Nezmeškajte 5-eurovú poukážku ako darček k nákupu! Viac info Nezmeškajte 5€ poukážku k nákupu! Viac info
Talentovaný pan Ripley - Anthony Minghella
Talentovaný pan Ripley
3,80 €
Knihy
E-knihy
3,80 €

Bežná cena Bežne 3,99 €

Ušetríte 5%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

3,80 €

Viac o titule

Román oblíbené americké autorky detektivních próz Patricie Highsmithové "Talentovaný pan Ripley" (1955) natočil britský režisér Anthony Minghella, který předtím získal světový věhlas oscarovým Anglickým pacientem.
Titulní postavu mladíka, který využije příležitosti a vydává se za svého zámožného přítele, svěřil Mattu Damonovi, jehož dětsky nevinná tvář, skrývající životní protřelost a až chorobnou ctižádost, přesně odpovídala dvojznačnosti literárního pana Ripleyho.
I v dalších úlohách se objevují známí a především přesně obsazení herci – Gwyneth Paltrow (začínající spisovatelka Marge), Jude Law (znuděný dědic loďařského impéria Dickie Greenleaf) a také Cate Blanchett, jež ztělesňuje připsanou postavu bohaté Američanky Meredith.Bonusy
  • Film o filmu
  • Trailer
Čítaj viac
Kúpte spolu
Talentovaný pan Ripley - Anthony Minghella
Dvere dokorán - Anthony Minghella
11,41 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčil film?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

5

Som mladý, sčítaný, cieľavedomý, energický a väčšinou pozitívne naľadený človek so záujmom pre film a literatúru (umenie).

Marek Dian
7.5.2016
Marek - komentár.
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Učiteľ a žiak, t.j - režiséri : Sydney Pollack a Anthony Minghella, veď už predchádzajúci 9. oscarový - Anglický pacient, mnohé ukázal zo Spomienok na Afriku, o tri roky neskôr, Tony opäť triumfuje, ale nie, čo sa týka - Oscarov, ale, najmä, čo sa týka - samotného spracovania, s vtedy špičkovými hercami, pričom Jude Law, sa stane jeho dvorným hercom, ten, kto dominuje celému, takmer 2. a pol hodinovému, majstrovsky spracovanému, nasnímanému, ozvučenému : F-I-L-M-U, je bez debát, Matt Damon, ani nie 30. ročný herec, zvláda viacero hereckých polôh, až z neho, ide strach a hrôza, z toho, aký je prirodzený - manipulátor, imitátor, či a najmä, chronicko - notorický KLAMÁR, ktorý ani pravdou nedýchne, skrátka sú takí ľudia, ktorí celý svoj, zakomplexovaný život, klamú, podvádzajú, až to berú úplne normálne, že sa z toho stáva každodenná rutina, hovorím o mladíkovi Tomovi Ripleyovi, ktorý je až do úmoru, MOC - extrémne talentovaný, prichádza z New Yorku do Talianska, aby priviedol domov - márnotratného syna - Dickieho Greenleafa. Odkedy ho zbadá i s jeho šarmantnou priateľkou, spisovateľkou Marge, odvtedy ho začne - študovať, napodobňovať, aby sa stal - ním, od hlavy po päty, pritom je šokujúce, že mu prechádzajú činy a skutky, ktoré spáchal, hnus ! Nie je to pozitívny film, síce áno, ako v tom, vie hlavná postava - chodiť, vyseká sa z hoc - akého prúseru, že všetko hádže, smerom do autu. Veľmi nebezpečný film ! Majstrovskí herci a réžia, kamera. Čítaj viac

Kúpte spolu
Talentovaný pan Ripley - Anthony Minghella
Dvere dokorán - Anthony Minghella
11,41 €

„S pomocou kníh sa mnohí stávajú vzdelanými aj mimo školy. Bez kníh sa však nikto nestane vzdelaným ani v škole.“

Jan Amos Komenský