Myseľ verzus medicína - Lissa Rankin
Myseľ verzus medicína
10,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Myseľ verzus medicína

Vedou podložené dôkazy o tom, že sa dokážete vyliečiť sami

Vydavateľstvo
Eastone Books, 2013

Celý život nás viedli k tomu, aby sme verili, že za naše choroby môže genetika. Alebo že máme jednoducho smolu – a kľúče k nášmu uzdraveniu držia v rukách lekári. Počas svojej medicínskej praxe si však lekárka Lissa Rankin uvedomila, že vo výučbe...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Celý život nás viedli k tomu, aby sme verili, že za naše choroby môže genetika. Alebo že máme jednoducho smolu – a kľúče k nášmu uzdraveniu držia v rukách lekári. Počas svojej medicínskej praxe si však lekárka Lissa Rankin uvedomila, že vo výučbe starostlivosti o zdravie sa zabúda na niečo veľmi dôležité: uznanie prirodzenej schopnosti tela vyliečiť sa a porozumenie tomu, ako môžeme silou mysle ovplyvniť procesy samoliečby.
Vo svojej knihe na nevšedných prípadoch spontánneho vyliečenia ukazuje, ako môžu myšlienky, pocity a presvedčenia zmeniť fyziologické procesy tela. Uvádza vedecké údaje, ktoré dokazujú, že určité pocity, postoje a stavy poškodzujú telo, zatiaľ čo iné v ňom podporujú samoliečebné procesy.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Mind Over Medicine
Rozmer
145×207 mm
ISBN
9788081092312
Naše katalógové číslo
162531
Počet strán
264
Hmotnosť
340 g
Rok vydania
2013
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Eastone Books

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,1 / 5

7 hodnotení

4
1
1
1
0

Lubica Máziková, Dipl. Ing.
1.4.2014
hodnotenie
Táto kniha by sa mala stať súčasťou výuky už od základných alebo stredných škôl. Nenásilne podáva čitateľovi návod a možnosti na uzdravenie, hovorí o sile existujúcej v každom z nás. Je o to autentickejšia, že autorka je sama lekárkou klasickej medicíny, ktorá prešla vážnymi ochoreniami až po ich zdarné vyliečenie, ktoré sa však nezakladalo iba na klasickej ale na celostnej medicíne a jej holistickom prístupe k uzdravovaniu. Nádherne opisuje prepojenie: mysle - duše a tela, vysvetľuje princípy fungovania zákonitostí medzi nimi. Hovorí o spúšťacích faktoroch chorôb a signáloch tela, ako aj o prevencii - ktorou im môžeme predchádzať. Opatrenia, ktorými je možné odbúrať stresové a záťažové reakcie (meditácia, modlitba, rozjímanie v prírode, kreatívna tvorba, služba ostatným....atď., atď...) sú aktuálne pre každého z nás. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Narozdiel od obrazovky počítača, knihu si môžeš zobrať so sebou do postele.“

Daniel J. Boorstein