Exorcisti a psychiatri - Gabriele Amorth
Exorcisti a psychiatri
14,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Exorcisti a psychiatri

Kedy sa treba obrátiť na psychiatra a kedy na exorcistu?

Gabriele Amorth

bol taliansky rímskokatolícky kňaz a starší exorcista Rímskej diecézy, mal za sebou 70.000 úspešných vyhnaní diabla. Narodil sa v roku 1925 v Modene v Taliansku. Za rímskokatolíckeho kňaza bol vysvätený v roku 1954 a oficiálnym exorcistom sa stal v júni 1986 pod vedením pátra Candida Amantina....

Sali foto, 2014
Vydavateľstvo
Sali foto, 2014
Edícia
Exorcizmus

Ľudia sa teda obracajú na mágov z troch uvedených dôvodov. Niekto sa o mágiu zaujíma preto, lebo sa sám chce mágom stať a získať nadprirodzené schopnosti. V oboch prípadoch ide o chcený vstup na pole okultných síl, ktoré nie sú dobre identifikovateľné...

Čítaj viac

14,90 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Ľudia sa teda obracajú na mágov z troch uvedených dôvodov. Niekto sa o mágiu zaujíma preto, lebo sa sám chce mágom stať a získať nadprirodzené schopnosti. V oboch prípadoch ide o chcený vstup na pole okultných síl, ktoré nie sú dobre identifikovateľné. Používajú sa rôzne formulky, tajné rituály, druhým sa podsúvajú očarované predmety, dávajú sa im zjesť alebo vypiť nejaké začarované pokrmy a nápoje. Ľudia tak chcú získať nejaké skryté poznanie, získať prevahu nad druhými, ovládať prírodné sily, uchrániť sa pred domnelým zhubným vplyvom niekoho iného, aj keď sú to všetko úplné hlúposti a nezmysly.
To všetko sú povery a modloslužba, pretože človek pri takomto počínaní celkom jednoznačne opúšťa Boha a jeho zákony. Zdá sa mu totiž, že kresťanská viera nie je schopná uspokojiť jeho túžby a priania. Ľudia teda hľadajú nejaké iné prostriedky, aby utíšili baženie svojho srdca. V celých dejinách spásy je zrejmé, že modloslužba a povera predstavovali stále vážne pokušenie Božieho ľudu. Hebrejci sa nachádzali obklopení pohanskými národmi, ktoré mali vyššie uvedenú mentalitu. Pre pohanov platilo, že každý národ mal svojich bohov ochrancov a že každé miesto malo svojho boha. Z toho neskôr vychádzalo trvalé pokušenie vyvoleného národa. Otázka znela, či je potrebné veriť v Boha, ktorý sa zjavil Abrahámovi, Izákovi, Jakubovi a Mojžišovi a ktorý vyviedol svoj ľud z egyptského područia, alebo sa upnúť na bohov okolitých národov, alebo na miestnych bohov. Kto si zasluhuje viac dôvery? Kto chce ľudu skutočne pomáhať a chrániť ho? Tak sa v dejinách spásy striedali prejavy vernosti k Bohu s odpadlíctvom a nevierou, odchody a návraty. Akoby sa o veriaceho preťahovali dve sily a akoby sa človek nedokázal raz a navždy pevne rozhodnúť.
To isté sa deje aj s dnešnými kresťanmi. A tak to bude aj s kresťanmi budúcich čias. Kresťan je zachránený prostredníctvom krstu z otroctva pod satanovou mocou, vzťahujú sa na neho Božie zasľúbenia. Kresťan veľmi dobre vie, kam má podľa Božieho určenia smerovať jeho život. Zároveň je však kresťan ustavične pokúšaný, aby lipol na svetskom myslení a aby stratil pod nohami cestu k plnosti spásy. Napríklad aj používanie magických prostriedkov je znamením odpadlíctva od živého Boha, na ktorého sa človek neobracia v modlitbe, keď sa nachádza v problémoch. Je to jasný prejav nedôvery v Boha. Človek si volí cesty, ktoré sa na prvý pohľad javia ako ľahšie a príjemnejšie, lenže v skutočnosti sú to cesty zradné a veľmi nebezpečné.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
348
Hmotnosť
460 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Sali foto
Rozmer
159×219 mm
ISBN
9788089605095
Naše katalógové číslo
151617

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

4 hodnotenia

3
0
1
0
0

Martin Cingálek
18.5.2015
Názor čitateľa
Overený nákup
Exorcisti a psychiatri je velmi zaujímava knižka na tuto vážnu tému,démoni bohužial v tomto svete maju obrovsku moc a vplyv na ludí,nepriatela treba poznat,odporucam každému veriacemu či neveriacemu,stojí za to aspon sa nad tým zamysliet :-) Čítaj viac
Janka Zacsiková
7.5.2015
Vo svojom obore výborné čítanie
Knihy o téme exorcizmu od tohto autora sú jednoducho neprekonateľné. Niekedy človeku až mráz behá po chbte čítajúc zážitky, ktoré popisuje. Je pravdou, že mnohí ľudia existenciu zla vo svete popierajú, ale práve čitanie takýchto kníh by ich malo vyvarovať od toho aby si priali takéto zlo začiť aby uverili. Nie je priestor sa hrať na neveriaceho Tomáša v takomto prípade. Autor popisuje výstižne a jasne formu exorcizmu aj spoluprácu v oblasti prychiatrie, ktorá podľa mňa je nevyhnutnou aby sa nedehonestovala samotná úloha exorcizmu pre prípadné mylne aplikované postupy, ak diagnóza človeka je iná. Výborné. Čítaj viac
Zuzana G.
4.9.2014
Názor čitateľa
Vyborne podobne knihy napisal aj Martin Malachi - katolicky knaz, tiez robil exorcismus. O.i. ako jeden z mala cital tretie Fatima posolstvo. Doporucujem vypocut jeho interviews na youtube. Čítaj viac
13.8.2013
lenka
Cirkev založil Kristus, je svätá a pekelné brány ju nepremôžu. Ja ako kresťan týmto Kristovym slovám verím. Prečo by som ich mala spochybňovať? Gabriele Amorth je muž, ktorý vie, o čom píše a aj prečo to píše. Nie je šialený a ani magor.
To len naše vnímanie a pohľad na mnohé veci sú obmedzené, pretože sme LEN ľudia. V podstate sa dá povedať - figúrky, ktoré sa hrajú na pieskovisku Zem, ktoré nie je v našom vlastníctve a to je extrémne dôležité si to uvedomovať.
Knihy tohto kňaza obsahujú posolstvo a sú výzvou pre každého, nielen kresťana. Ako exorcista vie, akú silu a aký vysokosofistikovaný je nepriateľ diabol. Ja verím, že existuje. Keď vidím tú zlobu všade navôkol, uvedomujem si, že toto rozhodne nemôže byť len tak z ničoho nič - má to svoju príčinu a svoje dôsledky.
Som veľmi háklivá na útoky cirkvi. Ako kresťanovi mi to nemôže byť ľahostajné. Cirkev na Zemi spravujú ľudia, sú hriešni ako ja, ty, majú veľké majetky, nepreferujú chudobu, ale nemám právo ich súdiť. Nie som kompetentná. Na to je tu Boh.
Ježiš v Biblii hovorí, že nemáme právo súdiť iných, že toto právo má len Boh. Raz každý z nás bude súdený. Budeme sa hanbiť za všetko to zlo, čo sme spáchali. A samozrejme naše hriechy - nie sú zadarmo. A diabol to vie, ako inak a bude požadovať ich splatenie.
Ježiš hovorí aj o viniči, ratolestiach, klasoch a aj o protikladoch - plevi. Toto platí, aj medzi nami sú ľudia, ktorí sú ,,úrodní" a naďalej budú prinášať úrodu a tí, ktorí prinášajú len ,,skazu" a treba ich oddeliť, aby nepoškodili úrodu.
Aj cirkev potrebuje očistu. Veľa ľudí od nej odpadne, ale verní Kristovi, jeho svätosti, zostanú a budú bojovať v jeho mene. Kristus trpel, aj tí, ktorí ho (v tichosti, nie okato) nasledujú trpia (niektorí viac, iní menej) a budú trpieť, ale je to len dočasný stav tu na tomto svete, ktorý sa raz aj tak pominie. To, s čím ja predstúpim pred Boha nebudú moje tituly, doktoráty, zoznam toho, čo som kedy naštudovala, vyprodukovala, nevezmem si so sebou do hrobu majetok, domy, autá. Podstatné bude to, čo som na tomto svete spravila, ako som využila talenty od Boha a nie pre seba, ale pre druhých, či som hľadala Boha v ľuďoch a či som ho našla, či som na neho zareagovala alebo si ho nevšimla. Moje telo zhnije, ako každé, ale duch pôjde ďalej.
Diabol má VYSOKÚ ambíciu Kristovo dielo zničiť a zničiť aj dobro v nás ľuďoch (cez pýchu, našu silnú prirodzenosť - ego, na ktoré sme mimoriadne hákliví). Aj v Biblii sa píše o ovládnutí cirkvi Antikristom. Boh vie, prečo niečo také dopúšťa a prečo ľudia v cirkvi konajú tak, ako konajú. Nie všetci sú tam len tak náhodou, sú tam ,,zasvätení", ktorí tam boli dosadení z dôvodu, aby devastovali, špinili zvnútra.
My a naše vnímanie vecí sú obmedzené. Prečo? Sme vrcholom stvoriteľského diela, ale nesmieme zabúdať, že Boh nás stvoril z prachu. Boh žiada od nás pokoru, nie pýchu. Prostriedky, ktoré nás stavajú do pozície ,,Boha" sú od diabla - mágia, veštenie a podobne. V tom rozhodne nemôže byť nič dobré a Božie. Je to manipulácia s temnými silami zla. Ak ja chcem niekomu uškodiť, ako to môže byť dobré? Ak chcem mať nad niekym moc, čítať v jeho mysli a podobne, ako to môže byť dobré? Ako si môžem dovoliť stavať sa do pozície Boha a chcieť vedieť, čo ma čaká a nie znášať to, čo mi nadelil?
Dnes vieru každý chápe po svojom a prispôsobuje si ju podľa toho, ako sa mu to páči. Boh jasne definoval pravidlá, podľa ktorých máme žiť, ktorými sa máme riadiť. Viera je určite nádherná vec, ale keď sa riadi tým, čo ustanovil Boh a nie tým, čo si stanovím JA. Potom to nie je viera, ale nejaký individualizmus.
A Boh je milosrdný, ale aj aj spravodlivý sudca! Pýcha je to, čím si získava ľudské srdcia zlo, takže pozor.


Čítaj viac
Ľubomíra Kolibašová
11.2.2015
Názor čitateľa
Milá pani Marianna, čo sa mágie týka, tak je jedno či je to mágia dobrá, teda biela, alebo zlá, teda čierna, alebo zmes, čiže šedá. Je to jedno, úplne jedno, je to MÁGIA a tá mágiou navždy ostane, a prostredníctvom tej vami ospevovanej "dobrej magie" sa Vám Zlý vtiera do duše... Zlý je len OPICA, ktorá sa snaží napodobňovať Boha svojimi tzv. "dobrými skutkami." ...Treba čítať viac kníh od veľmi vzdelaných a uznávaných ľudí a potom tu hovoriť o "dobrých vplyvoch mágie" ...odporúčam knihu od Jozefa Marettu - Odpoveď cirkvi na fenomén zlého vo svete ...ale Vás asi už nepresvedčí žiaden vzdelaný autor, podľa môjho skromného názoru. Budiš, po smrti sa každý dozvieme pravdu :) Príjemný deň. :) Čítaj viac
Marianna Szalayová
20.2.2014
Názor čitateľa
Milá pani Lenka, nechcem Vám nič vyvracať, ani si presadzovať svoj názor. Len sa skúste zamyslieť nad týmto, čo ste napísali: "Prostriedky, ktoré nás stavajú do pozície ,,Boha" sú od diabla - mágia, veštenie a podobne. V tom rozhodne nemôže byť nič dobré a Božie. Je to manipulácia s temnými silami zla." Ste dostatočne informovaná, o čom je mágia alebo vami spomínané veštenie? Zjavne nie. Ako všetko na svete, aj mágia má svoje protipóly. Je to len na človeku, ako ju využije - buď bude ňou pomáhať ostatným, alebo škodiť. A to, či sa pri jej vykonávaní človek hrá na Boha alebo nie, závisí už len na tom človeku. Minca má vždy dve strany a pokiaľ ich nevidíte obidve, tak je Váš názor a pohľad na život veľmi skreslený. A to Vám nepíšem preto, lebo Vás chcem uraziť, ale preto, lebo takýmto jednostranným pohľadom si škodíte a samu seba staviate do pozície sudcu, hoci sama hovoríte, že človek nemá právo niekoho súdiť. Nech sa čo najviac snažíme vidieť svet objektívne, nikdy sa nám to nepodarí, pretože odjakživa nám vštepovali, aby sme veci škatuľkovali a triedili ich na dobré a zlé a to nie je objektívne, ale subjektívne :)
Ospravedlňujem sa čitateľom, ktorí majú záujem o túto knihu a namiesto toho, aby o nej zistili nejaké bližšie info, musia čítať tieto spamy :)
Čítaj viac
7
29.7.2013
Vrať se do hrobu magore :)
Podľa vyššie uvedeného by sa autor mal obrátiť na psychiatra :) Nechcem odsudzovať ani urážať, ale tieto názory mi pripomínajú stredoveké dogmy, vďaka ktorým cirkev upaľovala "čarodejnice" a spôsobila už kopec utrpenia za tie stáročia. To všetko iba zo strachu, že stratí moc nad ľuďmi. Viera je nádherná vec, ale nie keď sa do toho mieša katolícka alebo iná cirkev. Čítaj viac
ester
6.1.2015
Názor čitateľa
presne som vedela že tu niekto začne spomínat stredovek a upalovanie čarodejníc ale to nemá nič s tým spoločné inkvizícia - boli chorý ludia ktorí vraždili v mene Boha a upalovali aj za to že niekto si dal bylinku na žaludok :) ale ak veriaci človek si myslí že diabol neexistuje a exorcizmus bol len v stredoveku kde upalovali tak potom nie je krestan..... Čítaj viac
Roland Wagner
5.7.2014
Názor čitateľa
PAni Szalayova, predpokladam podla vasich reakcii, ze ste knihu necitali. Ak by ste ju citali, tak viete, ze autor v nej odpoveda na vsetky vase "otazky" (narazky). Nie je to kniha na oddychove citanie. Ocenia ju vsak najma ti (odbornici pomahajucej profesie vratane duchovnych), ktori pri liecbe/pomoci inych/inym, s pokorou uznaju, ze prisli v niektorych kazuistikach "na hranicu" svojich profesionalnych i ludskych moznosti a poznania.Kniha nevymedzuje "pieskovisko" ale vzacne hlada prepojenia medzi psychiatriou a exorcizmom (dusevnou chorobou a posadnutostou) zaroven kulantne odhaluje 95% podvodnikov/prizivnikov, ktori sa na ludoch ako "magovia" a odbornici "na vsetko" prizivuju... Čítaj viac
2.4.2014
Názor čitateľa
marianna, si úplne mimo. Lenka má pravdu, ako aj páter Amorth, ako aj prezentovaná kniha. Tie dogmy, o ktorých hovoríš, a an i nevieš, o čom to hovoríš, vyslovuješ ty. A zabetónuješ to otrepanpou frázou - čarodejnice, in kviz........ako vy všetci nevzdelaní v hiostórii a duchovne, mali by ste sa tíško v kúte hanbiť. Nevieš nič, len čo ti komunistická výchova natlačila do hlavy a máš tú drzosť odsúdiť niečo, čom u zjavne nerozumieš. Neboj sa, taký páter Amorth je vzdelaný, skúsený, VIE, o čom hovorí. Ty nevieš, ale sa ti to nepozdáva.....obdivujem tú bohorovnosť...... ( a mimochodom, katolíci majú pravdu)nika Čítaj viac
helusasemanova0@centrum.sk
26.2.2014
Názor čitateľa
Súhlasím s pani Mariannou a ďakujem za jej názor! Čítaj viac

Čítaj viac

„Hneď za veľkým básnikom je ten, kto mu dokáže porozumieť.“

Henry Wadsworth Longfellow