Čajovňa v Tokiu

Osudová láska v krajine vychádzajúceho slnka

Pripravte si šálku voňavého čaju, pohodlne sa usaďte na svoje obľúbené miesto a začítajte sa do romantického príbehu o veľkej láske, ktorá sa neočakávane znova rozhorí v jednej... Čítať viac

4,4 103 hodnotení
6. diel série
Romantické úteky
Vydavateľstvo
Grada, 2022
344 strán
5-6 hodín čítania

Pripravte si šálku voňavého čaju, pohodlne sa usaďte na svoje obľúbené miesto a začítajte sa do romantického príbehu o veľkej láske, ktorá sa neočakávane znova rozhorí v jednej malej očarujúcej čajovni. Príbeh ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

14,44 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Čajovna v Tokiu - Julie Caplin, Grada
PDF EPUB MOBI
Čeština
Ihneď na stiahnutie

14,14 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Alka Joshi: Parfumérka z Paríža. Tatran, 2023

Viac o e-knihe

Pripravte si šálku voňavého čaju, pohodlne sa usaďte na svoje obľúbené miesto a začítajte sa do romantického príbehu o veľkej láske, ktorá sa neočakávane znova rozhorí v jednej malej očarujúcej čajovni. Príbeh z krajiny vychádzajúceho slnka vám ukáže, že cesty s tým pravým partnerom sa vám môžu pretnúť na tom najnezvyčajnejšom mieste. Stačí, že ste na to vnútorne pripravení.

Keď Fiona, mladá vášnivá fotografka, vyhrá štrnásťdňový fotografický pobyt v Tokiu, je od šťastia celá bez seba. Je to pre ňu úžasná príležitosť. Lenže po príchode zistí, že jej mentorom má byť muž, ktorý jej pred desiatimi rokmi zlomil srdce – príťažlivý a úspešný fotograf Gabe. Ich spoločne strávený čas je spočiatku pre oboch akoby za trest. Gabe dáva Fione veľmi jasne najavo, ako ho obťažuje, že sa jej musí venovať. Navyše má hlavu plnú nádhernej Jumi. Fionu našťastie s otvorenou náručou prijmú tri generácie miestnych žien a zasvätia ju do tajov japonského čajového obradu. A kým Fiona spoznáva Tokio, Gabe je čoraz viac uchvátený jej milou a prirodzenou povahou. Netrvá dlho a začína to medzi nimi znova iskriť...
Čítať viac
Originálny názov
The Little Teashop in Tokyo
Počet strán
344
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1680915
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené kráľovstvo
6. diel série
Romantické úteky
Vydavateľstvo
Grada
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

103 hodnotení

60
26
6
4
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

Eva
Neoverený nákup
5.8.2023
Zaujímavé čítanie
Všetky knihy od autorky si veľmi zaujímavé. Čítanie je napínavé do poslednej strany. Nikdy neviete ako sa príbeh bude odvíjať. Je tam veľa lásky. Krajinu čitateľ spoznáva podľa rozprávania autorky. Odporúčam každému z vás. Čítať viac
Klaudia Trstanská
Overený zákazník
6.7.2023
čajovňa v Tokiu
Prečítala som všetky knihy zo série, no táto kniha je podľa mňa najslabšia. dlho som sa premáhala k čítaniu. predošlé knihy som prečítala z večera do rána, no s Tokiom som sa trápila týždeň. musím však pochváliť krásny opis Japonská a jeho kultúry.
napriek tomu čakám na ďalšie knihy od autorky a verím že budú na skvelé oddychové čítanie.
Čítať viac
Andrea
Neoverený nákup
27.6.2023
Cajovna v Tokiu
U mna v poradi 5. zo serie J.C. Vsetky doposial sa mi citali velmi dobre a rychlo, ale Cajovna ma nijak neoslovila. Nezaujimavy dej, hlavne postavy take vlazne, dlho som sa premahala k docitaniu knihy. Napriek tomu som na autorku nezanevrela a tesim sa na jej dalsie diely. Čítať viac
24.6.2023
Čajovňa v Tokiu je v poradí šiesta kniha od Julie Caplin, ktorá sa mi dostala do rúk. Pri čítaní, vlastne už na samom začiatku, som zistila, že som objavila svoj najobľúbenejší romantický útek.

Japonsko je mojím snom a raz by som sa tam chcela pozrieť, lenže autorka v každej svojej knihe popisuje krajinu tak očarujúce, že mám chuť precestovať celý svet.

Hlavným dôvodom, prečo je tento diel série Romantické úteky môjmu srdcu najbližší, je romantická linka, ktorá si ma získala od prvého stretnutia Fiony a Gabea.

To pomalé uvedomovanie si vlastných pocitov, nesmelé a nenapadné odhaľovanie citov a ich vzájomná blízkosť ma zahriali pri srdiečku.

A ten záver… áno, čakala som ho presne taký, ale to nič nemení na skutočnosti, že je dojemný a silný a plný lásky.
Čítať viac
22.6.2023
áto séria sa každou ďalšou časťou stáva čoraz viacej mojou guilty pleaseru. také tie prehnané sladké romantiky 2x nemusím, ale tu je tá romantická linka taká akurátna a nehrozí, žeby spôsobila cukrovku.

páči sa mi, že autorka vo tejto sérií spája cestopis s romantikou. každá linka má svoj priestor a navzájom sa dopĺňajú. Japonsko si ma získalo, hneď by som sa tam vybrala. autorka stavila na také tie japonské klasiky ako sú sakury, čajový obrad, hora Fidži, chrámy a k tomu v kontraste jeho moderná stránka tj križovatky mrakodrapy, digitálne múzeum. ale vôbec nevadí, že autorka sa pri tejto knihe nevyhla takým tým japonským klišé. páčilo sa mi ako postavila ten kontrast starého vs nového, tradícií vs. súčasnosti. kniha bola vďaka tomu plná krásnych myšlienok. po tejto stránke sa mi kniha veľmi páčila a nasávala atmosféru Japonska z každej stránky.

s čím som mala tentoraz problém, a preto * dole, je romantická linka. chémia medzi Gabeom a Fionou bola taká, že ....meh. polovicu knihy akoby neexistovala. chýbal mi tu nejaký vývoj vzťahu medzi nimi. celé to bolo založené na udalosti čo sa stala pred 10 rokmi. ona spomínala ako ním bola kedysi pobláznená, veľká láska, ktorá ju ovplyvnila na dlhý čas. pričom sa vtedy toho moc nestalo. on ju polovicu knihy ignoroval, tváril sa akoby mal problém, že sa jej musí venovať, potom sa mu rozsvietila žiarovka v hlave, šup začali spolu flirtovať a potom sa už po sebe liepali.
romantická dušička vo mne predsa len je a koniec sa mi páčil a zahrial pri srdiečku, ale aj tak to nezlepšilo celkový dojem z nich dvoch a názor na ich linku nezmením.

Japonsko za mnou. hor sa do Švajčiarska
Čítať viac
2

Som žena, mama, dcéra, sestra, partnerka. Čas strávený v prírode je pre mňa najlepšou prevenciou pred útrapami, avšak rada svoje myšlienky nechávam blúdiť aj nad knihami. ☺️

Veronika Lukáčová
Overený zákazník
6.3.2023
Iný pohľad na Japonsko
Táto kniha zo série sa mi naozaj veľmi páčilo. Dodala mi úplne iný pohľad na Japonsko. Príde mi také krásne a čarovné. Opisujú sa tam japonské zvyky a pekný pohľad je aj na trojgeneráciu žien, s ktorými sa hlavná hrdinka zoznámi a strávi s nimi nejeden deň. Po Hotelíku na Islande je to moja druhá najobľúbenejšia kniha zo série. :) Čítať viac

Vydavateľstvo Grada

Čítať viac

„Keď človek niekoho miluje, vzniká mnoho nových strachov, o akých predtým nemal ani tušenia. “

Čas žitia a čas umierania - Erich Maria Remarque, 2005
Čas žitia a čas umierania
Erich Maria Remarque