Vojnový kôň - Michael Morpurgo
Vojnový kôň
7,99 €
Knihy
E-knihy

Vojnový kôň

Arkus, 2012
2-3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Arkus, 2012

Príbeh o nevšednom priateľstve v jednej z najkrutejších vojen. Joey je ešte iba žriebä, keď ho kúpi miestny farmár, aby pracoval na jeho farme. O Joeyho sa stará farmárov syn Albert a medzi koňom a chlapcom zakrátko vznikne pevné priateľstvo...

Čítaj viac

7,99 €

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Silný a dojemný príbeh sa stal predlohou pre úspešný film, ktorý nakrútil režisér Steven Spielberg a ktorý bol nominovaný na Oscara.

Príbeh o nevšednom priateľstve v jednej z najkrutejších vojen.
Joey je ešte iba žriebä, keď ho kúpi miestny farmár, aby pracoval na jeho farme. O Joeyho sa stará farmárov syn Albert a medzi koňom a chlapcom zakrátko vznikne pevné priateľstvo. Medzitým však vypukne 1. svetová vojna a farmár predá Joeyho armáde. Joey sa dostáva na západný front, kde zažíva množstvo nebezpečných príhod a jeho život visí každý deň iba na vlásku.
Nešťastný Albert sa nechá zverbovať do armády a pokúša sa svojho milovaného koňa nájsť, aby si ho mohol odviesť späť domov...
Čítaj viac
Kúpte spolu
Vojnový kôň - Michael Morpurgo
Čierny kruh: Koniec mafie - Jozef Karika
20,78 €
Ušetríte 3,11 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
160
Hmotnosť
287 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Arkus
Rozmer
135×205 mm
ISBN
9788081030673
Naše katalógové číslo
136938

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

18 hodnotení

15
0
3
0
0

Mariana
12.5.2018
Kniha, ktorú musí prečítať každý
Pre mňa už dlhé roky najobľúbenejšia a najčastejšie čítaná kniha. Priznám sa, že vojnová téma mi nikdy nebola blízka, no po prečítaní tejto knihy a následného pozretia filmu, sa to zmenilo. Pri žiadnej knihe som si nepoplakala tak, ako pri tejto. Kniha rozprávaná z pohľadu koňa dáva úplne iný uhol pohľadu.
Kúpila som ju už vyše desaťkrát a zakaždým niekomu darovala. Neľutujem, príbehy, ako je tento, sa musia šíriť ďalej. Mojim snom je vidieť i divadelné predstavenie, ktoré sa dlhé roky hralo v Londýne a tento november sa pri pripomenutí storočnice k ukončeniu prvej svetovej vojny opäť vracia na divadelné dosky. :)
Čítaj viac
Richard
14.7.2016
Úžasná kniha, úžasný príbeh, úžasné priateľstvo
Naozaj silný príbeh o priateľstve, odhodlaní a prežití. Každý si ho určite musí prečítať. Dej sa každou stranou dramatizuje a aj keď skonči šťastne bol smutný. A ako je to pri mne takmer vždy, kniha sa mi zdala omnoho lepšia ako film, ktorý bol taktiež výnimočne krásny. :) Čítaj viac
Jaroslav Šiška
5.5.2013
Názor čitateľa
Overený nákup
Vynikajúca kniha. Dej knihy dobrí. Odporúčam kúpiť a prečítať. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Vojnový kôň - Michael Morpurgo
Čierny kruh: Koniec mafie - Jozef Karika
20,78 €
Ušetríte 3,11 €

„Niektoré knihy sú nezaslúžene zabudnuté, žiadna však nie je zapamätaná nezaslúžene.“

W. H. Auden