Knihy
E-knihy

Dejiny písané Rímom

Perfekt, 2013
Okamžitý download
PDF
Vydavateľstvo
Perfekt, 2013

Kniha Dejiny písané Rímom hovorí o meste, ktoré sa nazýva večným, i o ríši, ktorej dalo meno. O ceste od bezvýznamnosti k svetovláde, o vojnách i kultúrnych pamiatkach, o hrdinských i všedných dňoch, o sláve i o rube tejto slávy...

Čítaj viac

8,50 €

Bežná cena Bežne 12,00 €

Ušetríte 29%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Kniha Dejiny písané Rímom hovorí o meste, ktoré sa nazýva večným, i o ríši, ktorej dalo meno. O ceste od bezvýznamnosti k svetovláde, o vojnách i kultúrnych pamiatkach, o hrdinských i všedných dňoch, o sláve i o rube tejto slávy. Je to vzrušujúce rozprávanie o nenávratnej mladosti ľudstva, ktorý voláme antika, z pera Vojtecha Zamarovského. Rím nezanechal po sebe len úžasné pamiatky, nádherné paláce a chrámy z minulých storočí. Jeho dejiny vypĺňajú činy naozaj antickej veľkosti a po stáročia bol vládcom takmer celého vtedy známeho sveta. Hranice Rímskej ríše v časoch jej najväčšej slávy sa tiahli od Perzského zálivu po Severné more, od horného Nílu po Dunaj a Rýn, od predhorí Kaukazu po pohoria Atlasu. Rímskemu dedičstvu sa pripisuje výnimočný význam. Bez antického Ríma by nebolo modernej Európy ani toho, čo Európania vytvorili na iných svetadieloch.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Dejiny písané Rímom - Vojtech Zamarovský
Grécky zázrak - Vojtech Zamarovský
18,00 €
Ušetríte 7,50 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,5 / 5

86 hodnotení

59
18
7
1
1

Michal
20.12.2018
Super
Super kniha. Dejiny Ríma sa samozrejme nedajú vtesnať do tých niečo cez 200 strán, ale ako základ je to výborné a pútavé čítanie. Kniha je napísaná jednoduchým štýlom, takže sa dá prečítať veľmi rýchlo. Odporúčam
Čítaj viac
6
17.12.2018
Názor čitateľa
Táto kniha je moja prvá prečítaná od Zamarovského a musím súhlasiť s vydavateľom, ktorý autora označuje za majstra pera. Kniha je výborná, stručná a pritom dostatočná, všetko podstatné z rímskych dejín tu je. Súčasne sa však napriek stručnosti autor snaží analyzovať príčiny niektorých udalostí a ďalšieho vývinu. Kto nemá rád veľmi hrubé knihy a veľmi podrobné informácie, táto kniha je pre neho ideálna. Mňa naopak podnietila, aby som si o Ríme kúpil ďalšie knihy. Ešte pred tým ale prečítam ďalšie knihy od Zamarovského, lebo je to naozaj majster pera a výborný popularizátor dejín. Škoda je len, že množstvo jeho diela je vypredaného.
Čítaj viac
Róbert Andrejko
2.1.2018
Dejiny písane Vojtechom Zamarovským
Moja prvá kniha od tohto spisovateľa a celkovo, prvá kniha z tohto súdka. Celé podčiarknuté tým, že antika a dejiny ríma sú mi veľmi blízke. Škoda, že knihy tohto autora sú takou vzácnosťou.
Čítaj viac
Tomáš
14.8.2017
Legenda
Vynikajúci prehľad nabitý informáciami a súvislosťami. Veľmi dobrý, zrozumiteľný a nenáročný štýl písania. Chýba zoznam použitej literatúry - ten sa nachádza v elektronickej verzii.
Vrelo a veľmi odporúčam!
Čítaj viac
Riso
24.4.2017
cena=kvalita
Niektore casti knihy su pekne pisane, avsak je to skor pre lajika ktory uz o Rime daco vie, lebo iny clovek
sa v nej nezorientuje, kedze je tam minimum popisujucich mapiek a obrazkov. Je tam minimum fotiek. Chyba tam dost veci co k takej knihe patria. Doporucujem kupit drahsiu knihu. Avsak pre mladych co chcu usetrit ok..
Čítaj viac
Richard
26.7.2015
Legenda
Zamarovský je spisovateľský velikán aký sa nenarodí často. Dejiny písané Rímom sú absolútnym skvostom slovenskej odbornej literatúry a literatúry faktu venujúcej sa rímskym dejinám, pritom kniha je písaná veľmi príjemným beletrickým štýlom, rýchlo a ľahko sa číta.
Čítaj viac
Veronika
1.4.2014
Skvelá
Každý, kto si chce prečítať niečo o histórii Ríma by mal túto knihu mať. Je napísaná veľmi pútavo, je v nej kopec zaujímavých informácií a človek si doplní veľa súvislostí, ktoré mu unikali. Jednoznačne odporúčam
Čítaj viac
Frenky
8.7.2009
poklona
Hoci s novým obalom, dnes už klasické dielo najväčšieho slovenského "odborného laika" a popularizátora antických dejín, V. Zamarovského, si najde miesto v knižnici všetkých tých, ktorí sa radi ponárajú do tajov i reálií starovekého sveta (v tomto prípade zvlášť Ríma). Túto knihu a najmä jej autora netreba v žiadnom prípade podceňovať, pretože svojím dielom bol neopakovateľný a jediný svojho druhu na Slovensku!
Kedy sa objaví nová generácia slovenských "starovekárov"?
Čítaj viac
Mária
6.9.2007
Názor čitateľa
Úžasná kniha, podobne ako "Grécky zázrak" od toho istého autora. Obidve som už prečítala viackrát a pravidelne si aspoň z času na čas prečítam niektoré zaujímavé kapitoly. V.Zamarovský napísal neskutočne dobré knihy o histórii, ktoré sa dobre čítajú i laikom. Môžem povedať, že jeho dielo ma fascinuje.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Dejiny písané Rímom - Vojtech Zamarovský
Grécky zázrak - Vojtech Zamarovský
18,00 €
Ušetríte 7,50 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“