Maco Mlieč

Okamžitý download
EPUB
MOBI
10 minút čítania
Vydavateľstvo
Petit Press, 2013

Filozofiou Maca Mlieča je poriadne robiť celý život a statočne zomrieť. Autor kritizuje pánov, spoločnosť, zdieranie pracovitého človeka, ľahostajnosť voči slabším a postihnutým. V tejto poviedke vytvoril jednu zo svojich najkrajších...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Filozofiou Maca Mlieča je poriadne robiť celý život a statočne zomrieť. Autor kritizuje pánov, spoločnosť, zdieranie pracovitého človeka, ľahostajnosť voči slabším a postihnutým. V tejto poviedke vytvoril jednu zo svojich najkrajších postáv. Mliečove morálne vlastnosti, ľudskosť sú v ostrom kontraste nielen s jeho odpudzujúcim zovňajškom, ale aj s charakterovými vlastnosťami gazdu a richtára v jednej osobe.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
1210 minút čítania
Rok vydania
2013
Naše katalógové číslo
146921
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Petit Press
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

11
14.12.2020
Overený nákup
Kritickorealistický pohľad Tajovského na diferenciálnosť dediny. Celú poviedku sprevádza nespravodlivosť osudu - keď Maco Mlieč, ktorého život neobdaril krásou ani rozumom, ťažký život prežíva u gazdu, ktorý ho využíva a Maco i na sklonku života pokorne sa chce vyrovnať. Lebo "poriadne robiť a statočne zomrieť" je jeho filozofia.

Krátka poviedka a poučná aj do súčasnosti.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia