Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra - Gabrielle Zevin, Motýľ, 2023
Pilot 369 - SlovakFox, Enribook, 2022

17,00 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Pilot 369

Čo spája incidenty amerických lietadlových lodí Nimitz a T. Roosevelt, zdokumentované pilotmi bojových stíhačiek a zverejnené na webových stránkach MO USA, so svätými knihami... Čítať viac

Vydavateľstvo
Enribook, 2022
312 strán
4-5 hodín čítania

Čo spája incidenty amerických lietadlových lodí Nimitz a T. Roosevelt, zdokumentované pilotmi bojových stíhačiek a zverejnené na webových stránkach MO USA, so svätými knihami Genesis a Exodus?... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

17,00 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Svetlo v nás - Michelle Obama, Tatran, 2023

Viac o knihe

Čo spája incidenty amerických lietadlových lodí Nimitz a T. Roosevelt, zdokumentované pilotmi bojových stíhačiek a zverejnené na webových stránkach MO USA, so svätými knihami Genesis a Exodus?
Je pokrvná línia Ježiša Krista skutočne prerušená?
Potvrdzuje webová stránka MO USA existenciu antigravitačnej technológie?
Poprel Gimbal incident z januára 2015 všetky doteraz ľudstvu známe fyzikálne zákony?
Ako dokázal taxikár z Marseille zalarmovať najutajenejšie oddelenie amerického Pentagónu?

Odpovede na tieto a mnohé iné otázky nájdete na stránkach jedinečného slovenského sci-fi trileru PILOT 369, ktorý beletristicky dokumentuje možný priebeh svetovo známych incidentov.
Kniha Pilot 369 vás unaví, pretože nezaspíte, dokiaľ ju celú neprečítate.
... a všetko sa začalo pred Rembrandtovým obrazom v Berlínskej obrazovej galérii.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť


K ukážkam prezentovaným na YouTube kanáli autora pripájame ukážku z nepublikovanej akčnej scény, ktorú si zobrazíte kliknutím na obálku titulu.
Čítať viac
Počet strán
312
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×205 mm
Hmotnosť
365 g
ISBN
9788089948604
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1511239
Štýl
napínavý
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Enribook
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

8 hodnotení

8
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Kristy
Neoverený nákup
21.2.2023
Prečo sú späť?
Nepoznám knihu o Ufónoch v ktorej by nešlo ľudstvu o prežitie a nemilosrdný súboj dobra (pozemšťania) a zla (Ufóni) by nebol nosnou témou.
SlovakFox to postavil úplne na hlavu a mňa si získal.
Je možné, že nás Ufóni nechcú vyhladiť?
Veľmi ma zaujal pohľad do interiéru UFO (...teda "gravitačnej kapsuly") a celkom logické vysvetlenie možnosti prežiť extrémne zrýchlenia, čo je pre nás, ľudí, nepochopiteľné. Ufóni nám to ale demonštrujú na stovkách zdokumentovaných pozorovaní, dve z ktorých popísal, a do jazyka beletrie pretavil tento „slovenský lišiak“.
Vrelo odporúčam každému, kto dáva šancu „priateľským“ Ufónom a nemusí vidieť na každej strane knihy stekať potoky krvi.

...a pokiaľ narazíte na webe na „recenziu“ zverejnenú na portály Fan..., tak odporúčam prečítať aj diskusiu, pretože samotná „recenzia“ svedčí o tom, že autorka „recenzie“ bola „trošku mimo“, alebo...?
Čítať viac
SlovakFox
Neoverený nákup
5.3.2023
Úprimne ďakujem za podporu a zaujímavý postreh.
Staré dobré časy, keď sme sa spolu s mojou najobľúbenejšou pani "recenzentkou" preháňali po chodbách literárneho chrámu Fan..., ako Tom a Jerry, sú preč.
Z nostalgickej hmloviny reminiscencií sa mi vynárajú v pamäti už len záblesky spomienok na kopance, ktorými bol, počas našej radostnej naháňačky, Jerry posmeľovaný k protiakcii predtým, ako ma správca chrámu Fan... definitívne vymkol z diskusného poschodia.
Posledná rana lopatou určená môjmu Jerrymu pristála, žiaľ, už len na digitálnej bráne Fan...-u.
Čítať viac
Igor Roman
Neoverený nákup
24.11.2022
UFO pod paľbou?
...stretol som sa tým na History a Discovery kanáloch, kde v dokumentoch popisovali piloti útoky UFO na ich stroje počas Vietnamskej a Kórejskej vojny, ale zdalo sa mi to ako absurdné a nezmyselné. Podľa tvrdení pilotov im UFO vracali ich vlastné, na UFO vystrelené rakety a oni mali čo robiť aby sa im vyhli.
No a tento Fox to obliekol do beletrie a vysvetlil ako to mohli tí Ufóni robiť. To vysvetlenie sa mi zdá navyše aj rozumné a logické. No a keď som zistil na koho pálili raketomety z Theodore Roosvelt-a, tak som sa skoro po.ral.
Dlho som váhal, či si knihu kúpiť, pretože recenzia, ktorú vyhadzuje Google nie je nijak lichotivá. Kniha sa ale aj napriek recenzii veľmi ľahko číta, neobsahuje žiadne nudné pasáže alebo obkecávačky, čo je zrejme aj dôvod, že nie je 800+ stránkovým ťažítkom. No a som veľmi zvedavý nakoľko sa bude podobať skutočný mimozemšťan (keď ho USA konečne ukážu) na komika z obálky.
Po prečítaní knihy a následne diskusie k recenzii som presvedčený, že autor recenzie, buď knihu nečítal alebo čítal nejaký falzifikát a za mňa má Pilot 369 Full-House...
Čítať viac
SlovakFox
Neoverený nákup
2.12.2022
Ďakujem za zaujímavý postreh, ktorý mi akosi unikol, keďže spomínané dokumenty nepoznám.
K spomenutej recenzii mi nedá s vami nesúhlasiť.
Admin portálu F... urobil veľmi rozumné a prezieravé rozhodnutie keď kvôli vlastnej ochrane zablokoval diskusiu k vyperlenému panoptiku nezmyslov, výmyslov, dokonca klamstiev (!), zosmiešňovania a osobných invektív úplne dehonestujúcich význam pojmu „recenzia“. Zachránil tým zopár zubov zo zakrvavenej papule recenzentského predátora striehnuceho v slovenskom literárnom mori na malé rybky s chrbtom nechráneným veľkým vydavateľstvom, právnici ktorého by autorovi takejto „vydarenej“ recenzie neodhryzli len plutvy ale by mu urobili aj veľmi hodnotný röntgenový snímok.
Mnou ešte nezverejnené príspevky by v prípade nezablokovania diskusie potvrdili váš názor, že autor-ka recenzie knihu buď nečítala vôbec, alebo ju nečítala celú. Pokiaľ čítala falzifikát, tak určite vie kam sa má bezodkladne obrátiť.
Paradoxne od posledného „vedra hnoja“ z recenzie, týkajúceho sa gramatiky ma očisťuje stanovisko samotného JÚĽŠ, ktoré vo mne vyvoláva pochybnosti či autor-ka „recenzie“ zmaturovala zo slovenčiny.
Ani v najmenšom nepochybujem, že „komikova“ podoba zaskočí nielen Vás. Treba ešte len trošku vydržať, pretože ako píšete, loptička je na strane vlády USA.
Za podporu ďakuje, srdečne pozdravuje a všetko dobré praje ...Fox.
Čítať viac
Miriam
Neoverený nákup
31.10.2022
Darček na Vianoce
Kúpila som si tento titul s predstihom aby som nezaskočila syna nepríjemným Vianočným prekvapením.
Knihu som plánovala prečítať v priebehu novembra. Ale keď som začala v nedeľu kapitolou Berlín, tak v pondelok som išla do práce nevyspatá, ale absolútne spokojná. Vianoce mám vybavené. Na cca. 300 stranách ma SlovakFox previedol historickými udalosťami, akou bol napr. Exodus a skončil udalosťou Gimbal z roku 2017 prezentovanou na webových stránkach vlády USA.
„Lišiak“ vysvetlil ako je teoreticky možné prežiť neuveriteľné zrýchlenia, ktorými sa nám predvádzajú „Ufóni“, ponúkol vysvetlenie ako to vyzerá na ich palube, ako sa tie lietajúce potvory ovládajú a prečo nepotrebujú mať na palube žiadne sanitárne miestnosti (WC, sprcha, kuchyňa...) bez ktorých by sme my, ľudia, vo vesmíre dlhodobo neprežili.
...a to všetko bez násilia, erotiky, sexu, ohavenia, hororových scén, ľúbostných zápletiek a odvádzania pozornosti do neexistujúcej reality. Napriek tomu nájdete v knihe napätie a akciu od začiatku až do konca.
Nič lepšie si ako darček pre študenta univerzity s technickým zameraním nedokážem predstaviť. Originálny slovenský výrobok plný originálnych technológii, zdokumentovaných a potvrdených historických udalostí ale určite zaujme aj dievčatá. O zápase proroka Jacoba / Israela s „Anjelom“, ktorý je, ako potvrdzuje Google, kanonizovaný vo všetkých troch svetových náboženstvách som doposiaľ ani netušila.
Pilot-a od „slovenskej líšky“ vrelo odporúčam každému.
Čítať viac
SlovakFox
Neoverený nákup
4.11.2022
Srdečná vďaka za Váš názor, ktorý ma veľmi potešil. Mojou snahou bolo napísať knihu aj, a hlavne, pre tých, ktorí inak nečítajú. Preto v knihe nenájdete žiadnu "vatu", ani stránky a čas žerúce opisy vnútorných svetov vystupujúcich postáva a podobné záležitosti. Pilot 369 obsahuje len strohé fakty a nefalšovanú sci-fi akciu :) podanú jednoduchým a verím, že aj zrozumiteľným jazykom. Čítať viac
Ráchel
Neoverený nákup
17.9.2022
Prechod
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Sci-fi nečítam. Mám rada len historické romány a životopisy. Fascinuje ma história hebrejského národa v ktorej jednou z najčastejšie spracovaných tém je Exodus. Film „Exodus: Bohovia a Králi“ z roku 2014 nie je zlý, ale tak ako väčšina umeleckých diel aj v tomto veľkofilme je z vyše 2 hodín venovaných samotnému prechodu cez more len niekoľko desiatok mizerne odfláknutých sekúnd. Divák musí nevyhnutne nadobudnúť dojem, že po dne mora Hebrejci určite prejsť nemohli.
V rámci dovolenkovej nudy som googlila novinky s tématikou Exodus-u a Google mi neustále dookola ponúkal Exodus v sci-fi trileri od úplne neznámeho slovenského autora SlovakFox (?!).
Po návrate z dovolenky som zašla do kníhkupectva a ochutnala som Exodus v slovenskom prevedení, ...a spadla mi sánka.
Bez akýchkoľvek obkecávačiek a úmorných XXX-stránkových príprav skočil SlovakFox rovno na vec. Takmer celá kapitola Exodus v sci-fi trileri Pilot 369 sa venuje detailom „naháňačky“ faraóna s Mojžišom, pričom autor zobral do úvahy najnovšie výskumy, ktoré vyvracajú doposiaľ všeobecne prijímaný názor na čas konania Exodus-u a osobu faraóna, ktorý viedol egyptskú armádu. SlovakFox posunul termín z 18. do 17. dynastie, takmer o 200 rokov skôr a veľmi šikovne sa vyhol možnej chybe v osobe mena faraóna, ktorý naháňal Mojžiša. Vyriešil to elegantne použitím mena „Faraón“ s veľkým „F“. Takmer som odpadla, keď som sa na konci kapitoly Exodus dozvedela ako funguje Archa zmluvy a ako získavali Hebrejci Mannu, ktorá ich udržiavala pri živote počas 40-ročného putovania divočinou a púšťou Arabského polostrova.
No a čerešničkou na torte bol zápas proroka Jacoba s „Anjelom“ (z obálky) o ktorom mi Google nič nepovedal a moje prvé sci-fi zavítalo ku mne domov. Doma som si ho prešla celé, od začiatku do konca a robím to dookola, zakaždým keď si spomeniem na Exodus. Tým reaktorom a všelijakým konvertorom príliš nerozumiem, ale zarážajúce je, že všetko o čom píše SlovakFox je x-násobne potvrdené na stránkach YTB a Wiki. Knižné spracovanie nezachádza príliš do detailov, čo hodnotím veľmi kladne, pretože prakticky žiadne stránky som nebola nútená preskakovať. Záujemcov o detailnejšie informácie určite uspokojí Google, ktorý potvrdzuje všetko o čom ten Lišiak píše.
Začať takmer 2000 rokov pred Kristom a skončiť sci-fi naháňačkou v súčasnosti, do ktorej sú zapojení Muži v čiernom, NATO, stíhačky, helikoptéry, mimozemšťania, francúzska armáda a obyčajný taxikár z Marseille? A to všetko bez krvavých a inak odporných scén. Slovenský autor? Nemožné?
Dokonca aj tú flotilu záhadných svetiel nad Atlantikom z kapitoly Gimbal potvrdil Google len nedávno, cca. pred mesiacom. Len nerozumiem ako to ten Lišiak mohol tak presne popísať, keď kniha vyšla už v apríly a napísané to musel mať dávno predtým...
Krpatý Niki z obálky teraz vytriešťa na mňa oči už z mojej knihovničky a zakaždým keď k nemu zablúdim pohľadom sledujem, či na mňa nežmurkne.
---nóóó, a častejšie sa pozerám na oblohu :).
Čítať viac
Tipek
Neoverený nákup
29.8.2022
Mimozemšťan poľuje na pozemšťana?
Počas vyčkávania na priateľku som si zašiel do kníhkupectva v obch. centre. Takmer po hodine čakania sme konečne odchádzali.
Priateľka rozhodená a ja s igelitkou z kníhkupectva. Nechal som si poradiť od predavačky slovenské (!?) sci-fi. No a musím povedať, že som urobil dobre.
Slovenský autor píšuci pod menom SlovakFox porušil hádam všetky pravidlá aké sa porušiť dajú a literárny kritici sa určite budú chytať za hlavu.
Zistil som, že „Pilot 369“ má aj trailer na YTB. „Škaredé kačiatko“ medzi trailermi je tak neprofesionálne a „škaredé“, že je vlastne až pekné, čo potvrdzujú aj čísla. No a čo sa týka knihy, tak tá sa napodiv „číta sama“. Je ako magnet a fakt Vás nepustí až pokiaľ neskončíte v Epilóg-u. No a keď sa Vám uleží v hlave, že čo ste to vlastne prečítali, overíte si zopár vecí na webe, tak si ten magnet zoberiete späť.
„Pilot 369“ neskončil u nás v knihovničke, ale teraz parkuje v priateľkinom nočnom stolíku, ktorá číta svoju prvú knihu po vyše dvadsiatich rokoch...
Okrem „drobných“ chybičiek nemôžem vytknúť Pilotovi nič, hádam len to, že bláznivá poľovačka mimozemšťana z obálky na taxikára Cédrica z Marseille by sa určile lepšie pozerala ako čítala. Ale keď si predstavím, že by pri tom padlo pol kila pukancov a liter Coly, tak radšej preleštím okuliare a ulice Marseille brázdim s Cédricom na stránkach Pilot-a 369.
Čítať viac
Robin
Neoverený nákup
19.8.2022
Obyčajný čitateľ
Pri káve a poobedňajšom relaxe v mojom obľúbenom kníhkupectve Martinus sa mi dostal do rúk titul „Pilot 369“, ktorý ostal na stole po predchádzajúcom zákazníkovi. Letmo som sa začítal do prvej kapitoly. Neuveriteľný spád udalostí od prvej strany je na vine, že kávu som dopíjal úplne studenú. Aj keď nerád, zaplatil som podľa mňa prehnanú cenu a podporil tak autorskú prvotinu slovenského Noname-autora. Knihu som dočítal ešte v ten istý večer a po overení niektorých faktov, spomínaných v knihe, som sa ku knihe vrátil a prečítal ju ešte raz, pomaly, za niekoľko dní. Je to kniha pre jednoduchého, obyčajného čitateľa, ktorý sa zaujíma o nevysvetlené a zvláštne udalosti. Žiadne únavné, stránky žerúce osobnostné profily a vnútorné svety postáv, žiadne nezáživné modelovanie vymyslených svetov, žiadne násilie, žiadna krv, žiadne po krvi dychtiace potvory a útočiace príšery a napriek tomu napätie od prvej po poslednú stranu? Jednoduché a ľahko zapamätateľné mená vystupujúcich postáv, dokonca aj pre mimozemského pilota (!:)). Navyše v našom reálnom svete a dokonca s reálnou, žijúcou postavou, pilotom stíhačky F18, ktorý zmenil prístup vlády k fenoménu UFO (má kopec interview na YTB). Elegantne a logicky vysvetlený princíp fungovania graser-a od SK autora (???), v PC hrách označovaného aj ako grazer, ktorý som doteraz nikde nenašiel. Autor sa síce odvoláva na Rusov a Putina, ale Dr. Google o tom nemá ani tušenie, čiže to by som autorovi vytkol. No a „chybička krásy“, ktorú si zrejme ani autor a ani vydavateľ nevšimli: Mimozemský pilot sleduje v gravitačnej kapsule počas misie nad francúzskym mestom Marseille preteky série Formula 1 (:)) z roku 2014 a celá scéna sa odohráva v roku 2017!? Preklep :)? Nie som jazykovedec ani guru slovenčinár, takže ku gramatike a štýlu sa neviem vyjadriť, ale celkový pocit je super. Je to normálny jazyk, pre normálnych, technicky trochu zdatných ľudí, ktorí sa zaujímajú o bláznivé veci. Keďže pol hviezdy sa zobrať nedá, potvrdzujem za seba plný počet. Čítať viac
SlovakFox
Neoverený nákup
21.8.2022
Ďakujem za podporu a Váš čas, venovaný Pilot-ovi. Ste prvý kto si všimol zdanlivý rozpor v rokoch uvedených v knihe. Pokúsim sa vysvetliť: Nimitz incident prebehol v roku 2004. Gimbal incident v januári 2015. V roku 2017 vláda USA oficiálne potvrdila obidva incidenty. Postava z knihy prof. Kluger, sprostredkovane spisuje obidva incidenty do knihy „Pilot 369“ na základe požiadavky vyššej inteligencie (kap. Berlín). Robí tak v niektorom z rokov 2015-2019, pričom nie je podstatné v ktorom roku presne, a preto to v knihe ani nie je bližšie špecifikované. Vy ste to pochopil ako rok 2017, zrejme kvôli autorskej poznámke, ktorá upresňuje dátum oficiálneho potvrdenia obidvoch udalostí, čo je v poriadku. Podstatné je, že preteky série Formula 1, Veľá cena Monaka, sa jazdia v máji, čiže pilot gravitačnej kapsuly hliadkujúci nad Marseille v januári 2015 nemohol pozerať VC Monaka v priamom prenose. Preteky mohol sledovať len z archívneho záznamu a týmto momentom poukazujem na súvislosť s tzv. CAP bodom ku ktorému letí pilot stíhačky David Fravor v kapitole Nimitz. Scéna s CAP bodom (str. 192-193) nie je mnou vymyslená, ale plne korešponduje v opakovanými vyjadreniami pilota stíhačky pre média, ktoré pod tlakom verejnosti potvrdila aj vláda USA.
Mojím zámerom v scéne so sledovaním archívneho záznamu VC Monaka z roku 2014 na palube vesmírneho plavidla (v januári 2015) bolo poukázať na skutočnosť, že mimozemská civilizácia navštevujúca našu planétu vie dešifrovať akúkoľvek našu, aj šifrovanú komunikáciu (pilot stíhačky komunikoval s operátorom radaru cez šifrovaný kanál) a z môjho pohľadu má neobmedzený prístup ku všetkým archivovaným médiám našej civilizácie.
Dr. Google vyhľadával ruský graser minulý rok bez problémov, ale teraz musím potvrdiť, že máte pravdu a Dr. Google sa tvári, že o graser-i nič nevie. Skúste si vyhľadať internetové vydanie ruskej Pravdy z 5.6.2019 (čas príspevku: 10:57), kde nájdete informácie spomínané v knihe. V prípade, že sa Vám spomínané vydanie nepodarí nájsť, kontaktujte ma prosím emailom a pošlem Vám presný link, pretože mne sa ten link javí ako stále funkčný.
Čítať viac
Alex
Neoverený nákup
12.8.2022
...to čo bolo?
Anotácia spomína, že kniha čitateľa unaví, pretože nezaspí pokiaľ ju celú neprečíta. Musím potvrdiť, ale s tým, že mňa unavila už dvakrát a zakaždým mi prebehli chrbtom zimomriavky pri predstave, že ten „slovenský lišiak“ môže mať pravdu. Plnokrvné sci-fi, plné originálnych technológii a zasadené do bezprostrednej súčasnosti na Zemi (teda len kapitoly Nimitz a Gimbal). Žiadne vymyslené príšery, potvory a vymodelované nereálne svety, ale sci-fi v našej, súčasnej realite. Treba si zvyknúť na označovanie priamej reči (autor používa netradične dva spôsoby), ale keď si uvedomíte, že mimozemská inteligentná bytosť nemusí mať žiadne hlasivky a je veľmi málo pravdepodobné, že by dokázala vydávať pre nás počuteľné zvuky v pozemskej atmosfére a navyše presne v tom spektre frekvencií ako my, pozemšťania, tak asi dáte autorovi za pravdu. Popis interiéru a ovládania vesmírnej „kapsuly“ je absolútne super a podvedome vyvoláva otázku, či autor v nejakej takejto „kapsule“ skutočne nebol :). Dobrá práca! Čítať viac

Vydavateľstvo Enribook

Čítať viac

„Nezaujímalo ma, kde budeme bývať, pracovať a čo bude zajtra. Bola som s ním. Iba na tom záležalo. A bola som šťastná. Taká šťastná ako nikdy predtým. “

Pod talianskymi hviezdami - Katarína Páleniková, 2014
Pod talianskymi hviezdami
Katarína Páleniková