Kronika Slovanů - Helmond z Bosau
Kronika Slovanů
13,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
13,99 €

Bežná cena Bežne 14,01 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Autorem kroniky, jež přináší podstatné zprávy o dějinách Polabských Slovanů (Venetů), byl saský kronikář Helmhold, který žil ve 12. století (1120 - po 1177) a byl knězem v Bosau nedaleko Plönu. Ve svém díle popisuje okolnosti christianizace rozsáhlých území Svaté říše římské obývaných polabskými Slovany.
Své vyprávění rozdělil do dvou částí: první začíná již v na přelomu 8. a 9. století v době Karla Velikého a končí rokem 1168. Druhá popisuje děje až do roku 1171. Kronikář chtěl oslavit postup křesťanství a ovládnutí dosud pohanských slovanských kmenů, uplatňuje však i kritický pohled na panovníky své současnosti (např. saského vévody Jindřicha Lva) a s výhradami líčí i průběh křížových výprav proti Slovanům. Ve svém díle uvádí řadu odjinud neznámých detailů k dějinám dnes již téměř zmizelého etnika a jeho kronika představuje , spolu s kronikou Adama Brémského, Činy biskupů hamburského kostela jeden z nejdůležitějších pramenů ke středověkým dějinám rozsáhlých pobaltských oblastí.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kronika Slovanů - Helmond z Bosau
Midnight Sun - Stephenie Meyer
29,77 €
Ušetríte 2,74 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
300
Hmotnosť
489 g
Rok vydania
2013
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Argo
Rozmer
150×205 mm
ISBN
9788025707869
Naše katalógové číslo
142393

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

rene burian
pred šiestimi dňami
Stredovek očami dobového historrika
Overený nákup
Výborná kniha pre milovníkov histórie, pohanských kmeňov a stredoveku ako takého. Autor, ktorý vtedy slúžil ako kňaz v Bosau, neopisuje len dejiny Slovanov ale i vojny ktoré sa diali po európskom kontinente, od Dánov cez Frísov a Slovanov až po vojnové ťaženia Svätej ríše rímskej. Subjektívny pohľad autora s citáciami z biblie dáva čitateľovi náhľad do vtedajšej situácie bežných ľudí ale i cisárov, kráľov, biskupov a aj pápeža. Človek sa podozvedá o rôznych intrigách cirkvi, aj tých, ktoré sa udiali na cisárskom dvore. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kronika Slovanů - Helmond z Bosau
Midnight Sun - Stephenie Meyer
29,77 €
Ušetríte 2,74 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia