Knihy
E-knihy

Otčina

Kniha Zlín, 2012
5-6 hodín čítania
Vydavateľstvo
Kniha Zlín, 2012

Adolf Hitler vyhrál 2. světovou válku a ovládá Evropu! Krátce před vůdcovými 75. narozeninami je nalezena mrtvola vysoce postaveného člena SS- strany. Výsledek vyšetřování by měl dostat vůdce k narozeninám, ale der Fahner naráží na odpor...

Čítaj viac

15,99 €

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Adolf Hitler vyhrál 2. světovou válku a ovládá Evropu! Krátce před vůdcovými 75. narozeninami je nalezena mrtvola vysoce postaveného člena SS- strany. Výsledek vyšetřování by měl dostat vůdce k narozeninám, ale der Fahner naráží na odpor na nejvyšších místech...

Kniha děsivě realisticky ukazuje, kam až by to ve Třetí říši mohlo dojít. Úžasně napsaná a prošpikovaná reálnými fakty, což její obsah dělá velmi věrohodný. Děsivý obraz "triumfu strategického ducha vůdce" vychází z fantazie londýnského novináře Richarda Harrise, 35. Jeho prvotina "Fatherland" předhazuje historikům-laikům otázku: Co by se stalo, kdyby Hitler válku vyhrál? Harris odpovídá formou imaginárního historického panoramatu z dubna 1964: nacistická říše se rozkládá od Flander po Ural. Zatímco wehrmacht stále bojuje na východní frontě s partyzány, připravuje se říšské hlavní město Berlín na oslavu vůdcových 75. narozenin. Tuto monstrózní scenérii zastíní série vražd, které padnou za oběť vysocí důstojníci SS a další nacistické špičky. Kriminalista Xaver März zahajuje vyšetřování...
Čítaj viac
Kúpte spolu
Otčina - Robert Harris
Dievča, ktoré musí zomrieť - David Lagercrantz
27,98 €
Ušetríte 2,91 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Fatherland
Rozmer
140×210 mm
ISBN
9788087497166
Naše katalógové číslo
137642
Počet strán
387
Hmotnosť
510 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Kniha Zlín

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

7 hodnotení

3
3
1
0
0

martin_aston
3.5.2019
Hm :)
Z knihy mám rozpačité pocity.

To zlé: myslím, že príbeh veľkého utajenia ako je prezentovaný, nie je uveriteľný (nenapíšem viac, aby som neprezrádzal dej).
Zároveň tam bolo viacero logických nezrovnalostí, napr. Nemci - turisti z Moskvy mohli prísť autom po diaľnici do Berlína, ale na území bývalého Poľska vyčíňali teroristi? Kade potom išla tá diaľnica aby to bolo bezpečné?

To dobré: knihu som prečítal za jeden večer. Chytila a nepustila ma :), opisy Berlína ako hlavného mesta víťaznej ríše, zaujímavá práca s historickými materiálmi, dynamický dej.

Takže výsledok? 4hviezdičky, pretože kniha bola naozaj čítavá.
Čítaj viac
Marek Hanslovič
27.6.2012
Robert Harris : Fatherland - Otčina Alebo, čo keby Hitler vyhral.

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Čo, napísať, o knihe Otčina. Aj , keď podľa obálky sa zdá, že ide o tuctový román, z obdobia Tretej ríše, nie je, to tak. Za 1. ide predovšetkým o fikciu, založenú na historických reáliách, a za 2. odohráva sa, vo svete, s prívlastkom, čo keby... Spojencom sa nepodarilo vylodenie v Normandii, a vojna so Sovietskym zväzom, je pre Hitlerovské Nemecko, ďalej neudržateľná. Preto sa vrchné vedenie nacistického Nemecka snaží, do vojny zapojiť, aj po neúspešnom vylodení a dlhom období konfliktov, ujednať mierovú zmluvu so Spojencami. Pri tej príležitosti, je pozvaná do Nového Berlína delegácia zástupcov Spojeneckých vlád, na oslava Fűhrerových narodenín. Dej sa začína odvíjať, v apríli 1964, a Adolf Hitler oslavuje svoje 75. narodeniny. Presne, v tom istom čase nájdu poblíž Berlína, v rieke, telo mŕtveho starého muža. Vyšetrovaním prípadu poveria dôstojníka SS Xaviera Marcha. Onedlho sa začne pátranie po totožnosti mŕtveho, a zistí sa, že sa jedná o prominentného člena nacistickej spoločnosti. Rozbehne sa kolotoč intrík a podvodov. Na povrch sa dostávajú skutočnosti o nacistických zverstvách, v koncentračných táboroch a poznatky, že do nich sú zapletení všetci vrchný predstaviteliam, Fűhrera nevynímajúc. To otrasie jeho pevnou vierou, v idee Tretej ríše a jediné, čo môže zo svojho pohľadu spraviť, je vyniesť, tieto zverstvá na verejnosť. Jeho predstavení, to vidia inak a snažia sa mu, znemožniť ďaľšie pátranie. Celé to končí... Je, to výborná kniha, a ešte všetky výborné knihy predčí. Jediným záporom je, že je v anglickom jazyku, čo je mínus pre menej jazykovo zdatného čitateľa. Vyšla aj v slovenčine vo vydavateľstve Slovart, ale už je vypredaná, no tak čitateľmôže, len dúfať, že takýto dobrý titul vyjde v rámci reprintu. U nás vyšla pod názvom Otčina. Inak podľa knihy bol natočený film Otčina, s Rutgerom Hauerom, v hlavnej úlohe. Je veľká škoda, že sa film nedostal na televíznu obrazovku v slovenských televíziach. Jediný krát som ho videl na nemeckej stanici Pro7, a to dlhé ponocovanie sa vyplatilo. Film je nakrútený, skoro presne podľa knihy. A na záver Robert Harris. Je to autor nesmierneho talentu, a keď som čítal jeho každú knihu, spomenul som si práve na Fatherland. Moja recenzia, nie je, to najlepšie na svete, ale pokúšal som sa Vám sprostredkovať reálie danej knihy. Ľahšie sa číta, ako sa píše!
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Otčina - Robert Harris
Dievča, ktoré musí zomrieť - David Lagercrantz
27,98 €
Ušetríte 2,91 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth