Dobble - Denis Blanchot

13,48 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o produkte

Tento titul si môžete výhodne objednať aj v našej kolekcii Vianočná (ne)knižná výbava pre celú rodinu.

Dobble je skvelá postrehová hra s jednoduchými pravidlami. Plechová krabička obsahuje 55 kruhových kariet. Na každej karte je osem odlišných a rôzne veľkých obrázkov. Každé dve karty majú práve jeden z obrázkov rovnaký. Základným princípom hry Dobble je čo najrýchlejšie tento obrázok nájsť. Vyskúšať môžete postupne hneď 5 variantov hry.

Pravidla:
Game #1: The Towering Inferno (Skleněné peklo)
Rozdejte jednu kartu lícem (obrázky) dolů před každého hráče. Zbytek karet umístěte do středu stolu lícem (obrázky) nahoru. Hráči najednou otočí své karty. První hráč který najde/pojmenuje obrázek, který má společný se svou a středovou kartou, získává vrchní středovou kartu a umístí ji na svou. Hra pokračuje hned jak je nová středová karta odhalena.
Když se středová hromádka vyčerpá, hráč který vzal nejvíce karet vyhrává.

Game #2: The Well (Studna)
Vyjměte jednu kartu z balíčku a odložte lícem (obrázky) dolů. Rozdejte balíček tak, aby každý hráč měl stejný počet karet, lícem dolů. Nyní jeden z hráčů otočí odloženou kartu lícem nahoru a umístí do středu stolu. Všichni hráči současně otočí první kartu na svém balíčku. První hráč, který najde/pojmenuje obrázek na středové kartě, který odpovídá obrázku na vrchní kartě jeho balíčku ji umístí doprostřed a otočí si další kartu.
Hráč, který se zbaví všech svých karet vyhrává.

Game #3: Hot Potato (Horký brambor)
Každý hráč má jednu kartu lícem (obrázky) dolů. Všichni hráči najednou odhalí svou kartu. Hráč který najde shodu s kartou jiného hráče, obrázek pojmenuje, a umístí svou kartu na kartu hráče u kterého našel shodu. Tento hráč pak hledá shodu s novou kartou a všemi zbývajícími kartami ve hře. O to se snaží všichni hráči najednou. Kdykoliv najde hráč shodu, umisťuje všechny své karty, které během kola získal. Kolo končí, když jsou všechny karty u jednoho hráče. Hráč si karty odloží a rozdá se další kolo.
Hráči hrají předem daný počet kol (minimálně 5) a hráč s největším počtem karet prohrává.

Game #4: Catch Them All! (Chyť je všechny!)
Jedna karta je umístěna lícem (obrázky) nahoru doprostřed stolu a každý hráč dostane jednu lícem (obrázky) dolů. Hráči zároveň otočí své karty a pak hledají shodu mezi centrální kartou a jinou (i cizí). Každý kdo nalezne shodu, bere kartu a umístí ji lícem (obrázky) dolů před sebe, Ale středová karta zůstává na svém místě. Spolu s ostatními hráči pokračuje v hledání mezi ní a kartami které zůstaly otočené. Když jsou všechny tyto karty odebrány, středová karta se umístí dospod balíčku a rozdá se nové kolo.
Když je balíček vyčerpán, spočítejte karty před každým hráčem. Hráč s nejvíce kartami vyhrává.

Game #5: The Poisoned Gift (Otrávený dárek)
Rozdejte každému hráči jednu kartu lícem dolů. Hromádku se zbytkem karet postavte do středu lícem (obrázky) nahoru. Všichni hráči najednou otočí své svou kartu a hlejí shodu mezi kartou na středovém balíčku a kartou jiného hráče. Hráč který najde/pojmenuje stejný obrázek na kartách, středovou kartu umístí druhému hráči na odpovídající kartu. Hra pokračuje, hned jak se odhalí nova středová karta.
Hra končí, když je hrací balíček vyčerpán. Hráč s nejmenším počtem karet vyhrává.

Hra #6
Dva z hráču umísťují najednou po jedné kartě lícem (obrázky) nahoru. Hráč, který jako první najde/pojmenuje stejný obrázek na obou kartách, karty získá a položí si je před sebe. Po odehrání balíčku, si každý hráč spočítá počet karet v hromádce před sebou.
Hráč s největším počtem karet vyhrává.
Čítať viac
Rozmery krabice
130×130 mm
Hmotnosť
206 g
Katalógové číslo výrobcu
1802
Edícia
Herné klasiky
Naše katalógové číslo
136898
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
25,47 €
Ušetríte 5,03 €

Hodnotenia

4,9 / 5

70 hodnotení

66
4
0
0
0

Ako sa páčila hra vám?

Recenzie čitateľov

Oleszja Kisz
Neoverený nákup
13.12.2021
Cheerful game for a group of friends
This is very easy and cheerful game - you can play it in a group or even on your own - easy rules, lot's of fun and laugh. You can play it with kids too - it enlarges their vocabulary, teaches them to be attentive and fast Čítať viac
Michaela
Neoverený nákup
21.10.2021
Skvelá zábavná hra na postreh
Nie je to len hra pre deti, naopak zapotia sa pri nej aj dospelí. Zo skúseností môžem potvrdiť, že ide viac ženám. Hra je rýchla a chytí skutočne každého. Čítať viac
Hana
Neoverený nákup
3.3.2021
Jednoduchá, rýchla, zábavná
Super hra, žiadne komplikované pravidlá. Zábava pre celú rodinu. :) Ocenia najmä súťaživé typy.
Ak vás základná hra omrzí, v pravidlách je niekoľko ďalších verzii. Zábavné aj vo dvojici, aj keď samozremie vtipnejšie a náročnejšie keď je hráčov viac.
Čítať viac
6
Hlas vo vetre - Francine Rivers
Práve čítam
Hlas vo vetre

Manželka, učiteľka na prvom stupni, srdcom Španielka, s hlavou v oblakoch a s nohami na zemi snívajúca o veľkom kresle na čítaní a kútiku len pre mňa :) Milujem logické úlohy a detský úsmev pri objavovaní, vo voľných chvíľach hltám romány a detektívky rýchlosťou 1 kniha/deň. Vďaka učiteľskému prídelu dovolenky mám voľných chvíľ neúrekom.

Katarína Belišková
Overený nákup
3.1.2021
Dobble
Hra na postreh, na vyplnenie chvíľ s deťmi. Nedá sa hrať dlho, no rôznymi obmenami dokážete počas dňa zabaviť aj rôzne vekové kategórie detí. Dôležité dohodnúť si presné pomenovanie zobrazených objektov alebo zvierat :) Čítať viac
Kika
Neoverený nákup
1.1.2021
karty Dobble
Super hra pre každého, rozvíja rýchlosť reakcie, postreh a navyše je v praktickom balení (plechový obal) Čítať viac
5
18.12.2020
Výborná postrehová hra
Dobble je jedna z najlepších postrehových hier. Úžasne jednoduchá, jasná, netreba si pamätať žiadne zložité pravidlá. Dá sa hrať vo viacerých obmenách. Hra je rýchla, krátka (cca 5min, resp. podľa varianty a pozornosti hráčov), neunaví. Pri jednej hre to ale nikdy nekončí, aspoň teda u nás nie:) Je vhodná aj pre deti, ktoré ju častokrát hrajú lepšie ako dospelí. Čítať viac

Kúpte spolu
25,47 €
Ušetríte 5,03 €

„Všetky ženy si o sebe myslia, že sú iné; všetky si myslia, že niektoré veci sa im nemôžu prihodiť, a všetky sa mýlia. “

Zlomená žena - Simone de Beauvoir
Zlomená žena
Simone de Beauvoir