Knihy
E-knihy
9,23 €

Bežná cena Bežne 9,69 €

Ušetríte 5%

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Usporiadanie poznatkov v knihe podporuje ľahkú orientáciu v texte a spríjemňuje učenie. Charakteristika spoločensko-historických pomerov a umeleckých smerov v úvode každej kapitoly umožňuje zaradiť literárne diela do širších súvislostí. Vývoj literatúry je zachytený chronologicky, od staroveku po 20. storočie a zahŕňa slovenskú i svetovú literatúru.

Hodnotu knihy zvyšujú ukážky a stručné obsahy vybraných diel, charakteristiky postáv, či portréty literárnych osobností. Publikácia je určená študentom stredných škôl, ktorí ju využijú počas celého stredoškolského štúdia a na prípravu na maturitu a tiež na prijímacie skúšky na vysoké školy.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zmaturuj z literatúry 1 - Kolektív autorov
Zmaturuj zo slovenského jazyka - Ján Tarábek, Ján Papuga
21,57 €
Ušetríte 1,07 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
208
Hmotnosť
360 g
Rok vydania
2006
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Didaktis
Rozmer
165×240 mm
ISBN
8089160026
Naše katalógové číslo
15836

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

243 hodnotení

202
31
8
1
1

lina
6.10.2015
kniha super, maturita blbosť
K tomu, čo bolo napísané by som rada dodala, že kniha je výborná, ale maturita zo SLJ na Slovensku úplne od veci! Naďalej úspešne pokračujeme v trende, že študent je chodiaca encyklopédia, príp. wikipedia. Kedy sa už konečne budú len priamo rozoberať texty? A ešte 1 detail: Na VS sa študenti neučia svetovú literatúru, ale hlavne, že to učia študentov na strednej. Úžasne logické.
Čítaj viac
Ľuboš
20.12.2014
Názor čitateľa
Kniha je pre maturu nedostačujúca , deje lit. diel su opísané 2-3 vetami a to vám k mature rozhodne nestačí sú to vyhodené peniaze .......Neviete niekto o lepšej učebnici na maturu z lit. ?
Čítaj viac
Ldži
16.6.2015
Názor čitateľa
Čo je nedostačujúce? Kto sa na maturu učí všetko detailne? Niektoré diela, kt. netreba vedieť až tak, sú tam aspoň spomenuté ale určite nie všetky treba k maturám, čo sú tam...Navyše to je prehľad lit. období, ak chce niekto knižku o dielach, tak na to je Zmaturuj z literatúry 2..A inak žiadne lepšie knižky okrem Zmaturuj asi ani nie sú.......
Čítaj viac
Tereza
15.5.2014
Názor čitateľa
Je to super kniha, veľmi lahko sa mi z nej učí. Je to výborná vec a určite ju odporúčam študentom :-)
Čítaj viac
Adrián Zuščin
12.7.2013
Priemerná
Uvítal by som doplnenie niektorých faktov, kniha je veľmi stručná čo sa týka zadefinovania literárnych období. (ps. ani druhá časť čo sa týka precíznosti spracovania dát nie je postačujúca) Ešte stručnejšia je v charakteristike jednotlivých diel. Grafické vyhotovenie ako jediné u mňa splnilo účel. Učivo je jednoduchšie zapamätateľné. Pre študentov slovenčiny je táto kniha príliš stručná.
Čítaj viac
Helena Sroková
16.3.2013
Názor čitateľa
Titul som objednala pre dcéru,ktorá na budúci rok maturuje. Veľmi sa jej potešila a po mprelistovaní vyhlásila, že je výborná
Čítaj viac
Dáša
11.1.2013
Názor čitateľa
Odporúčam hlavne študentom na stredné školy, ideálna príprava na maturitu.
Čítaj viac
22.12.2012
Názor čitateľa
Táto učebnica je skutočná pomôcka na maturitu, lebo prekoná všetky poznámky z literatúry. Všetko je v nej prehľadne usporiadané, je praktická a ľahko sa z nej učí. Výborne dopĺňa tú druhú z páru.
Čítaj viac
ady
30.9.2011
Názor čitateľa
síce som ešte len prvák na strednej, učím sa s nej na hodiny. Je veľmi prehľadná a informácie sú tampekne usporiadané... neľutujem že som si ju kupil :) a jasné zmaturuj z literatúry 2 je ešte lepšia... konečne nemusím čítať všetky tie diela pretože tam je to ropracované perfektne.. každému odporúčam!
Čítaj viac
Veronika
27.6.2011
CELKOM DOBRÉ
Túto knihu mám a môžem ju vrelo odporúčať, no pravda aj ona má svoje chyby. Chýbajú mi v nej rozbory dôležitých diel a naopak menej známe diela sú zbytočné rozpísané. No toto je môj osobný názor....Myslím si, že na trhu kníh je zatiaľ najlepšou... :-)
Čítaj viac
Raffa
1.6.2011
Názor
Učebnica je výborným prehľadom vývoja literatúry v priebehu dejín. Myslím, že uspokojí každého, kto sa pripravuje na maturitu z literatúry. V knihe mi ale chýbali podrobnejšie rozobratie niektorých diel (kvôli ktorým by som si musel kupovať aj dvojku), kým naopak niektorí autori boli až zbytočne detailne rozobratí. Tiež mi chýbali nejaké prehľady a vypracovania, ktoré by viac korešpondovali s maturitnými zadaniami. Preto knihu osobne odporúčam kombinovať s učebnicou pre maturantov od M. Caltíkovej.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Zmaturuj z literatúry 1 - Kolektív autorov
Zmaturuj zo slovenského jazyka - Ján Tarábek, Ján Papuga
21,57 €
Ušetríte 1,07 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“