Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Netvor v údoliach - Andrew Peterson, Joe Sutphin (ilustrátor), i527.net, 2022

18,96 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Netvor v údoliach

Stratené klenoty Anniery Janner, Tink a Leeli Igibyovci sa skrývajú pred Gnagom Bezmenným v Zelených údoliach – na jednom z mála miest vo svete Aerwiar, ktoré neovládajú... Čítať viac

3. diel série
Sága rodu Wingfeatherovcov
Vek
9+
Vydavateľstvo
i527.net, 2022
432 strán
6 hodín čítania

Stratené klenoty Anniery Janner, Tink a Leeli Igibyovci sa skrývajú pred Gnagom Bezmenným v Zelených údoliach – na jednom z mála miest vo svete Aerwiar, ktoré neovládajú... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
19,90 €

18,96 €

-5 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo
Kniha je dostupná v 19 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

Ohromný svet - Ed Yong, Tatran, 2023
Netvor v údoliach - Andrew Peterson, Joe Sutphin (ilustrátor), i527.net, 2022
18,96 €

Viac o knihe

BRADATÍ BOJOVNÍCI, CHUTNÉ OVOCIE A SMRTIACE TAJOMSTVO HREJIVÉHO VŔŠKA

Stratené klenoty Anniery Janner, Tink a Leeli Igibyovci sa skrývajú pred Gnagom Bezmenným v Zelených údoliach – na jednom z mála miest vo svete Aerwiar, ktoré neovládajú Tesáci z Dangu. Majú však veľký problém. Jannerovmu mladšiemu bratovi a dedičovi annierskeho trónu totiž narástol chvost. A sivá srsť. Nehovoriac o dvoch špicatých ušiach a dlhých hrozivých tesákoch. Podozrievaví obyvatelia Zelených údolí v ňom okamžite vidia netvora. Janner však pozná skutočnú pravdu. Jeho brat vôbec nie je taký desivý, ako sa zdá. Je úplne neškodný. Alebo žeby nie?

Román Netvor v Údoliach je plný postáv, ktorým nechýba láskavé srdce, dôvtip ani odvaha. Obľúbia si ho deti v každom veku, rodiny si ho môžu čítať nahlas a čitateľské krúžky o ňom budú nepochybne rady diskutovať, keďže v sebe skrýva mnoho vrstiev významu. Knihu ozvláštňujú nové ilustrácie Joa Sutphina, mapa fantastického sveta, originálne prílohy a nápadité kresby podľa vzoru pôvodných knižiek o Čarodejníkovi z krajiny Oz od Franka L. Bauma.
Čítať viac
Originálny názov
The Monster in the Hollows
Počet strán
432
Väzba
pevná väzba
Rozmer
145×214 mm
Hmotnosť
559 g
ISBN
9788082490599
Rok vydania
2022
Vekové odporúčanie
9+
Naše katalógové číslo
1349207
Ilustrácie
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
3. diel série
Sága rodu Wingfeatherovcov
Vydavateľstvo
i527.net
Pre koho
pre deti a mládež
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

5 hodnotení

5
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

2.4.2023
Tretí diel je tu, a s ním nové dobrodružstvá.
Keď sa Klenoty Anniery a spol. konečne dostanú do Zelených úbočí, myslia si, že to najhoršie je už za nimi. Lenže miestny nie sú práve priateľsky naladený k cudzincom: a to aj napriek tomu, že kedysi boli sami Annierčania!
Jannier, Tink a Leeli však majú možnosť spoznať nejedno tajomné a útulné miesto: od obrovskej knižnici v strome až po príjemnú vilu na vŕšku.
Takže áno: miestami má kniha takú tu atmosféru jesenného večera s knihou a šálkou čaju.
Lenže...
Nie stále.
A o to sa postaral Tink. Kedysi chlapec ako každý iný, dnes Sivý tesák. Údolčania v ňom okamžite vidia nepriateľa a netvora. Jannier má plné ruky toho, aby v škole (aj tam je to riadne dobrodružstvo) mali aký-taký pokoj, no nedarí sa mu. Pokúša sa presvedčiť všetkých, že Kalmar je úplne normálny. Len má chvost. A labky. A zuby. Lenže... ako keď o tom sám trochu pochybuje?
Dej sa hýbe svižne, a miestami je naozaj nepredvídateľný. Podľa mňa bola trojka zatiaľ najlepšia. Autor trochu zmenšil takú tú vec, vďaka ktorej máte miestami pocit, že je to rozprávka. Celkový efekt? Stále je to príjemne nadľahčené, poetické, veselé... ale aj dobrodružné!
Už sa teším na ďalšiu časť!
Čítať viac
Radka
Neoverený nákup
17.9.2022
každou časťou lepšie a lepšie :)
Tretia časť ságy bezprostredne nadväzuje na druhý diel, pričom rodina Wingfeatherovcov hľadá útočisko v Zelených údoliach – rodnom mieste Igibyovcov, avšak členovia rodiny sa musia vysporiadať s nedôverou, podozrením a diskrimináciou obyvateľov Údolí. Zároveň zas a znova čelia zlobe a nebezpečenstvu. Autor má skvelý cit pre spojenie humoru a napätia, vernosti a zrady, hlbokého smútku a radosti.
Kniha obsahuje veľa strhujúcich momentov, z ktorých až padá sánka a zároveň mnoho hlbších myšlienok a poučení, preto si každý ("veľký" či "malý") nájde to svoje.
Už teraz sa neviem dočkať, čo nám prinesie záverečný diel a ako sa dobrodružstvo našich malých hrdinov nakoniec skončí :)
Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Na Andrewových knihách milujem dobrodružstvo, obrovskú tvorivosť a hlavne srdce, ktoré do nich vkladá. Je básnikom a majstrovským rozprávačom. Rada si prečítam všetko, čo napíše.“
– SALLY LLOYDOVÁ-JONESOVÁ, populárna autorka detských kníh

„Na tento zážitok vaša rodina nikdy nezabudne. Odporúčam knihy všetkými desiatimi!“
– SARAH MACKENZIOVÁ, autorka knihy The Read-Aloud Family, zakladateľka a moderátorka podcastu Read-Aloud Revival

„Sága rodu Wingfeatherovcov je vtipná, nápaditá a plná srdca. Odporúčam ju čitateľom od 8 do 12 rokov, ktorí už zhltli celú Narniu a hľadajú ďalšiu skvelú sériu.“
– ANNE BOGELOVÁ, autorka blogu Modern Mrs. Darcy a moderátorka podcastu What Should I Read Next?

„Ohromne dômyselné!“
– PHIL VISCHER, autor seriálu VeggieTales

„Je také chasidské príslovie: Keď bežíme za šťastím, utekáme od spokojnosti.“

Tu som - Jonathan Safran Foer, 2018
Tu som
Jonathan Safran Foer