Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Abraham H. Maslow je často považovaný za otca humanistickej psychológie.
Táto kniha patrí k jeho základným prácam. Autor v nej spracúva viaceré myšlienky svojej teórie osobnosti, ktoré sú našej odbornej verejnosti síce známe, ale väčšinou len útržkovito a bez príslušného kontextu. V knihe rozvíja teóriu základných potrieb a ich hierarchie, kde zvláštne miesto patrí potrebám rastu. Prináša nový pohľad na tradične rozvíjané motivačné teórie, rozpracúva pojmy ako vrcholový zážitok, hodnoty, sebauskutočňovanie, tvorivosť, zdravie.
Predkladaná kniha je o hľadaní nových východísk a možností súčasného človeka, a tak aj psychológie rešpektujúcej tohto človeka ako potenciálne slobodného, zodpovedného a tvorivého. To vyjadruje aj jeho presvedčenie, že "Vnútorná prirodzenosť človeka, tak ako nám je doteraz známa, sa nejaví ako implicitne zlá, ale skôr buď neutrálna, alebo pozitívne dobrá. To, čo nazývame zlým správaním, sa najčastejšie ukazuje ako sekundárna reakcia na frustráciu tejto vnútornej prirodzenosti.“
Abraham H. Maslow vychádza predovšetkým zo svojich skúseností z práce so zdravými ľuďmi, čím cieľavedome prispieva k rozvoju mladej psychologickej disciplíny - psychológii zdravia. Kniha je prvým slovenským prekladom ucelenej práce tohto známeho amerického psychológa.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ku psychológii bytia - Abraham H. Maslow
O psychologii bytí - Abraham H. Maslow
32,45 €
Ušetríte 1,06 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
223
Hmotnosť
300 g
Rok vydania
2000
Väzba
binding.brožovana
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Persona
Rozmer
145×205 mm
ISBN
8096798049
Naše katalógové číslo
165385

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Ku psychológii bytia - Abraham H. Maslow
O psychologii bytí - Abraham H. Maslow
32,45 €
Ušetríte 1,06 €

„Aby existovali veľkí básnici, musia existovať veľkí čitatelia.“

Walt Whitman