Kníhkupectvá zatvorené, ale web je otvorený :)
150.000 titulov v ponuke a bezpečné doručenie. Dávajte na seba pozor. Viac info
The Happy Prince and Other Stories - Oscar Wilde
The Happy Prince and Other Stories
10,50 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

The Happy Prince and Other Stories

Oscar Wilde

Dramatik, prozaik, básnik, estét a dandy, majster duchaplnej konverzácie. Muž, ktorého meno sa stalo synonymom pre závratný vzostup i strmhlavý pád.

Vydavateľstvo
Collector's Library, 2009

Each volume in the "Collector's Library" series has a specially commissioned Afterword, brief biography of the author and a further reading list. The afterword for this edition is by David Stuart Davies...

Čítaj viac

10,50 €

Vypredané, sú však dostupné iné vydania.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Each volume in the "Collector's Library" series has a specially commissioned Afterword, brief biography of the author and a further reading list. The afterword for this edition is by David Stuart Davies. The challenge and pleasure of these stories is the simultaneous appeal to both child and adult with their themes of love, truth and sacrifice, which are as relevant today as when they were written. In this collection are to be found some of the brightest gems from the treasure trove of Oscar Wilde's incomparable writing.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
288
Hmotnosť
186 g
Rok vydania
2009
Väzba
pevná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Collector's Library
Rozmer
104×157 mm
ISBN
9781905716623
Naše katalógové číslo
161208

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

27 hodnotení

19
3
3
0
2

M.R.
15.3.2011
Naozaj šťastný princ?
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Šťastný princ je rovnomenný názov pre Willdovu rozprávku a súbor deviatich príbehov zastrešených pod týmto názvom. Práve týchto deväť príbehov dostalo Willdea na výslnie. Willde ako literárny umelec sa vyznačoval vo svojej tvorbe používaním paradoxu. Preto hneď v úvode otázka „naozaj šťastný princ?“.
Rozprávky v tomto diele majú neobyčajný námet, majú úplne iný obsah aký by čitateľ od rozprávky očakával. Nie sú to príbehy dobra a zla so šťastným koncom. Práve naopak, jeho príbehy nekončia klasickým happyendom. Ako som už v úvode spomínala, veľkú rolu tu hrá paradox, ktorý ja vnímam aj ako niečo, čo patrí autorovmu rukopisu. Názov Šťastný princ vás možno navedie k tomu, že si prečítate klasický milý príbeh, no nie je to tak. Pretože jeho príbehy zvyknú končiť tragicky. Výnimočné v diele je, že sám čitateľ sa v ňom veľakrát môže nájsť a stotožniť sa s hlavnou postavou. Autor stavia do pozornosti lásku akejkoľvek formy, nenaplnenú lásku muža k žene, lásku oddaného priateľstva. Láska je to, čo spája tieto príbehy, no zároveň je každý iný. Každý príbeh v sebe nosí inú myšlienku, inú tragédiu, morálne ponaučenie. Šťastný princ bol naozaj šťastný, žil za múrmi svojho paláca obklopený prepychom, krásou a šťastnými ľuďmi. Až keď sa dostal za hranice múrov svojho bezpečného sveta, objavil život, ktorý doposiaľ nepoznal, život obyčajných ľudí sužovaných chudobou, ťažkou prácou a hladom. Kvitujem Willdeovi jeho opisy hlavných postáv, opisy ich pocitov, myšlienok, nálad a ich duchaplné dialógy. Pretože pri tomto čítaní nie je možne ostať bez emócií, veľmi silných emócií, kedy vás to, čo ste prečítali, núti hĺbavo sa zamýšľať nie ani tak nad samotným dejom, ale nad reálnym životom na tomto svete, ktorý Willde vedel pomocou postáv nádherne realisticky vykresliť. Po jazykovej stránke nemáme veľmi čo autorovi vyčítať. Rozprávky sa čítajú ľahko, sú písané krásne, obsahujú veľa básnických prostriedkov a minimálne množstvo cudzích slov. Taktiež rád hyperbolizuje a používa mnoho symbolov, čo však len dotvára atmosféru deja. Kto aspoň trocha pozná súkromný život Oscara Willdea a čítal o ňom ako sa cítil v spoločenskom svete, tak vie z týchto jeho príbehov vyčítať, že do nich vložil aj to svoje, jeho túžbu po spravodlivosti a túžbu po svete, kde sa ľudia navzájom rešpektujú a správajú sa k sebe slušne, čo sa vlastne jemu v jeho reálnom živote nedostávalo. Taktiež na zlo reaguje výsmechom a iróniou. Nezaprel ani svoju posadnutosť krásou, všetky obrazy vykresľuje do najmenších detailov a kladie dôraz na farebnosť, s ktorou to podľa môjho názoru občas preháňal a bolo jej až veľa.
Hoci po prečítaní minimálne tretieho príbehu už viete, ako skončia tie nasledujúce, Willdeovi sa v podstate nedá čo vytknúť. Príbehy, hlavné postavy, námety plné emócií a hlavne každá rozprávka, aj keď končí tragicky, zanecháva paradoxne šťastný odkaz.
Čítaj viac

Čítaj viac

„Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život.“

Hans Christian Andersen