Knihy
E-knihy

Grécky zázrak

Perfekt, 2002
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Perfekt, 2002

Kniha Grécky zázrak prevedie čitateľa cez slnečnú Heladu, Atény, Spartu, Mykény, Knossos, Olympiu, Delfy, Korint, Délos, Rodos i ďalšie slávne miesta krajiny, kde žili „ľudia rovní bohom“. Gréci, považovaní za priekopníkov...

Čítaj viac

9,50 €

Bežná cena Bežne 13,50 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Kniha Grécky zázrak prevedie čitateľa cez slnečnú Heladu, Atény, Spartu, Mykény, Knossos, Olympiu, Delfy, Korint, Délos, Rodos i ďalšie slávne miesta krajiny, kde žili „ľudia rovní bohom“. Gréci, považovaní za priekopníkov európskych dejín, sa k svojim objavom, prvenstvám a vymoženostiam dopracovali, v mnohých prípadoch doslova prebojovali. Po stáročia sa hovorilo o „gréckom zázraku“ a myslelo sa tým historické prvenstvo a vymoženosti, pre ktoré si Grécko zasluhuje náš obdiv. Ten zázrak je v tom, ako to tento národ dokázal. Prostredníctvom tejto knihy sa o tom môžete presvedčiť. Môžete sa stať pútnikmi, ktorí prejdú po cestách, ktorými prešli Gréci. Vstúpite na bojiská vojsk a do chrámov ich bohov, do hájov filozofov a dielní umelcov. Vyberiete sa po stopách ich veľkých i všedných dní v dobe európskej mladosti, ktorá sa volá antika. Grécke dejiny a výtvory videné z perspektívy nášho veku nám umožňujú lepšie chápať mnohé, čo prišlo po nich.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Grécky zázrak - Vojtech Zamarovský
Dejiny písané Rímom - Vojtech Zamarovský
18,00 €
Ušetríte 7,50 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
384
Vydavateľstvo
Perfekt
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
156309
Rok vydania
2002
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,7 / 5

44 hodnotení

35
6
3
0
0

Róbert Andrejko
2.1.2018
Grécky zázrak
Ďalšia kniha od tohto vynikajúceho spisovateľa, akým bol Vojtech Zamarovský. Pokiaľ je pravda to, že z tejto knihy sa učia samotní gréci o svojich dejinách, tak sa tomu ani nečudujem.
Čítaj viac
Adam
23.12.2015
Grécky zázrak
Výborná knižka, pútava, čitateľná, zaujímavá od Zamarovského. Sú tam komplet celé dejiny, ľahko je poukázané na rozpory v rôznych verziách, je to podané s nadšením a úplne nenásilne. Niekedy si ju vo voľnom čase čítam len tak, bez zámeru natlačiť si do hlavy dátumy a mená. Pre všetkých nadšencov Grécka a antiky, zgustnete si :)
Čítaj viac
Bes
3.9.2014
Názor čitateľa
Knihu som mal vypožičanú z knižnice už ako mladý chalan a na dotlač som čakal cca 10 rokov. Veľmi potešila. Pútavá cesta dejinami Grécka, resp. kolískou európskej civilizácie.
Čítaj viac
Matej Barč
15.11.2009
Jednoducho super
Kniha podáva ucelený obraz o starovekom Grécku od prvých civilizácií na Kréte a v Mykénach až po rok 146p.n.l., keď Grékov ovládli Rimania.
Človek ,ktorý ju prečíta, získa hlboké vedomosti o tomto jedinečnom starovekom národe, a to po politickej, vojenskej vedeckej, umeleckej, literárnej a filozofickej stránke. Odporúčam.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Grécky zázrak - Vojtech Zamarovský
Dejiny písané Rímom - Vojtech Zamarovský
18,00 €
Ušetríte 7,50 €

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka