Knihy
E-knihy

...a zeptala se HMOTA: Proč jsem?

Vědecko-ateistická filozofie o vzniku vesmírů,evoluci a smyslu života

Okamžitý download
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Nakladatelství MEM, 2014

Autor se pokouší vzkřísit a nakopnout ze dna dnešní filozofii ,která přestala reagovat na současný stav vědy.Komplexně syntetizuje nejnovější poznatky celé vědy a zjištuje ,že už je možné odpovědět i na nejtěžší otázky...

Čítaj viac

5,00 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Autor se pokouší vzkřísit a nakopnout ze dna dnešní filozofii ,která přestala reagovat na současný stav vědy.Komplexně syntetizuje nejnovější poznatky celé vědy a zjištuje ,že už je možné odpovědět i na nejtěžší otázky filozofie vůbec: Proč jsme ? Jaký je realný a zkutečný smysl života?Kdo nebo co je naším zřizovatelem?Co z nás realně přetrvá věčně?Proč je ale i bolest,hlad,žízeň ,sex i orgasmus? Kniha se také zabývá vznikem vesmíru z ničeho, vysvětluje co to je prostor a čas ,tajemná hmota a energie prázdného prostoru. Ateistická proto že celková analýza byla provedena a oproštěna od ideologie, náboženství,politiky ,mýtů a bájí, zbožných přání víry a ostatních úchylek software genomu DNA.
Čítaj viac
Kúpte spolu
...a zeptala se HMOTA: Proč jsem? - Stanislav Vyskočil
Pacient - Sebastian Fitzek
14,15 €
Ušetríte 4,75 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

1,0 / 5

2 hodnotenia

0
0
0
0
2

Ján Neupauer
16.7.2017
Žoldnier Richarda Dawkinsa
Kniha je slabý odvar kníh militantného ateistu Richarda Dawkinsa. Škoda peňazí a času.
To už je lepšie a zábavnejšie rovno si prečítať odporúčanú literatúru v závere knihy.
Ja odporúčam aj knihu, ktorá tam nie je a to : Jiří A. Mejsnar : Mýtus evoluce ; to len kvôli
tomu, aby sme získali pohľad aj z inej strany.
Čítaj viac
Peter
7.6.2017
Sci-fi literatúra
Knihy typu: "Heuréka ! Som presvedčený o svojej pravde - Hmota seba samú stvorila, determinovala a postupne stvorila živú hmotu a ponechala jej priestor na vývoj, čiže evolúciu" Asi takto sa dá charakterizovať motto knihy.
Zároveň je treba dodať, že vďaka filozofickému obsahu tejto knihy zistíte, ako hlboko sa mýlia súčasní autori sci-fi teórie, tzv. evolúcie. Veda, a predovšetkým biológia alebo chémia, už nepoznajú a vylučujú pavedu o evolučnom vývoji živých organizmov náhodne stvorených neživou hmotou v tzv. prahmote pôvodu života.
Teda ak chcete mať ďalšie argumenty proti evolúcii, je to dobrá kniha, ktorá vás zároveň poučí v oblasti sci-fi filozofie, ale tiež pobaví tak, že sa zasmejete. A to vôbec nemusíme uvažovať o kreacionizme, ako o možnom stvorení sveta a živej hmoty. Ale to už sú kapitoly iných kníh, kde tzv. vedci evolučnej sci-fi teórie nedokážu predložiť voči vedeckým poznatkom žiadne argumenty, z ktorých by čo i len jeden argument pripomínal evolučný vývoj života.
Z nich je najvtipnejší argument súdruha filozofa Dawkinsa, ktorý v jednom TV programe na otázku pôvodu života na Zemi uznal fakt, že nás sem asi vložili mimozemšťania, ktorí vznikli evolúciou. To znamená, že sme stvorení evolučnou evolúciou. Na pobavenie tiež veľmi dobré. A preto pripomínam, že je dobré si prečítať aj knihy Dawkinsa, ktoré rozjasnia svojim britkým humorom tváre všetkých milovníkov scifi filozofie.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
...a zeptala se HMOTA: Proč jsem? - Stanislav Vyskočil
Pacient - Sebastian Fitzek
14,15 €
Ušetríte 4,75 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth