Knihy
E-knihy

Prozreteľnosť

Ikar, 2014
6 hodín čítania
Vydavateľstvo
Ikar, 2014
1. diel série
Providence
Edícia
YOLi
Preklad

Vysokoškoláčka Nina krátko po smrti milovaného otca spoznáva sympatického, trochu tajomného mladíka. Čoskoro sa ukáže, že ich stretnutie na autobusovej zastávke nebolo náhodné. Jared Ryel ju pozná lepšie než najbližší priatelia z internátu...

Čítaj viac

13,87 €

Bežná cena Bežne 13,90 €

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Vysokoškoláčka Nina krátko po smrti milovaného otca spoznáva sympatického, trochu tajomného mladíka. Čoskoro sa ukáže, že ich stretnutie na autobusovej zastávke nebolo náhodné. Jared Ryel ju pozná lepšie než najbližší priatelia z internátu. Čoskoro medzi nimi preskočí iskra, lenže Jared akoby sa obával naplno prejaviť svoje city, pretože táto láska je z kategórie zakázaných... Jedného dňa Ninu na ulici osloví neznámy muž a dožaduje sa dokumentov o prevode časti otcovho rozsiahleho majetku.

Po vyhrážkach od bývalých otcových spoločníkov sa Nina dozvedá, že otec v skutočnosti žil dvojakým životom. Hoci to znie neuveriteľne, zaplietol sa do nebezpečnej hry so samotným peklom. Temný vojvoda sa dožaduje niečoho, čo im vzal, a Nina spočiatku nemá ani potuchy, o čo ide. Ochrániť ju môže iba Jared, ktorý má neuveriteľné, priam nadľudské schopnosti a s ktorým ju spája viac než priateľstvo.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Prozreteľnosť - Jamie McGuire
Half Bad - Polozlý - Sally Green
25,21 €
Ušetríte 0,59 €

Recenzie, kritiky

Jamie McGuireová - Prozreteľnosť (#1) (Neliss), citaj.to

Prozreteľnosť (Mária Brišová), citaj.to

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Providence
Rozmer
146×226 mm
ISBN
9788055138350
Naše katalógové číslo
171602
Počet strán
424
Hmotnosť
540 g
Rok vydania
2014
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

51 hodnotení

30
6
6
4
5

Najužitočnejšie recenzie

Dominik Petriska
Dominik Petriska
4
19.5.2014
Prozreteľnosť sa od predošlých autorkiných knižiek trochu odlišuje - zatiaľ čo Krásna katastrofa rozpráva príbeh dvoch mladíkov, ktorí si padli do oka, Prozreteľnosť rieši o niečo dôležitejšie témy. Nina prišla o svojho otca, ktorého nadovšetko miluje, ale až po jeho smrti zistí, že o ňom nevedela všetko. Do toho všetkého dej zamieša tajomný Jared, ktorý môže byť kľúčom k Nininim otázkam. Páčilo sa mi, že bol príbeh napínavý, akčný, no napriek tomu sa čítal ľahko a plynulo. A práve štýl je to, čo som si na autorke obľúbil najväčšmi. To, ako príbeh rozpráva, že sa nehrá na bezchybnú spisovateľku a jej knihy som si obľúbil najmä pre ich jednoduchosť a nenáročnosť. Teším sa na druhý diel. Príbeh sa pekne zamotal a veľa vecí ostalo nedoriešených, takže som už veľmi zvedavý.
Čítaj viac
1
27.6.2015
Kde je náboj? podľa názvu som čakala, že to bude úžasná kniha, no realita ma hrozne sklamala. postavy bez vlastných názorov, osobnosti... úplne nanič. Jared dobre že nechodí pred Ninou na kolenách po rozbitom skle. Mám z neho pocit, že aj keby mu zabila otca, prišiel by sa jej za to na druhý deň ešte ospravedlniť. a nina? v živote som nevidela takú bezduchú postavu. nemá vlastný názor, len fňuká a nepohne ani prstom. dej je tuctový a neoriginálny. fakt nechápem kto toto vydal.
Čítaj viac
Kristína
13.12.2015
sklamanie
Jedno veľke sklamanie. Jamie McGuire je jedna z mojich najobľúbenejších spisovateliek a po prečítaní Krásna katastrofa a Ranč na červenom vrchu som sa na túto knihu veľmi tešila. Zbytočne. Očakávala som viac napätia a pocitu, že na dočítanie knihy sa budem tešiť. Nina mi ako postava prišla ´´ako malé uplakané dieťa´´ nie žeby na to nemala v nejakých situáciach právo ale ona plakala vždy. Jared bol o trochu príjemnejší ale taktiež žiadna sláva. Dej ma dosť nudil. Ani som sa nenazdala a bola som na konci bez pocitu napätia. Bolo tam ešte mnoho vecí ktoré mi vadili ale nechcem kaziť nádej čítateľa.
Čítaj viac
Saška Tóthová
13.10.2015
skvelá kniha
podľa môjho názoru je to skvelá kniha, obe časti som prečítala asi za týždeň a stále sa neviem dočkať kedy bude 3ka. neviete mi poradiť? pozerám že ukazuje "(diel 1 z vydaných 3) " ale 3. časť neviem nájsť.

Ďakujem.
Čítaj viac
14.7.2015
Skvelé
Podľa mňa je táto kniha veľmi príjemná. U máloktorej knihy som cítila všetko, čo som aj chcela a táto to splnila. Kúpila som si prvú aj druhú knihu a teším sa na druhú :).
Čítaj viac
27.6.2015
kniha
Kde je náboj? podľa názvu som čakala, že to bude úžasná kniha, no realita ma hrozne sklamala. postavy bez vlastných názorov, osobnosti... úplne nanič. Jared dobre že nechodí pred Ninou na kolenách po rozbitom skle. Mám z neho pocit, že aj keby mu zabila otca, prišiel by sa jej za to na druhý deň ešte ospravedlniť. a nina? v živote som nevidela takú bezduchú postavu. nemá vlastný názor, len fňuká a nepohne ani prstom. dej je tuctový a neoriginálny. fakt nechápem kto toto vydal.
Čítaj viac
Renáta Besedová
24.5.2015
Názor čitateľa
Kedže milujem knihy od tejto autorky, očakávala som že to aj pri tejto bude rovnaké, ale nestalo sa. Túto knihu som veľmi rýchlo znenávidela, rovnako ako hlavnú postavu. Na začiatku som myslela že ma to od nejakej časti začne baviť, ale iba som to pretrpela (inak to nazvať ani neviem).
Čítaj viac
Katarína
24.4.2015
Palec dole
Máloktorá kniha je tak hlúpo bezduchá ako táto. Obálka a názov knihy evokovali akčný príbeh plný napätia, bohužiaľ, kto čaká niečo podobné, zostane sklamaný. Oveľa výstižnejšie by bolo ak by bola obálka čierno-ružová s lebkou v tvare Hello Kitty. Dej bez zápletky, bez napätia, prekvapení, zvratov....Kľudne by názov knihy mohli zmeniť na "Predvidateľnosť", lebo na 5. strane bolo jasné, čo sa stane na strane sto...Hlavný hrdina samozrejme vykreslený ako dokonalý, s božským telom, anjelskou tvárou, neomylný, od prvého momentu po uši zamilovaný, proste nuda nuda nuda....Jeho frajerka hlúpe decko, ktoré revalo zakaždým, keď sa jej frajer vzdialil z očí.......... fakt nechápem ako túto knihu mohol niekto vydať. Nehovoriac o tom, že je to nepopierateľne plagiát série Zavrhnutý. Ak by som mala dať známku od 1 do 5, dám 6.
Čítaj viac
Ivana Hudáková
6.4.2015
Prozreteľnosť
Po tejto knihe som siahla na základe toho, že som čítala niekoľko iných diel od Jamie McGuireovej. Kniha sa mi čítala ľahko a rýchlo, je písaná veľmi príjemne. Prozreteľnosť je skvelou voľbou, pokiaľ hľadáte romantiku s trochou paranormálna, prípadne ak si chcete prečítať niečo jednoduché.
Čítaj viac
22.3.2015
vykradnutý twillight
jedno "slabé" dievča, tajomný muž, láska, žiarlivosť, temné sily... kde som to už len čítal?
ale ľahko sa to číta aj ked občas zbytočne veľa opisuje ako sa Nina oblieka
Čítaj viac
Ema
8.3.2015
JA JU ĽÚBIM :D
Knihu som prečítala dávno, druhú časť som si kúpila asi tak pred mesiacom a preto som sa rozhodla prečítať si Prozreteľnosť ešte raz. Ja takéto knihy s nádychom fantasy a romantiky milujem preto ju odporúčam. Je síce dosť podobná knihe Zavržení( ktorú tiež odporúčam) ale mnohými znakmi iná. Miestami som nenávidela Jareda, inokedy zas Ninu, tý ktorý čítali asi vedia prečo. No Claire mi prišla úplne najlepšia. Sebavedomá , krásna. Jej láska s Ryanom bola ako Nina a Jared no s iným nádychom. Nina je proste baba a Jared môj vysnený anjel. Ak sa mi o nich nebude snícať tak ptm neviem.
Čítaj viac
Stella
13.1.2015
:((
Bola škoda vyhodiť za niečo také peniaze.. Priznám sa, že som knihu nedočítala, ale pochybujem, že zvyšný dej by ma nejako upútal. Okej, je to vhodné pre niekoho, kto hľadá zamilované romány a prečačkané rozhovory v škole, ale ako fantasy... O ničom. A dosť ma to mrzí, nadpis aj obálka ma zaujala, obsah taktiež...
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Prozreteľnosť - Jamie McGuire
Half Bad - Polozlý - Sally Green
25,21 €
Ušetríte 0,59 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia