Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

„Namaluj mi beránka.“ Touto větou osloví malý kudrnatý chlapec s šálou zkroušeného pilota, který havaroval v saharské poušti. Odkud se hoch vzal? Přiletěl opravdu se spřežením husí z daleké planety? Nebo je Malý princ jen výplodem pilotovy fantazie?
Procítěný snový příběh, který podněcuje jak dětskou fantazii, tak filozofické sklony dospělých, lze číst jako pohádku, alegorii i symbolický existenciální román.
Malý princ vychází jako vždy s autorovými ilustracemi, poprvé však v bilingvním česko-francouzském vydání.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Malý princ / Le Petit Prince - Antoine de Saint-Exupéry
Alenka v kraji divů / Alice´s Adventures in Wonderland - Lewis Carroll
17,74 €
Ušetríte 0,88 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
160
Jazyk
český, francúzsky
Vydavateľstvo
Argo
Rozmer
114×169 mm
ISBN
9788025708002
Naše katalógové číslo
145497
Hmotnosť
150 g
Rok vydania
2015

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

212 hodnotení

192
15
4
1
0

14.4.2019
Dvojjazyčné vydanie mi pomohlo. Posunulo to moju slovnú zásobu francúzštiny. Taktiež je tam veľmi pekne vysvetlené niečo z gramatiky alebo aj nejaké slovíčko, ktoré sa teraz vyslovuje úplne inak
Čítaj viac
Linda Mazzola
15.10.2018
Tato kniha je velice přínosná jak pro děti tak pro dospělé a je to jedna z mála knih kterou stojí za to předčíst si a ne jen jednou za život a není Strážov času ma 2-3 hodiny si sednou a předčítá si ji
Čítaj viac
Adéla Čápová
3.7.2018
Kniha mě zaujala. Dvojjazyčné knížky jsou skvělé. Nejen, že děj čtete v tomto případě ve francouzštině, ale když se náhodou "ztratíte", je tu čeština, která Vám pomůže.
Čítaj viac
Tomáš Pinkas
2.1.2018
Knížku hodnotím kladně, protože se mi velmi líbila a dokonale zachycuje jaké je to se dívat na svět jako dítě a popisuje jak těžké je jako dítě chápat dospělé a jejich počínání.
Čítaj viac
Alexandra Fottová
2.6.2017
Názor čitateľa
Všetko o tejto výnimočnej knižke tu už bolo napísané. Stále je v nej čo nájsť, záleží na veku, v akom ju čítate. Môžem iba odporučiť...Viac nie je čo povedať, len hádam slovami autora "knižku venujem dieťaťu, ktorým dospelý človek kedysi bol...Všetci dospelí boli najprv deťmi /len máloktorý z nich sa na to pamätá/".
Čítaj viac
Maťa
24.8.2015
Názor čitateľa
Veľmi sa mi páči autorov štýl a svojský humor. Ako kreslenie otvorených a zatvorených hadov. Dokonca vysvitlo, že si ho pamätám veľmi dobre (čo bude asi vďaka školskej divadelnej hre Malého princa, na ktorej som kedysi bola a potom som si ju kúpila v cédečkovej podobe). Zážitok z čítania mi to však vôbec neskazilo. Kniha obsahuje krásne, hlboké myšlienky. Bol to veľmi krásny a magický príbeh o tom, aké je dôležité hľadať potešenie v maličkostiach doplnený skvelými ilustráciami.
Pokiaľ Malý princ doteraz vašej pozornosti z nejakého dôvodu unikal, napravte to a prečítajte ho. Neoľutujete.
Čítaj viac
Kamila
17.8.2015
Příběh s velkým \"P\"
Knihu jsem si poprvé přečetla v českém jazyce - poté jsem si ji zakoupila i v AJ. Po velmi dlouhé době to byl příběh, který mě zcela pohltil a facsinoval. Něco tak nádherného a procítěného a přitom velmi prostého...Sama mohu jen doporučit (spíše dospělému), pro mě tento příběh znamená velmi mnoho, už jen z hlediska toho, že v něm nalezneme jakousi útěchu a i když na nás může zpočátku po přečtení působit tak trochu melancholicky, nakonec zjistíme, že nás zcela naplnila svým KRÁSNEM.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Malý princ / Le Petit Prince - Antoine de Saint-Exupéry
Alenka v kraji divů / Alice´s Adventures in Wonderland - Lewis Carroll
17,74 €
Ušetríte 0,88 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia