Knihy
E-knihy

Pamäť, prehovor

4 hodiny čítania

Kniha Vladimira Nabokova Pamäť, prehovor patrí k najlepším autorovým opusom a je majstrovským dielom vo svojom žánri. Je hodnotená ako jedna z najgeniálnejších autobiografií. Charakteristikou autorovej práce je presnosť a umelecká presvedčivosť...

Čítaj viac

9,88 €

Bežná cena Bežne 9,90 €

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha Vladimira Nabokova Pamäť, prehovor patrí k najlepším autorovým opusom a je majstrovským dielom vo svojom žánri. Je hodnotená ako jedna z najgeniálnejších autobiografií.
Charakteristikou autorovej práce je presnosť a umelecká presvedčivosť. Nabokova často ho hodnotili ako najprecíznejšieho štylistu doby. Je zaujímavé sledovať fázy jeho života, jeho pocity, ktoré viedli k náhlym zmenám v jeho zmýšľaní. Na jednej strane je jeho trojjazyčná výchova v láskyplnom, kultivovanom, liberálnom prostredí bohatej petrohradskej rodiny, idylické pobyty na južných plážach Európy. Na druhej strane sú to bolestivé straty, ktoré nasledovali: bieda, exil v Európe (Berlín, Paríž), vražda otca, dlhé vdovstvo matky, následný exil v USA v novom kultúrnom prostredí. Nabokov rezignuje na bolestné myšlienky o svojej minulosti, ktoré sa stali pre jeho osud charakteristické a memoáre okoreňuje svojim úžasným humorom. Toto sa dielo sa k slovenskému čitateľovi dostáva po prvýkrát.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Pamäť, prehovor - Vladimir Nabokov
Lazár - Lars Kepler
23,44 €
Ušetríte 2,36 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
280
Hmotnosť
450 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov
Rozmer
140×210 mm
ISBN
9788080617318
Naše katalógové číslo
165164

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

2 hodnotenia

1
1
0
0
0

Eva Galandová
9.8.2014
V. Nabokov: Pamäť prehovor
Prečítala som si prvú vetu Nabokovho predslovu vraj po slovensky.:" Táto kniha je systematicky usúvsťažená asambláž osobných spomienok... Veta sa končí:...s niekoľkými výpadmi do neskoršieho časopriestoru". Skusmo som otvárala stránky -podobných skvostov habadej.. Nemôžem ten preklad čítať, dvíha sa mi žlč, - Budem si titul zháňať v inom jazyku.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Pamäť, prehovor - Vladimir Nabokov
Lazár - Lars Kepler
23,44 €
Ušetríte 2,36 €

„Myslím, že prednášky nemôžu toľko prospieť ako čítanie kníh, z ktorých sa prednášky robia.“

Samuel Johnson