Jasmína

Třetí díl poutavé série Pink Tattoo! Tetování může být tím, co bude, když se zbavíme toho, co bylo.Jasmína našla svůj azyl v Pink Tattoo – v místě, kde slova rodina a přátelství... Čítať viac

3. diel série
Pink tattoo (CZ)
Vydavateľstvo
Red, 2023
384 strán
5-6 hodín čítania

Třetí díl poutavé série Pink Tattoo! Tetování může být tím, co bude, když se zbavíme toho, co bylo.Jasmína našla svůj azyl v Pink Tattoo – v místě, kde slova rodina a přátelství nabyla nového významu. Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Čeština

14,91 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Andrea M. Guastella: Neslušné dary. Andrea M. Guastella, 2023

Viac o e-knihe

Třetí díl poutavé série Pink Tattoo! Tetování může být tím, co bude, když se zbavíme toho, co bylo. Jasmína našla svůj azyl v Pink Tattoo – v místě, kde slova rodina a přátelství nabyla nového významu. Po rozvodu si dala do pořádku svůj svět. Dříve žila jen pro jiné lidi a ani trochu pro sebe. Jen málokdo znal její tajemství, které ovlivnilo budoucnost, kde pro lásku nebylo místo.Tymon ví, co je odpovědnost za chyby i jaký je svět, který se řídí úplně jinými zákony. Abyste v něm přežili, musíte se přizpůsobit. Příliš často uhnul pohledem, začal být podezřívavý a hlavní obranou mu byly vždy jeho pěsti.Ani jeden z nich nevěřil, že by se minulost mohla proměnit v prach a stát se jednou provždy nicotou. A ani ve snu je nenapadlo, že se budou moci znovuzrodit z vlastního popela…
Čítať viac
Originálny názov
Jasmina
Počet strán
384
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1894745
Jazyk
čeština
3. diel série
Pink tattoo (CZ)
Vydavateľstvo
Red
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

22.4.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Túto knihu som čítala presne týždeň, čo je na mňa fakt veľmi dlho. Nebolo to tým, že by nebola zaujímavá, alebo by som nemala čas, ale práve tým, že bola taká silná.
Chcela som mať na jej čítanie pokoj a plne sa na ňu sústrediť, lebo to bola fakt emočná nálož.

Chcela som vedieť, čo sa stalo v Jasmíninej minulosti. Niečo sme mali načrtnuté už v predošlom diely a očakávala som možno trošku iný príbeh, ale od začiatku som cítila, že to bude iné.

Ako to bolo s jej bývalým manželom. To, prečo vlastne mala problém s niekým ísť do vzťahu, a ešte k tomu práve s Malvíniným bratom Timonom, keď si očividne celkom sedeli a bolo cítiť, že sa priťahujú navzájom. Že to nebolo všetko len kvôli tomu, že je od nej o dosť mladší.

Ale on sa nevzdával, hoci mal tiež nejakú minulosť a pomerne ťažko si zvykal na to, že je späť tu. Aj on cítil, že k sebe patria. Postupne si to uvedomovala aj Jasmína a nechávala sa tým proste viesť. Postupne odkývala kúsky zo svojej minulosti a ukazovala, prečo je taká, aká je. A stále čakala, že ju kvôli tomu nechá, lebo tak jej to vždy hovorili.

Jasmínine rozprávanie o jej vlastnej matke a o tom, čo jej robila, vo mne vzbudilo strašný hnev. Taká zlá osoba... toľko zla, čo spôsobila toľkým ľuďom, iba kvôli sebe a svojmu pohodliu. To bolo... hrozné. Nepoznačila svojím chovaním iba svoju vlastnú dcéru, a to nepredstaviteľným spôsobom, ale aj iných ľudí. A tým teda myslím hlavne Arka.

Podotkla by som, že Arek tu bol naozaj zobrazený ako úžasný brat. Napriek tomu, čo sa aj jemu dialo v minulosti. V ľuďoch sa snažil vidieť hlavne to dobré a Jasmíne nikdy nič nevyčítal, lebo vedel, že v tom bola nevinne.

Ešte je tu spomínaná Jasmínina bývalá svokra. Tak tá by si teda tiež zaslúžila za to, čo spôsobila mladej žene... A Alan, bývalý manžel, ten bol taký slepý voči všetkému, čo sa okolo neho dialo, že mi to ani neprišlo možné.

Záver som preto trošku očakávala, teda len to s Alanom. Aj keď som dúfala, že mu Jasmína povie aj to, o čom nemal dovtedy ani tušenie. Lebo to, čo jej oznámil, bol teda riadny šok a riadna podpásovka, opäť zas od svokry. Nestalo sa síce, nepovedala mu úplne všetko, ale chápala som aj ju, že už to chcela uzavrieť a tešila sa ako to oznámi Timonovi. Lebo to bolo to, čo ju najviac trápilo a s čím bojovala.

No to, čo sa udialo potom, ma vôbec nenapadlo a bolo to veľmi smutné. Timon mal teda v tomto diely naozaj naložený ťažký osud tiež. Obaja boli ale silný. A celý ten záver bol vlastne taký smutnejší, ale koniec, tie posledné riadky, tie boli ?

Všetci, aj z predchádzajúcich dielov, sú tu medzi sebou krásne pospájaný a majú medzi sebou úžasné vzťahy. Proste rodina. Som rada, že sme sa aj o nich dozvedeli niečo z ich ďalších životov.

„Azyl není místo. Jsou to lidé. To rodina je naším bezpečným přístavem. Díky ní zachováváme rovnováhu a nebalancujeme na okraji. Nacházíme pokoj, který tak šíleně hledáme.“

Tento diel bol naozaj veľmi emotívny a veľmi silný. Liliana je stále moja najobľúbenejšia, ale Jasmína je v jej tesnom závese. A už sa neviem dočkať knihy o Matyášovi.
Čítať viac

„Nik, kto aspoň raz zazrel Catherine Morlandovú, kým bola dieťaťom, by neveril, že prišla na svet, aby sa stala hrdinkou.“

Opátstvo Northanger - Jane Austen, 2010