Láska a jej kat - Irvin D. Yalom
Láska a jej kat
11,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Láska a jej kat

Skutočné príbehy uznávaného psychiatra

NOXI, 2014
5 hodín čítania
Vydavateľstvo
NOXI, 2014

Kniha Láska a jej kat obsahuje desať poviedok o ľuďoch, ktorí napriek tomu, že nie sú práve výnimoční, čitateľa zaujmú svojím životným príbehom. Títo ľudia postupne odhaľujú svoje vnútro a spovedajú sa zo svojich trápení...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha Láska a jej kat obsahuje desať poviedok o ľuďoch, ktorí napriek tomu, že nie sú práve výnimoční, čitateľa zaujmú svojím životným príbehom. Títo ľudia postupne odhaľujú svoje vnútro a spovedajú sa zo svojich trápení. Dielo amerického psychiatra Irvina D. Yaloma je unikátne v tom, že čítateľovi dáva možnosť nahliadnuť do duševného sveta postáv, ktorý je ukrytý hlboko pod ich zvyčajným správaním. Yalom načrtáva možnosti i postupy pri terapii, spôsob jej vedenia i neočakávané zvraty.

Nevyhýba sa opisu svojich neúspechov a omylov, nešetrí ani sebakritikou vo vzťahu k pacientom, svoje terapeutické pôsobenie podrobuje analýze a hodnoteniu, opisuje svoje pochybnosti, predsudky, či dokonca pocity antipatie voči klientovi. Zbierka poviedok Láska a jej kat je napísaná tak majstrovsky, až čitateľ chvíľami nadobúda pocit, že je priamo účastný dôverného rozhovoru medzi pacientom a terapeutom. Čitateľom sa ponúka možnosť precítiť pocity napätia, očakávania či radosti, ktoré prežívajú hlavní protagonisti poviedok.


Čítaj viac

Recenzie, kritiky

Láska a jej kat (Mária Brišová), citaj.to

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
360
Hmotnosť
336 g
Rok vydania
2014
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
NOXI
Rozmer
125×200 mm
ISBN
9788081111945
Naše katalógové číslo
175815
Martinus logo
Patrik Havan
zamestnanec
16. apríla 2019

I. Yalom pútavo, vo forme poviedok opisuje kazuisticko-beletrizovaným štýlom niektorých svojich klientov zo svojej bohatej terapeutickej kariéry. A ukazuje v nich, že je nielen výborný terapeut, ale aj spisovateľ!

Čítaj viac

viem byť vážna, aj veselá, viem sa nadchnúť aj byť povznesená. veľa toho nenarozprávam, ale o to viac rozmýšľam. zaujíma ma psychológia ženy, jej prežívanie, spoločenské postavenie, jej hlboká duša. mojou najobľúbenejšiu farbou je dúha. :-)

Miroslava Čížková
zamestnanec
12. apríla 2015

Irvin Yalom je svetoznámy psychoterapeut, zakladateľ Existenciálnej psychológie. U laickej verejnosti je však známy ako spisovateľ. Množstvo jeho kníh už desaťročia čítajú záujemcovia o otázky viny, vedomia vlastnej smrti, samoty a nezmyselnosti života.Tieto štyri aspekty sú piliermi existenciálnej psychológie a svojím spôsobom sú vlastné každému človeku.
Kniha Láska a jej kat je jeho úplne prvou zbierkou poviedok z prostredia individuálnej psychoterapie, rozprávačom je sám autor, psychológ. Stretneme sa s jeho pacientmi, obyčajnými ľuďmi, z ktorých každý rieši svoje problémy. Na pozadí vonkajších problémov, ako to už zvyčajne býva, sa však skrýva hlbší problém: strach zo smrti a chýbanie zmyslu života (poviedka Spriadač snov), vina za smrť vlastného dieťaťa (Zomrelo, čo nemalo), strach zo samoty (Keby znásilnenie nebol zločin)... Poviedky však nie sú len o vnútornom svete pacientov.
Autor odhaľuje i svoje vlastné otázky, ktoré ho v procese terapie trápia. Protiprenos, osobné nesympatie k svojim pacientom, netrpezlivosť s napredovaním či neschopnosť svojich pacientov brať ako rovnocenných partnerov v terapii.
V slovenčine vychádza Yalom prvý krát a môžem povedať, že bolo veru načase. Kto by si myslel, že ho motív prostredia psychoterapie nezaujme, alebo nebude rozumieť odbornej terminológii, ničoho z tohto sa nemusí obávať. Kniha je v prvom rade knihou príbehov a je hlboko ľudská a prirodzená. Odporúčam každému, kto chce dobrú knihu.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

6 hodnotení

3
0
3
0
0

Soňa
20.3.2015
Názor čitateľa
Skúsila som na odporúčanie kamošky.. Autor hovorí a prípadoch, s ktorými sa stretol počas svojej praxe psychoterapeuta. Síce sa to ľahko číta, ale inak ma to po literárnej ani obsahovej stránke nezaujalo. Určite zaujme tých, ktorí sú rovnakej profesie, a chcú si takto nepriamo konfrontovať svoje skúsenosti s týmto známym americkým odborníkom. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Krásny verš je ako slák kĺzajúci po našich ozvučných strunách. Básnik v nás nerozospieva svoje myšlienky, ale naše.“

Anatole France