere ako zneužitý marketingový ťah s názvom knihy. Predostrené myšlienky však dobre opisujú podstatu sociálnych epidémií, i keď sa autor miestami značne rozpisuje a odvádza pozornosť čitateľa smerom k podrobnej analýze menej podstatných faktov. Ľahké čítanie však môže spríjemniť ináč dlhé jesenné, či zimné večeri jednotlivcom zaujimajúcim sa o behaviorálnu ekonómiu, či pop-psychológiu.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev