Knihy
E-knihy

Bastardi v politike

Príbehy o tých, ktorí zneužili moc

Perfekt, 2013
Vydavateľstvo
Perfekt, 2013

Historici a politológovia sa nevedia zhodnúť na tom, či výrok o nikaragujskom diktátorovi Somozovi „je to bastard, ale náš“ patrí naozaj Harrymu Trumanovi. Niektorí tvrdia, že tie slová vyriekol už jeho predchodca v Bielom dome...

Čítaj viac

13,72 €

Bežná cena Bežne 14,40 €

Ušetríte 5%

Vypredané, je však dostupné ako e‑kniha.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Historici a politológovia sa nevedia zhodnúť na tom, či výrok o nikaragujskom diktátorovi Somozovi „je to bastard, ale náš“ patrí naozaj Harrymu Trumanovi. Niektorí tvrdia, že tie slová vyriekol už jeho predchodca v Bielom dome Franklin Delano Roosevelt, ale sú aj takí, ktorí sú presvedčení, že zodpovedajú skôr politike a spôsobu vyjadrovania Richarda Nixona. Pokojne ich mohli vyrieknuť viacerí.

Po druhej svetovej vojne a najmä potom, ako ju vystriedala vojna studená, svet sa doslova hemžil politikmi, ktorým sa dostávalo nielen skrytej, ale aj oficiálnej podpory len preto, lebo jedna zo strán rozdeleného sveta ich považovala za svojich spojencov, lebo sa postavili na vhodnú stranu frontovej línie. Našli sa aj takí politici, ktorí dokázali obratne hrať na obe strany a využívať spory medzi veľmocami vo svoj prospech.

Najväčší problém je, že svet sa stretáva s ľuďmi tohto typu naďalej, aj po skončení studenej vojny.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
248
Hmotnosť
703 g
Rok vydania
2013
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Perfekt
Rozmer
173×227 mm
ISBN
9788080465889
Naše katalógové číslo
146410

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

eva
28.4.2014
perfektná kniha
Blahoželám autorovi , napísal knihu, ktorú by mal čítať každý. Snáď by otvorila oči najmä mladým ľuďom, študentom , ale i mnohí starší by žasli!

Smutné, ale pravdivé slová a len fakty !
Čítaj viac
Barbora
24.6.2013
diktátori 20.storočia
táto kniha otvorí oči každému, kto mal ešte aké také naivné predstavy o svete politiky a najmä o "demokratickom" západe. Titulom "bastardi v politike" autor častuje najhorších krutovládcov moderných dejín, ktoré ešte aj dnes sú prístupné rôznym špekuláciám. Odporúčam všetkým, ktorí si chcú ujasniť, ako to skutočne chodí vo vysokej politike a kam bežný človek nemá prístup. Práve naopak, títo obyčajní ľudia sú vykorisťovaní a využívaní nezmyselnými ideológiami v chorých hlavách a "demokratické" štáty sa tomu nie len prizerajú, ale ešte tento režim podporujú tak, ako sa im to zrovna hodí...
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„V školách by sa nemalo učiť o najlepších knihách. Malo by sa učiť milovať čítať.“

B. F. Skinner