Knihy
E-knihy
8,95 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Rozhodli ste sa, že si postavíte dom alebo si chcete staršiu stavbu zrekonštruovať a zmodenizovať?
A teraz uvažujete, kde a ako začať?
Navyše s tým nemáte žiadne skúsenosti?

Správne ste sa rozhodli. Predtým, ako sa do toho pustíte, prečítajte si túto praktickú knižku s množstvom neoceniteľných rád ako postupovať. Táto publikácia vás s ľahkosťou prevedie cez všetky úskalia pri stavebných a dokončovacích prácach až po dohotovenie vysnívaného domčeka a jeho okolia. Pred každým dôležitým krokom vás upozorní, na čo sa máte sústrediť a koho a kde sa máte pýtať o radu..
Ak nie ste skúsený stavebník, ktorý postavil už desiatky domov, odporúčame vám, aby ste si najprv poriadne naštudovali dôležitosť jednotlivých krokov. Podrobne si prejdite obsah tejto knihy, kde autorka spolu s odbornými poradcami upozorňuje na všetky komplikácie, ťažkosti i záludnosti takejto činnosti. Zdôrazňujú už na začiatku dôležitosť výberu vhodného pozemku, jeho spôsob nadobudnutia a evidencie a detaily kúpno-predajnej zmluvy. Riešia dispozíciu rodinného domu, samotný projekt, čo taký projekt obsahuje a čo by v ňom malo byť a nemalo chýbať.

V časti Realizácia stavby nájdete vysvetlenie ku každej nevyhnutnej činnosti od stavebného dozoru a realizácie výstavby, cez zemné práce, murovanie, povrchové úpravy, ďalej o stavbe stropov, prekladov, schodísk, podláh, striech až po vykurovanie, výber a osádzanie okien a dverí a úpravy okolia stavby. V knihe nájdeme aj informácie o domoch s takmer nulovou spotrebou, o energeticky nenáročných domoch, o tepelných izoláciách, tepelných mostoch a vykurovacích zariadeniach. Autori sa venujú aj vetraniu, klimatizácii, vzduchotesnosti a umiestneniu a orientácii budovy. Radia, aké máme použiť konštrukcie, stavebné materiály či technické zariadenia.
Adekvátnu časť publikácie venujú nadstavbám a prístavbám, nechýbajú ani informácie o zimnej záhrade, garáži, dokonca o domácom pracovisku a priestoroch na podnikanie.

V časti Rekonštrukcia domu nájdeme celý postup zásahov pri obnove domu, rady na spôsob búracích prác, o vynovení nosných častí, o zabránení vlhnutiu domu, o spevňovaní základov, o prerobení inštalačných rozvodov a o výmene otvorových výplní a zateplení domu. V tejto časti nájdeme ešte mnoho a mnoho cenných rád a postupov, ktoré nám úspešne pomôžu zrekonštruovať upravovaný dom.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Staviame a obnovujeme rodinný dom - Iva Bukvová
Nôž - Jo Nesbo
22,54 €
Ušetríte 3,31 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
188
Hmotnosť
289 g
Rok vydania
2014
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Plat4M Books
Rozmer
135×190 mm
ISBN
9788089642144
Naše katalógové číslo
178137

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

2,0 / 5

2 hodnotenia

0
0
0
2
0

Karol Nagy
20.11.2014
neodporúčam
Kniha sľubuje množstvo neoceniteľných rád ako postupovať a mala by previesť čítateľa cez všetky úskalia pri stavebných a dokončovacích prácach. Po prečítaní knihy mám však dojem, že žiadnu lepšiu radu neponúka. Kniha sa obmedzuje len na slabé vymenovanie možností realizácie rôznych častí stavby/rekonštrukcie. Teda dozviete sa, že dom potrebuje solídne základy, treba vybrať vhodný materiál na múry, môže mať takú alebo onakú strechu a pod.

Kniha skôr pôsobí ako PR článok architektky. Obsah je vždy smerovaný k tomu, že na všetko treba prizvať kvalifikovaného odborníka z danej oblasti a musíme tiež zohladniť estetické hľadisko.

Čo v knihe nenájdete je porovnanie stavebných materiálov, systémov vykurovania, zasklenia, izolácie,.. Tiež neponúka zhrnutie výhod a nevýhod, orientačný prehľad cien, časovú náročnosť realizácie, alebo iné špecifiká jednotlivých materiálov a riešení. Teda dozvieme sa napríklad, že stavbu možno realizovať z tehly, pórobetónu, betónu, či iného materiálu, ale ktorý si zvoliť nám nenapovie.

Najprínosnejšiou časťou knihy sú krátke články písane odborníkmi z vybraných oblastí, napríklad o zasklení.

Knihu rozhodne neodporúčam. Nájdu sa tu kvalitnejšie tituly za výrazne nižšiu cenu. Pre človeka, ktorý už nejaký ten dom videl alebo bol na nejakej výstave prináša minimum nových vedomostí ak vôbec nejaké. Určite to nie je "zbierka neoceniteľných rád" a tiež čítateľa neprevedie úskaliami stavby, tak ako to sľubuje popis.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Staviame a obnovujeme rodinný dom - Iva Bukvová
Nôž - Jo Nesbo
22,54 €
Ušetríte 3,31 €

„Básnici majú byť ľudia ako ostatní. Ani bohovia, ani predavači kníh.“

Horatius