Triezvenie - Juraj Šebesta

7,70 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Triezvenie - Juraj Šebesta
Triezvenie - Juraj Šebesta

Triezvenie

Ako žijeme svoju dobu, po čom túžime? Sme bohatí, chudobní, šťastní? Poznáme samých seba? Juraj Šebesta v zbierke poviedok Triezvenie kladie tieto otázky neraz groteskným či... Čítať viac

Vydavateľstvo
Citadella, 2015
140 strán
2 hodiny čítania

Ako žijeme svoju dobu, po čom túžime? Sme bohatí, chudobní, šťastní? Poznáme samých seba? Juraj Šebesta v zbierke poviedok Triezvenie kladie tieto otázky neraz groteskným či ironickým tónom. Jeho odpoveďou je humor: terapia humorom, s pochopením pre... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

7,70 €

Posielame do šiestich dní

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Ako žijeme svoju dobu, po čom túžime?
Sme bohatí, chudobní, šťastní? Poznáme samých seba?
Juraj Šebesta v zbierke poviedok Triezvenie kladie tieto otázky neraz groteskným či ironickým tónom. Jeho odpoveďou je humor: terapia humorom, s pochopením pre tých, čo hľadajú, tápajú či topia sa.
Autor úspešných románov Keď sa pes smeje a Venussha (Ťažký týždeň) sa pozrel na svoj debut s odstupom desiatich rokov a doplnil ho o dve nové poviedky.
Čítať viac
Počet strán
140
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
100×120 mm
Hmotnosť
100 g
ISBN
9788097143022
Rok vydania
2015
Naše katalógové číslo
210110
Štýl
humorný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Citadella
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,0 / 5

2 hodnotenia

0
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

8

Závislák do poslednej bunky. Ukážte mi knihu, ktorú som nečítala a ja si ju prečítam ;) Napíšte mi na Instagram @knizny.zavislak , ktorá by to mala byť!

Diana Kováčová
Overený zákazník
21.12.2020
Správny poviedkový mix
Ja mám veľmi rada poviedkové knižky, čím som staršia tým viac v nich nachádzam to kúzlo. A Triezvenie nebolo výnimkou.

Moje najobľúbenejšie poviedky sú Polia slnečníc, Gitarové improvizácie a Láska v Paríži. Sú také iné, majú svoje čaro a aj keď boli v istom bode negatívne, neboli zlé, skôr to hrdinov posunulo. Boli zvláštne, ale nádherne ľudské.

Gtoreska odzadu a Doba je zlá ma nadchli pre svoje spracovanie, rozhodne mali niečo do seba. Boli také všedno-nevšedné. A prekvapivé.

Najviac rozporuplné emócie som mala pri poviedke Horoskop. Viem, čo tým autor chcel povedať a na jednej strane sa mi to veľmi páči, ale srší z toho taká negatívna energia, že ma až striasa.

Miestami som sa trochu strácala v texte pre príliš dlhé vety. Možno to bol zámer autora vyvolať istý umelecký dojem, ale mňa to až tak nenadchlo. Skôr som si musela danú vetu prečítať viackrát.

Pri niektorých som sa zamiala, iné ma rozosmútili, ale dokopy v tejto knihe vytvárajú taký správny poviedkový mix.

#spolupraca
Čítať viac

Čítať viac

„Sú rôzne druhy odvahy. Poznám ľudí, čo sa smelo vrhnú medzi rinčiace meče, ale vystavte ich spleti mocenských intríg a vezmú nohy na plecia. A naopak.“

Diabol v zrkadle - Juraj Červenák
Diabol v zrkadle
Juraj Červenák