Pavle - Ivan Jančár
Pavle
47,75 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
47,75 €

Bežná cena Bežne 49,90 €

Ušetríte 4%

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Ivan Pavle je jednou z najvýraznejších osobností strednej maliarskej generácie na Slovensku. Jeho maliarsky výraz nesmeroval k hľadaniu módneho prejavu, ale k podstate umeleckej tvorby. Maľovanie mu splývalo so životom - vždy bol maliarom so silnou sebadisciplínou. Od začiatku bol ukážkovým figuralistom, študoval hmotu, analyzoval možnosti rozkladu tejto hmoty, pohybu či jeho sekvencií. Zobrazoval ľudské emócie v uvoľnených psychických stavoch. Nebolo podstatné, či figúry mali výrazne expresívny alebo meditatívny charakter, vždy mali silný výraz s dôslednou znalosťou anatómie. Monografia od uznávaného výtvarného teoretika Ivana Jančára zachytáva doterajšiu tvorbu tohto výnimočného solitéra, ktorý vďaka svojim maliarskym kvalitám patrí medzi najvýznamnejšie zjavy súčasnej slovenskej maliarskej tvorby.

Ivan Pavle sa narodil v roku 1955 v Galante, vyrastal v Prievidzi. Roku 1981 absolvoval odbor monumentálnej maľby na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (prof. D. Castiglione a prof. I. Vychlopen). Žije a tvorí v Bratislave. Venuje sa najmä maľbe a kresbe, ale aj sochárskej tvorbe, nábytkovým objektom a sporadicky aj ilustrácii. Vystavoval v prestížnych slovenských i zahraničných galériách, je zastúpený vo verejných i súkromných zbierkach po celom svete. Absolvoval niekoľko tvorivých pobytov hlavne v USA, Thajsku a Francúzsku, kde v roku 1989 získal cenu Poroty na Medzinárodnom festivale maľby v Cagnes sur Mer.

Tvorbu Ivana Pavleho charakterizuje plodný maliarsky nepokoj a vyhranený rukopis. Záujem o dotyk s najlepšími dielami minulosti ho priviedol k aplikovaniu zabudnutých techník a receptúr vo vlastných výtvarných postupoch. V jeho početnom diele sa spája znalosť tradície a rešpekt k materiálu so súčasným obsahom.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Pavle - Ivan Jančár
Rok v lese - Emilia Dziubak
57,05 €
Ušetríte 3,75 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
272
Hmotnosť
1810 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský, anglický
Vydavateľstvo
Herial
Rozmer
226×317 mm
ISBN
9788096996995
Naše katalógové číslo
201361

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?


Jozef Poliak
14.3.2015
Názor čitateľa
Veľmi pekné dielo o umelcovi, takmer katalóg celoživotnej výtvarnej tvorby Ivana Pavleho. Včera - 13.marca 2015 som sa zúčastnil vernisáže v Slovenskom národnom múzeu, kde som publikáciu zakúpil a získal som aj venovanie s podpisom Ivana - mimochodom spolužiaka so strednej školy. Odporúčam toto dielo do pozornosti milovníkom umenia a taktiež návštevu výstavy umelca , ktorá potrvá do konca mája 2015.
Veľa umeleckej tvorivosti, Ivan.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Pavle - Ivan Jančár
Rok v lese - Emilia Dziubak
57,05 €
Ušetríte 3,75 €

„Literatúra je jazyk jazyka, reč reči, slovo slova.“

Jozef Miloslav Hurban