Variátory - Ladislav Málik, Slavomír Hrček
Variátory
32,76 €
Knihy
E-knihy
32,76 €

Bežná cena Bežne 33,85 €

Ušetríte 3%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Publikácia je zameraná na efektívne navrhovanie a konštruovanie prevodových mechanizmov s plynulou a stupňovou zmenou rýchlosti a optimálne využitie súčasného stavu poznania v tejto oblasti, preto u jej užívateľov sa predpokladajú základné znalosti z prenosu energie prevodom mechanickým, hydrodynamickým a hydrostatickým.

Koncepcia publikácie je založená na využití fyzikálno-matematického modelovania prechodových procesov, v ktorých sa prevodový mechanizmus v prevádzke nachádza. Uvedené matematické modely a výpočtové postupy umožňujú výpočet kinematických, dynamických a energetických parametrov, a tak umožniť voľbu optimálnych parametrov z hľadiska konštrukčnej zložitosti, hmotnosti, minimálnej spotreby. Teda, aby každému pracovnému režimu stroja bol objektívne priradený najekonomickejší režim práce motora.

Obsah publikácie je zvolený tak, aby umožnil pracovníkom, ktorí sa zaoberajú praktickým navrhovaním prevodových mechanizmov a ich prevádzkou, t.j. konštruktérom v strojárskych podnikoch, v projekčných organizáciách a odborným pracovníkom v aplikovanom výskume rozšíriť si poznatky o výpočte, o koncepčnom a konštrukčnom riešení variátorov mechanických, hydromechanických a kombinovaných prevodoviek a o súčasných vývojových trendoch v tomto odbore.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Variátory - Ladislav Málik, Slavomír Hrček
Konštruovanie III. - Ladislav Málik, Jana Chrzová, Štefan Medvecký, Slavomír Hrček
61,99 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
410
Hmotnosť
895 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
EDIS
Rozmer
178×250 mm
ISBN
9788055409269
Naše katalógové číslo
200216

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Variátory - Ladislav Málik, Slavomír Hrček
Konštruovanie III. - Ladislav Málik, Jana Chrzová, Štefan Medvecký, Slavomír Hrček
61,99 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev