Knihy
E-knihy

Údolie zázrakov

Slovart, 2015
7-8 hodín čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2015

Najnovšie dielo autorky bestselleru Mastičkárova dcéra je rozsiahlym eposom o dvoch neľahkých ženských osudoch a o hľadaní vlastnej identity. Román Údolie zázrakov spája...

Čítaj viac

14,60 €

Bežná cena Bežne 14,95 €

Ušetríte 2%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Najnovšie dielo autorky bestselleru Mastičkárova dcéra je rozsiahlym eposom o dvoch neľahkých ženských osudoch a o hľadaní vlastnej identity.

Román Údolie zázrakov spája dva kontinenty a opisuje obdobie od pádu poslednej čínskej dynastie po druhú svetovú vojnu, stratený svet starého Šanghaja, fungovanie domov kurtizán aj život prisťahovalcov v meste. Je to príbeh o matke a dcére, o prelínaní kultúry Západu a Východu, ale aj o sile či tvrdošijnosti lásky. Violet Minturnová žije v Šanghaji ako privilegovaná dcéra americkej madam najexkluzívnejšieho domu kurtizán. Po páde dynastie Čching ju odlúčia od matky a prinútia ju stať sa „pannou kurtizán“. Violet, spolovice Číňanka, spolovice Američanka, sa usiluje vydobyť si miesto v spoločnosti a pochopiť, kto vlastne je. Neľahkú životnú cestu si kedysi zvolila aj jej matka, ktorá sa ako šestnásťročná zaľúbila do čínskeho maliara a utiekla za ním do Šanghaja. No milencova rodina mladú Američanku neprijala a synovi pripravila život v súlade s tradíciami. Prísnych príbuzných neobmäkčila ani dievčinina prešibanosť, ani dôvtip, ani malá Violet – plod nerovnej lásky. Matka aj dcéra sa odmietajú podrobiť osudu a vytrvalo sa usilujú získať späť to, o čo ich obrali: rešpekt, budúcnosť aj lásku svojich blízkych.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Údolie zázrakov - Amy Tan
Štyridsať pravidiel lásky - Elif Shafak
27,30 €
Ušetríte 0,60 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Valley of Amazement
Rozmer
145×230 mm
ISBN
9788055611259
Naše katalógové číslo
188977
Počet strán
536
Hmotnosť
750 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,5 / 5

2 hodnotenia

0
1
1
0
0

Adriana
14.7.2017
Krásna kniha
V knihe je história, život, láska, smútok, radosť,...Krásna kniha, kde sa aj dozvieme o živote v Číne okolo roku 1912 na pozadí života žien a ich osudoch. Autorka píše veľmi pekne a zaujímavo.
Čítaj viac
anka
20.5.2015
Názor čitateľa
Pekná kniha. Knihy od čínskych autorov sa čítajú dosť ťažko, pretože sú napísané inou "rečou" ako je naša, belošská.
Táto kniha je však iná. Zrejme preto, že Amy Tan je Američanka. Kniha je pútavá, doporučujem kúpiť každému, kto rád číta príbehy žien v tomto prípade z prostredia, ktoré nám je málo známe.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Údolie zázrakov - Amy Tan
Štyridsať pravidiel lásky - Elif Shafak
27,30 €
Ušetríte 0,60 €

„Keď ma obklopia pochmúrne myšlienky, nič mi nepomôže viac ako rýchlo utekať ku svojim knihám. Rýchlo ma pohltia a vyženú mračná z hlavy.“

Michel de Montaigne