Knihy
E-knihy
24,24 €

Bežná cena Bežne 24,90 €

Ušetríte 3%

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Čary a veštby. Mágia v ľudovej kultúre Slovenska opäť začiera do nevyčerpateľnej studnice našej tradičnej kultúry, pričom svojsky nadväzuje na tematiku prvého diela - Slovenský rok.

Čary a veštby spolu s magickými prostriedkami a formami ľudovej liečby boli vždy významnou zložkou duchovného sveta našich predkov a prirodzenou súčasťou dedičstva slovenskej ľudovej kultúry.
Autorka predstavuje mágiu v rodinnom zvykosloví, vo výročných obyčajach, v ľudovom liečení, mágiu v službách ľúbosti a erotiky, magické rastliny či mágiu čísel a času. Krok za krokom približuje miesto mágie v živote človeka uplynulých storočí a zamýšľa sa aj nad jej presahmi do dneška.

Text dopĺňajú a konkretizujú ukážky ľudovej slovesnosti a sprevádzajú invenčné ilustrácie Martina Kellenbergera.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Čary a veštby - Katarína Nádaská
Slovenský rok + Čím žila slovenská rodina (kolekcia) - Katarína Nádaská
74,14 €
Ušetríte 12,26 €

Recenzie, kritiky

Čary a veštby (Janka Teťáková), citaj.to

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
192
Hmotnosť
960 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Fortuna Libri
Rozmer
200×260 mm
ISBN
9788081423208
Naše katalógové číslo
176810

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

33 hodnotení

29
2
1
1
0

Alica
15.1.2019
Skvela kniha
Knihu sme precitali pocas vianocnych sviatkov. Doslova sme ju zhltli na jeden sup. Nadanska je skvela autorka. Mame od nej viac titulov, so vsetkymi som absolutne spokojna. Cary a vestby vrelo odporucam, zasmejete sa, aj sa chytite za hlavu :)
Čítaj viac
Paťka Knezová
21.12.2017
Krásna a poučná kniha, zo zanietením ju čítam nielen ja, ale i moja rodina. Som rada, že táto publikácia uzrela svetlo sveta - prináša skvelé poznatky zo zákulisia magických predstáv našich predkov.
Čítaj viac
Blažena Šedivá
8.5.2016
Názor čitateľa
Krásna kniha, plná poučnej histórie. K. Nádaská fascinujúco prepája slovenské dejiny s európskymi a tým krásne ukazuje, že miesto Slovenska je pevne v Európskych dejinách, ale pritom nám podáva nádherné historické skutočnosti o tom, ako sa vyvíjala naša slovenská história. Knihy Kataríny Nádaskej by som všetky odporúčala oceniť ako najkrajšie knihy Slovenska a to pre ich inšpiratívny a historicky vzácny obraz života slovenského národa. Z jej kníh je vidieť ako veľmi si váži dejiny, ktoré tvorili naši predkovia. Som šťastná, že vlastním všetky vzácne knihy od kataríny nádaskej. Vďaka nej som spoznala úžasnú vedu - etnológiu.
Čítaj viac
Kristián Horňáček
8.5.2016
Názor čitateľa
Čary a veštby - fascinujúci dejinný príbeh o mágii a jej podobách.Bol som úplne pohltený čítaním knihy od Kataríny Nádaskej. Vidno, že má skvelý a široký prehľad o problematike. Šírka jej vedomostí sa krásne odráža vo všetkých jej knihách. Kniha Čary a veštby ma nesklamala a som s ňou rovnako spokojný ako s predchádzajúcimi knihami od pani Nádaskej. jej knihy považujem za nestarnúcu klasiku, ktorá objasňuje našu kultúrnu minulosť. Je skvelé, že takéto knihy dnes vychádzajú.
Čítaj viac
Aleš Budský
15.12.2015
Názor čitateľa
Super kniha - veľa som sa dozvedel, najmä z oblasti ľudovej mágie, ktorú považujeme síce za nízku mágiu, avšak asi je stále prítomná medzi ľuďmi. Knihou som bol veľmi pozitívne prekvapený - autorka otvorene hovorí o magických elementov.
Čítaj viac
Julo Pavlech
16.10.2015
Názor čitateľa
Ďakujem za krásne knihy autorke - táto ma veľmi potešila - príjemné čítanie. Mám všetky autorkine knihy a musím potvrdiť, že tak ako sú jej knihy bezprostredné a inteligentné - taká je aj ich autorka.
Čítaj viac
Violka Konečná
16.10.2015
Názor čitateľa
Bola som knihou o mágii fascinovaná - skvelá, poučná, i humorná - dokumentuje túžbu ľudí po stáročia byť šťastnými.....naozaj nádherné dielo. Potvrdilo sa mi to, čo som pociťovala pri všetkých Vaších knihách - radosť v srdci a hrdosť na slovenské tradície. Ďakujem autorke za skvelé odborné a pritom veľmi zrozumiteľné priblíženie magického myslenia.
Čítaj viac
trudiola
20.9.2015
Čarovná kniha
Priam čarovná kniha :) Bolo to krásne čítanie, pani Nádaská je zárukou kvality a každá jej kniha patrí do pokladnice slovenskej kultúry. Už sa veľmi teším na Čary, bosorky a iné strašidlá :))
Čítaj viac
Mária Brutovská
22.5.2015
Názor čitateľa
Krásna knihy plná mágie, kúziel a čarov - našich, krásnych, historických, slovenských! Samozrejme, nemôžme opomenúť ani ilustrácie, ktoré nádherne dopĺňajú celý text.
Čítaj viac
Juliana Pulcová
24.3.2015
Názor čitateľa
Mágia ma baví a venujem sa jej dlhé roky - táto kniha je plná dejín mágie a veľmi ma oslovila. je napísaná jasne, a pritom veľmi zaujímavo. pri jej čítaní sa človek zabaví i poučí.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Čary a veštby - Katarína Nádaská
Slovenský rok + Čím žila slovenská rodina (kolekcia) - Katarína Nádaská
74,14 €
Ušetríte 12,26 €

„Čítanie kníh je väčší pôžitok než teplá komora a či dobrý pokrm.“

Gutenberg