Od prameňa Gangy po indický Tibet - Svetozár Krno
Od prameňa Gangy po indický Tibet
12,87 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Od prameňa Gangy po indický Tibet

Vydavateľstvo
Svetozár Krno, 2013
Edícia
Hory, diaľavy

Nie každý je odsúdený na pobyt v spotrebiteľskom stáde. Stačí iba pretrhnúť putá a odhodiť barličky konzumnej spoločnosti, postaviť sa na vlastné nohy, schuti sa zasmiať nad šírenými hodnotovými stereotypmi, kráčať podľa svojej vôle a otvoriť trinástu...

Čítaj viac

12,87 €

Bežná cena Bežne 13,09 €

Ušetríte 2%

Posielame do 14 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Nie každý je odsúdený na pobyt v spotrebiteľskom stáde. Stačí iba pretrhnúť putá a odhodiť barličky konzumnej spoločnosti, postaviť sa na vlastné nohy, schuti sa zasmiať nad šírenými hodnotovými stereotypmi, kráčať podľa svojej vôle a otvoriť trinástu komnatu. Za jej dverami sa skrýva veľa nepoznaného a radosti, akú nevedia vyvolať ani tí najšikovnejší majstri virtuálnej reality.
Siedmy zväzok edície Hory, diaľavy sprevádza čitateľa po nábožensky, kultúrne, sociálne a prírodne pestrej severnej Indii. Autor kráčal s pútnikmi ku kolíske posvätnej Gangy, ktorá vyteká z ľadovca v pohorí Garhval. Stúpal na himalájske končiare, prechádzal sedlami, dolinami a polopúšťami. Spoznal vlhkú monzúnovú krajinu, výčiny povodne aj nesmierne sucho a vysiľujúce slnko. Oddychoval v chládku v budhistických chrámoch. Zavítal do stredísk islamu a sikhizmu. Navštívil Slnečnú školu, ktorú postavili svojpomocne českí nadšenci vo výške 4.200 metrov v dedinke Kargjak vzdialenej na päť dní tvrdej chôdze od dopravných tepien. Doposiaľ tam chodia aj učiť. Utekal pred povodňami zo Zanskaru. Strávil niekoľko dní s Dalajlámom XIV., ktorý len čo smrtonosná voda začala klesať, navštevoval postihnuté oblasti a dodával sily. Zamýšľa sa nad tým, prečo vie tento charizmatický muž osloviť aj inak zmýšľajúcich a do akej miery sa jeho obraz, vytvorený západnými médiami, zhoduje so skutočnosťou.
Druhá časť knihy prináša bohatú faktografiu o tradíciách indického náboženského a filozofického myslenia a osudoch Indov a Indie. Hľadá odpoveď na otázku, prečo práve tu sa zrodil princíp anhinsa (neubližuj, nezabíjaj) a Mahátma Gándhí.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Od prameňa Gangy po indický Tibet - Svetozár Krno
Od kaukazských ľadovcov po slnečný Tadžikistan - Svetozár Krno
25,34 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
156
Hmotnosť
492 g
Rok vydania
2013
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Svetozár Krno
Rozmer
170×242 mm
ISBN
9788097125615
Naše katalógové číslo
177486

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

1,0 / 5

1 hodnotenie

0
0
0
0
1
Čítaj viac
Kúpte spolu
Od prameňa Gangy po indický Tibet - Svetozár Krno
Od kaukazských ľadovcov po slnečný Tadžikistan - Svetozár Krno
25,34 €

„Najviac ti pomáhajú tie knihy, ktoré ťa prinútia najviac rozmýšľať.“

Theodore Parker