Knihy
E-knihy

Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka

Vydavateľstvo
65. pole, 2014

Nejúspěšnější kniha mořeplavecké legendy Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka vychází v krásné grafické podobě s plátěnou vazbou. Její součástí je peříčko tučňáka, které autor přivezl z Antarktidy...

Čítaj viac

15,04 €

Bežná cena Bežne 15,83 €

Ušetríte 5%

Posielame do 8 dní

Odporúčané knihy a kolekcie

Popis knihy

Nejúspěšnější kniha mořeplavecké legendy Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka vychází v krásné grafické podobě s plátěnou vazbou. Její součástí je peříčko tučňáka, které autor přivezl z Antarktidy.

Jeden z největších českých mořeplavců Ruda Krautschneider ve své poutavé knize popisuje plavbu kolem světa v antarktickém pásmu, přistání na pustých ostrovech, ale i barvitost Austrálie, Afriky, Jižní Ameriky a polárních stanic. Tuto tři a půl roku dlouhou plavbu absolvovali tři Češi na jachtě Polárka.

„Právě bláznovství nás vrací k normálu.“ Tak zní jedna z originálních myšlenek, kterou si autor poznamenal během několikadenní bouře v Indickém oceánu. Z jeho vyprávění čiší zkušenost a moudrost starého barda, který zbrázdil moře celého světa. Není pro něj podstatné, kam dopluje a čeho dosáhne, jde za hlubším prožitkem, zachytává okamžiky, po kterých každý člověk prahne. Píše o moři, které se mu stalo skutečným domovem, o moři, které člověka očišťuje a zbavuje pýchy.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka - Rudolf Krautschneider
Antarktida - Pavel Prošek a kol.
Ušetríte 2,14 €

Recenzie, kritiky

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
272
Hmotnosť
840 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
65. pole
Rozmer
172×247 mm
ISBN
9788087506363
Naše katalógové číslo
177186

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Lucia
16.5.2016
Kniha, ktorá vonia ako more
Krautschneider vo svojej knihe opisuje svoju plavbu okolo sveta na jachte Polárka, ktorú absolvovali traja Česi v priebehu skoro štyroch rokov. Navštívili Austráliu, Afriku, Južnú Ameriku a polárne stanice.
Nečakajte však typický cestopis. Jeho rozprávanie je popretkávané autorovými vtipnými kresbami, ilustráciami máp (ich autorom je Ladislav Vlna), pesničkami s notovými prepismi, fotkami , kópiami rôznych listov či dokumentov. A pozor, do každého výtlačku knihy (na signete) je vložené naozajstné pierko tučniaka z Antarktídy.
Za zmienku určite stojí aj krásne prevedenie knihy: poloplátená väzba s lacetkou, príjemná grafická úprava a sadzba z písma Skolar, ktoré získalo niekoľko ocenení (je z dielne českého dizajnéra Davida Březinu).
Vizuálnu rozmanitosť knihy, ktorá vďaka vyššie spomínaným prvkom pôsobí veľmi prívetivo, dôverne – máte pocit, akoby ste čítali zápisky najlepšieho priateľa, sprevádza autorovo mimoriadne pestré rozprávanie.
Pri čítaní knihy vám stránky knihy bude šuchoriť nielen morský vánok, ale prestúpi vás aj sila pravého priateľstva a tiež neľahký údel hľadajúcich a večne nespokojných. Tých, ktorí sa nikdy neuspokoja s dosiahnutým (a ak áno, tak len na chvíľku, aby si oddýchli) a pokračujú vo svojej púti a úsilí ďalej. Aby sa čo najviac priblížili k vysnívanému ostrovu. A keď sa slnko stratí za horizont, ich myseľ vyprázdni odliv.
Čítaj viac

Nakladatelství 65. pole bylo založeno v roce 2007. Sídlí v Praze na Palmovce. Vydává českou i překladovou beletrii, naučné knihy, životopisy a dětskou literaturu. Zaznamenalo mimořádný úspěch s knihou Tomáše Sedláčka Ekonomie dobra a zla, která daleko překročila hranici svého žánru, dočkala se zahraničních ocenění, divadelního zpracování a byla přeložena do 16 jazyků.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka - Rudolf Krautschneider
Antarktida - Pavel Prošek a kol.
Ušetríte 2,14 €