Kapitál v 21. století - Thomas Piketty

36,35 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Kapitál v 21. století - Thomas Piketty
Kapitál v 21. století - Thomas Piketty

Kapitál v 21. století

Obsáhlé dílo francouzského profesora ekonomie kritizuje prohlubující se majetkovou nerovnost ve světě a spatřuje v ní jedno z největších nebezpečí současného systému. Autor,... Čítať viac

Vydavateľstvo
Nakladatelství Universum, 2015
Počet strán
664

Obsáhlé dílo francouzského profesora ekonomie kritizuje prohlubující se majetkovou nerovnost ve světě a spatřuje v ní jedno z největších nebezpečí současného systému. Autor, který shromažďování nejrůznějších dat a jejich vyhodnocování... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Ďalšie knižné vydania (3)
Capital in the Twenty-First Century - Thomas Piketty
Brožovaná väzba
Angličtina, 2017
Viac ako 30 dní
-5 %

24,73 €


Kapitál v 21. storočí - Thomas Piketty
Pevná väzba
Slovenčina, 2015
Vypredané

Capital in the Twenty-First Century - Thomas Piketty
Pevná väzba
Angličtina, 2014
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Obsáhlé dílo francouzského profesora ekonomie kritizuje prohlubující se majetkovou nerovnost ve světě a spatřuje v ní jedno z největších nebezpečí současného systému. Autor, který shromažďování nejrůznějších dat a jejich vyhodnocování věnoval 15 let, upozorňuje, že majetková nerovnost je stejná jako před sto lety a roste způsobem, který ohrožuje jak demokracii, tak ekonomiku.
Čítať viac
Originálny názov
Le capital au XXIe siècle
Počet strán
664
Väzba
pevná väzba
Rozmer
155×235 mm
Hmotnosť
1201 g
ISBN
9788024248707
Rok vydania
2015
Naše katalógové číslo
203642
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Nakladatelství Universum
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,9 / 5

10 hodnotení

6
1
1
0
2

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Igor
Neoverený nákup
19.6.2020
Peniaze tvorené z ničoho... = nerovnosť
Peňazí ako ich poznáme dnes - tzv. FIAT - môžeme vytvoriť neobmedzené množstvo (obzvlášť v digitálnej podobe), avšak existuje obmedzené množstvo tovarov, služieb, kapitálu, ktoré sa za ne dá kúpiť. Teda riešením nie je tvorba peňazí z ničoho, ale produktivita - reálna produkcia tovarov a služieb, ktoré si za ne môžeme kúpiť. Obzvlášť je dôležité, aby sa peniaze získavali za produktívnu činnosť, nie za to, že si ich niekto len tak vytvorí - ako to dnes robí bankový systém. Peňažná zásoba by mala byť relatívne stabilná. Následná inflácia či deflácia by mala byť výsledkom trhových síl (teda toho čo ľudia kupujú alebo predávajú) - ak po niečom sa zvýši dopyt, tak zrejme cena narastie, ak sa po niečom zníži dopyt, cena klesne; ak sa zvýši produkcia niečoho, cena klesne, ak sa zníži produkcia - daná vec sa stane vzácnejšou - cena stúpne. Prípadne daný pokles/rast ceny je kombinácia predchádzajúcich možností - teda rastu/poklesu dopytu po tovare a rastu/poklesu ponuky tovaru.
Ceny sa však môžu meniť aj v dôsledku toho, že sa manipuluje s množstvom peňazí v obehu - zvyšuje sa ich množstvo - predovšetkým tzv. zlými peniazmi - vytvorenými z ničoho. Ak väčší objem peňazí naháňa ten istý počet produktov, výsledok je len taký, že narastú cenu. Ja ak si môžem dnes za 1€ kúpiť chlieb, bol by som rád, ak by som si za to isté € mohol kúpiť chlieb aj o 10 rokov. Ale je to tak? Pozrime si historický vývoj inflácie FIAT peňazí - znehodnocujú sa. Toto je stabilná mena? Toto je "uchovávateľ" hodnôt, že si môžem za daný rovnaký objem peňazí neskôr kúpiť menej? Keď sa zrušil zlatý štandard - tak kto by si nechal pod vankúšom vtedajšie zlato, ktoré si kúpil za 1000 dollárov, tak by si našiel teraz pod vankúšom 42500 dolárov. Iný človek, ktorý by sa rozhodol nechať si 1000 dolárov, by mal aj 1000 dolárov dnes, lenže kúpil by si za tých 1000 dolárov teraz toho menej, ako si toho mohol kúpiť v roku 1971. To neznamená, že zlato je investícia, alebo že zlato tak nabralo na hodnote. Znamená to, že zlato má stabilnú hodnotu, pričom sú to tzv. FIAT peniaze - teda tie, ktoré používame dnes a sú tlačené z ničoho a nekryté ničím - ktoré takto stratili na hodnote. Inflácia sa nenadarmo označuje aj ako skrytá daň. Pre vládu je oveľa jednoduchšie si peniaze vytlačiť cez centrálnu banku, ako keby mala zaťažovať ľudí ešte vyššími daniami - veď v ekonomike sa iba dvíhnu ceny. Komerčné banky vytvárajú úvery z ničoho cez systém frakčných rezerv. Zlato má oproti súčasným peniazom aj tzv. nemonetárnu, teda nepeňažnú hodnotu - má použitie v medicíne, elektronike, priemysle... S FIAT peniazmi si nemôžete poriadne ani zadok poutierať a tobož neviem či by horeli poriadne v krbe. FIAT peniaze kryté ničím sú len šikovný nástroj, ako okrádať ľudí bez toho, aby si všimli.
Táto kniha Vám samozrejme o tom nepovie.
Čítať viac
Ali Smidžár
Overený nákup
11.5.2016
Náročná kniha
trochu je rozvláčna, ale pre závery ktoré Piketty uvádza sú potrebné údaje ktoré tam uvádza.
Samozrejme, že priaznivci v súčasnosti pretlačovanej neoliberálnej ekonomickej politiky nebudú súhlasiť s touto knihou, viď príspevky Earl Turnera, ale kniha má svoje rácio. Mala by byť aj súčasťou vyučovania, študenti si vyberú svoj názor. Pravdou je že najbohatší platia najmenšie dane a bohatnú najviac.
Čítať viac
jaroslav
Neoverený nákup
2.12.2015
Názor čitateľa
Samozrejme že pravičiarom táto kniha pohla žlčou No ale je vždy dobre ak sa môžme oboznámiť nie iba jedným videním sveta ale z viac pohľadov i preto som si tuto knihu kúpil a vôbec som rád že ju mám.. Čítať viac
Igor
Neoverený nákup
25.1.2020
Dámi a páni, toto je presne "argumentačná" schopnosť pravičiarov resp. neoliberálov (SDKU, SaS a pod.). Čítať viac
Paul
Neoverený nákup
12.6.2015
\"an instant classic\"
Kniha Capital In The Twenty-First Century a jejích 685 stránek se stala po vydání bestsellerem číslo jedna na Amazonu. Je to zřejmě poprvé, co jakákoli kniha vydaná ctihodným nakladatelstvím Harvard University Press získala takový status celebrity. Žádný večírek ve Washingtonu či New Yorku nestál za zmínku, pokud se na něm nevedla diskuse právě o tomto spisu.

A dostalo se mu nejvyššího vyznamenání, když se probojoval na stránku komentářů listu The New York Times. Na levé straně vyšel sloupek nazvaný Pikettyho fenomén od Davida Brookse, který je mezi mezi komentátory listu považován za rozumného konzervativce. Na pravé straně se až dolů táhl názor liberálního ekonoma a držitele Nobelovy ceny Paula Krugmana pod titulkem Panika kolem Pikettyho, podle něhož konečně někdo napíchl konzervativní ekonomické doktríny, které ruinují Ameriku a západní svět, na vědecký meč.
Čítať viac

Čítať viac

„Alebo sme skôr výsledkom miest, kde vyrastáme, prostredia, atmosféry, ktorú dýchame, doma, na ulici, v škole? Takmer to tak vyzerá, keď sledujem ten priepastný rozdiel medzi Turínom a Parížom.“

Pod slnkom Turína - Ivana Dobrakovová
Pod slnkom Turína
Ivana Dobrakovová