Knihy
E-knihy
11,37 €

Bežná cena Bežne 12,59 €

Ušetríte 10%

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

11,37 €

Viac o produkte

Dobble je skvelá postrehová hra s jednoduchými pravidlami. Plechová krabička obsahuje 55 kruhových kariet. Na každej karte je osem odlišných a rôzne veľkých obrázkov. Každé dve karty majú práve jeden z obrázkov rovnaký. Základným princípom hry Dobble je čo najrýchlejšie tento obrázok nájsť. Vyskúšať môžete postupne hneď 5 variantov hry.

Pravidla:
Game #1: The Towering Inferno (Skleněné peklo)
Rozdejte jednu kartu lícem (obrázky) dolů před každého hráče. Zbytek karet umístěte do středu stolu lícem (obrázky) nahoru. Hráči najednou otočí své karty. První hráč který najde/pojmenuje obrázek, který má společný se svou a středovou kartou, získává vrchní středovou kartu a umístí ji na svou. Hra pokračuje hned jak je nová středová karta odhalena.
Když se středová hromádka vyčerpá, hráč který vzal nejvíce karet vyhrává.

Game #2: The Well (Studna)
Vyjměte jednu kartu z balíčku a odložte lícem (obrázky) dolů. Rozdejte balíček tak, aby každý hráč měl stejný počet karet, lícem dolů. Nyní jeden z hráčů otočí odloženou kartu lícem nahoru a umístí do středu stolu. Všichni hráči současně otočí první kartu na svém balíčku. První hráč, který najde/pojmenuje obrázek na středové kartě, který odpovídá obrázku na vrchní kartě jeho balíčku ji umístí doprostřed a otočí si další kartu.
Hráč, který se zbaví všech svých karet vyhrává.

Game #3: Hot Potato (Horký brambor)
Každý hráč má jednu kartu lícem (obrázky) dolů. Všichni hráči najednou odhalí svou kartu. Hráč který najde shodu s kartou jiného hráče, obrázek pojmenuje, a umístí svou kartu na kartu hráče u kterého našel shodu. Tento hráč pak hledá shodu s novou kartou a všemi zbývajícími kartami ve hře. O to se snaží všichni hráči najednou. Kdykoliv najde hráč shodu, umisťuje všechny své karty, které během kola získal. Kolo končí, když jsou všechny karty u jednoho hráče. Hráč si karty odloží a rozdá se další kolo.
Hráči hrají předem daný počet kol (minimálně 5) a hráč s největším počtem karet prohrává.

Game #4: Catch Them All! (Chyť je všechny!)
Jedna karta je umístěna lícem (obrázky) nahoru doprostřed stolu a každý hráč dostane jednu lícem (obrázky) dolů. Hráči zároveň otočí své karty a pak hledají shodu mezi centrální kartou a jinou (i cizí). Každý kdo nalezne shodu, bere kartu a umístí ji lícem (obrázky) dolů před sebe, Ale středová karta zůstává na svém místě. Spolu s ostatními hráči pokračuje v hledání mezi ní a kartami které zůstaly otočené. Když jsou všechny tyto karty odebrány, středová karta se umístí dospod balíčku a rozdá se nové kolo.
Když je balíček vyčerpán, spočítejte karty před každým hráčem. Hráč s nejvíce kartami vyhrává.

Game #5: The Poisoned Gift (Otrávený dárek)
Rozdejte každému hráči jednu kartu lícem dolů. Hromádku se zbytkem karet postavte do středu lícem (obrázky) nahoru. Všichni hráči najednou otočí své svou kartu a hlejí shodu mezi kartou na středovém balíčku a kartou jiného hráče. Hráč který najde/pojmenuje stejný obrázek na kartách, středovou kartu umístí druhému hráči na odpovídající kartu. Hra pokračuje, hned jak se odhalí nova středová karta.
Hra končí, když je hrací balíček vyčerpán. Hráč s nejmenším počtem karet vyhrává.

Hra #6
Dva z hráču umísťují najednou po jedné kartě lícem (obrázky) nahoru. Hráč, který jako první najde/pojmenuje stejný obrázek na obou kartách, karty získá a položí si je před sebe. Po odehrání balíčku, si každý hráč spočítá počet karet v hromádce před sebou.
Hráč s největším počtem karet vyhrává.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Dobble - Denis Blanchot
Stojedenročný starček, ktorý sa obával, že priveľa myslí - Jonas Jonasson
21,77 €
Ušetríte 4,72 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Rozmery krabice
130×130 mm
Katalógové číslo výrobcu
1802
Naše katalógové číslo
136898

Recenzie

Ako sa vám páčila hra?

4,9 / 5

50 hodnotení

47
3
0
0
0

Meri
7.6.2018
vynikajúca hra
Vynikajúca hra, baví deti, aj dospelých a neomrzí po pár minútach, naopak pri nej vieme stráviť hodiny :) Odporúčam si zaobstarať, je skvelá aj ako darček :)
Čítaj viac
Alena
21.1.2017
Hra pre každého
Super hra pre každého, rozvíja rýchlosť reakcie, postreh a navyše je v praktickom balení (plechový obal), ktoré nezaberie veľa miesta.Okrem toho ju môžete hrať s rôznymi obmenami (sú popísané v priložených pravidlách hry), preto rýchlo neomrzí. Jednoducho, nákup neoľutujete...
Čítaj viac
Miroslava Froľová
Miroslava Froľová
3.7.2016
pohľad učiteľa
Ja som to vzala deckám na 2. stupni na lyžiarsky - neverili by ste, ale celých 5 dní sme to hrali každú voľnú chvíľu a neomrzelo to. Tiež to odporúčam na dovolenky, turistiky, kdekoľvek - je to ľahko uskladniteľné, prenosné a neskutočne zábavné a pútavé. A také jednoduché. :)
Čítaj viac
Martina Cyprichová
Martina Cyprichová
11.5.2016
Hra pre každého
Je to výborná hra, skladná a zaujímavá. Náš 5-ročný syn ju okamžite pochopil a chytilo ho to. A hrajú ju u nás aj dospelí. Obal je výborný nápad, aby sa obrázky rýchlo nestrácali.
Čítaj viac
Zuzana Kreibiková
Zuzana Kreibiková
4.3.2016
Názor zákazníka
Hrame to hlavne na oslavach, kde sa stretava cela rodina - 4 generacie od deti az po ich prababku. Je to skvele na postreh a deti tuto hru nekonecne zboznuju. Odporucam do kazdej rodiny.
Čítaj viac
Scarlett
14.2.2016
Skvelá rodinná hra
Veľmi dobrá hra, zabaví sa pri nej celá rodina. Cvičí postreh, oko a zlepšuje náladu. Odporúčam, vhodná na dlhé večery a dovolenku. Zaberie málo miesta v kufri.
Čítaj viac
10.2.2016
skvela hra
Tuto hru som kupovala uz druhykrat, ako darcek. Je to skvela, uplne jednoducha a zabavna rychla hra, lahko zbalitelna aj na cesty. Vhodna pre deti aj dospelych.
Čítaj viac
Ingrid
11.1.2016
výborná hra
- výborná hra pre všetky vekové kategórie
- precvičí postreh aj "lenivé" oko
- len a len odporúčam pre dlhý zimný večer doma, ale letnú dovolenku, lebo zaberie málo miesta v batožine
Čítaj viac
Eva
28.12.2015
super
zaujimava, lahko pochopitelna, napinava a vtipna hra pre vsetky vekove generacie. Na druhej strane, asi ju nebudete hrat moc dlho, tak na hodinku je to zabavne sprijemnenie..
Čítaj viac
Elena Caunerová
15.10.2015
hra pre všetkých
- vždy ide o dobrodružstvo
- cvičenie postrehu
- spoznanie, kto vie prehrávať a ako to zvláda
- dá sa hrať v rôznych jazykoch!!! ( kde som bola, vždy hra mala úspech)
Čítaj viac

Kúpte spolu
Dobble - Denis Blanchot
Stojedenročný starček, ktorý sa obával, že priveľa myslí - Jonas Jonasson
21,77 €
Ušetríte 4,72 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia