Mama a zmysel života

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Premedia, 2014
272 strán
4-5 hodín čítania

Hlavnými postavami šiestich príbehov sú ženy v neľahkých životných situáciách. Známy americký psychoterapeut v nich vychádza z vlastnej praxe, titulný príbeh hovorí o jeho vzťahu s matkou, nedopovedaných témach a smrti... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 14,20 €

Hlavnými postavami šiestich príbehov sú ženy v neľahkých životných situáciách. Známy americký psychoterapeut v nich vychádza z vlastnej praxe, titulný príbeh hovorí o jeho vzťahu s matkou, nedopovedaných témach a smrti... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 14,20 €

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Hlavnými postavami šiestich príbehov sú ženy v neľahkých životných situáciách. Známy americký psychoterapeut v nich vychádza z vlastnej praxe, titulný príbeh hovorí o jeho vzťahu s matkou, nedopovedaných témach a smrti, ktorá všetko zmenila a prinútila ho o všetkom premýšľať nanovo a inak.
Irvin D. Yalom znova odhaľuje zákutia ľudskej duše – svojich pacientov aj seba samého – a hľadá cestu k jej pretvoreniu. Pomáha mu k tomu jeho zmysel pre detail, ale aj schopnosť uznať vlastné chyby. Hoci ide väčšinou o príbehy ľudí v hraničných situáciách, ak to okolnosti aspoň trochu dovoľujú, nechýba v príbehoch ani jemný humor a zmysel pre absurdnosť niektorých situácií.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, objednávajte však rýchlo
14,20 €
-5 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Ihneď na stiahnutie
PDF
EPUB
MOBI
7,90 €
Ďalšie

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

10 hodnotení

7
1
2
0
0

Ako sa vám páčila e-kniha?

Recenzie čitateľov

Bianka
20.2.2021
Mama a zmysel života
Pribehy Yalomovej práce sú podložené pribehmi z jeho vlastnej terapeutickej praxe. Nie som z oboru, takže z odborného hľadiska hodnotiť knihu nemôžem, každopádne Yalomove typické písanie je určite vhodné pre laikov, ktorí chcú byť vtiahnutí do procesu terapeutických rozhovorov, ktoré sú založené nie len na samotnom procese, ale i ľudskému vzťahu medzi osobou a samotným terapeutom, čo nájdete v každej Yalomovej knihe. Irvin píše s ľahkosťou a jednoduchým spôsobom, no zároveň zahrňuje hlbšie myšlienky.

Posledná kapitola, Prekliatie maďarskej mačky, vyznie možno trochu mimo racionality a mysticky, no zo všetkých príbehov nesie v sebe najväčšiu hĺbku myšlienok. Nečakajte však, že kniha bude niesť tému svojho názvu. Ten má veľmi málo spoločné s obsahom knihy. Kniha je o truchlení, o smrti, rozpade atď..
Nakoľko ,,Mama a zmysel života” nebola moja prvá kniha od Irvina, jeho štýl písania mi začína dosť splývať, čo ma mrzí. Mne osobne sa dosiaľ najviac páčila kniha ,,Keď Nietzsche plakal”. Možno preto, že to bola prvá jeho kniha, s ktorou som sa stretla. Kto chce čítať o terapeutovi, ktorí je paradoxne plný irónie a cynizmu ( navonok ), kde ovplyvňuje tak aj terapeutické sedenia voči ostatným trpiacim, kde sám terapeut je zasiahnutý minulosťou a má rád zvraty v príbehoch, odporúčam ,,Liečba Schopenhauerom”
Avšak kto siahne rukou po akejkoľvek Irvinej knihe, nezasiahne vedľa.
Čítať viac
Petra
12.6.2015
Názor čitateľa
Príjemné čítanie pre odborníkov zaoberajúcich sa psychoterapiou i pre laickú verejnosť. Príbehy nechávajú nahliadnuť do života i procesu terapie a umožňujú tak verejnosti vidieť, že psychoterapia a jej priebeh nie sú tabu, ani ťažké hlbinné analýzy bez ľudskosti. Psychoterapeutovi ponúka príjemnú oporu v momentoch, v ktorých aj slávny Irvin Yalom robí chyby. A rovnako ukazuje, že nie všetky chyby a vybočenia, ktorých sa terapeut dopúšťa sú omylmi pre samotných klientov. Naopak ukazuje, aká živá a prirodzená môže terapia byť, keď ju terapeut robí naplno celou svojou osobnosťou. Kniha tiež ukazuje Yalomov vlastný spôsob psychoterapie, ktorý je pretkaný odvahou tohto uznávaného odborníka. Bolo to moje prvé stretnutie s pánom Yalomom mimo teoretického sveta psychológie, ktoré som si naplno užila a odporúčam ho každému, komu je po chuti tento druh literatúry. Čítať viac

Čítať viac

„Chceme toho víc a víc, a tahle iluze, že jsme s to mít víc a víc, tahle neověřená teorie, že je něco víc k mání, muže přetrvávat díky slovům, díky jazyku a jeho obratnému nebo inspirovanému užívaní. Ale je něco víc, co lze mít? A jestliže ano, jaká je povaha toho "víc"? Cožpak řada nejmoudřejších mužů neodhazovala v pokročilém věku jednu věc za druhou, až nakonec neměli nic než sami sebe, anebo to, co jim ze sebe zbývalo, a tvrdou podlahu, na které uléhali k spánku, prostý šat, do něhož se halili, nebo se jim aspoň přikrývali, misku, z které pojídali nejprostší pokrmy, lžíci a nic nebo skoro nic víc? Cožpak se ti nejmoudřejší z nás nezbavili všeho haraburdí a krámů světa a nezavrhli s ním celou tu iluzi a teorii "více"? Ale nový život chce víc, dítě chce víc, jinoch chce víc a téměr každý chce víc po celý svůj život. Ale jaká je pravá podoba tohoto "víc", které je tak žádoucí, že se nikdo nepřestává snažit je získat?“

O neumírání - William Saroyan
O neumírání
William Saroyan