Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Starajte sa o svoj mozog - Álvaro Bilbao, NOXI, 2022

14,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Starajte sa o svoj mozog

...a váš život sa zlepší

Všetci sme sa už v detstve naučili, ako si trikrát denne umývať zuby, a napriek tomu pravdepodobne neviete, ako sa starať o svoj najcennejší orgán, o svoj mozog. Je to... Čítať viac

Vydavateľstvo
NOXI, 2022
Počet strán
200

Všetci sme sa už v detstve naučili, ako si trikrát denne umývať zuby, a napriek tomu pravdepodobne neviete, ako sa starať o svoj najcennejší orgán, o svoj mozog. Je to paradoxné, ak si pomyslíme, že v ňom spočíva celý potenciál na dosiahnutie vašich ... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

14,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Kniha je dostupná v 10 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

Kulinársky trojlístok: Zdravé, lacné, rýchle, Fitlavia kolektív, Fitio s.r.o, 2023

Viac o knihe

Viete, aký je váš mozog odolný? Chceli by ste sa naučiť, ako sa oň starať a chrániť ho pred zmenami nálad a plynutím času?

Všetci sme sa už v detstve naučili, ako si trikrát denne umývať zuby, a napriek tomu pravdepodobne neviete, ako sa starať o svoj najcennejší orgán, o svoj mozog. Je to paradoxné, ak si pomyslíme, že v ňom spočíva celý potenciál na dosiahnutie vašich cieľov a šťastia. V spoločnosti, ktorá žije šialeným tempom a v ktorej sa dramaticky zvyšuje priemerná dĺžka života, je najlepšou poistkou na boj proti stresu, úzkosti a chorobám, ako je Alzheimerova choroba, dobré zdravie mozgu.

Na tejto fascinujúcej ceste Dr. Bilbao približuje šesť kľúčových oblastí súvisiacich so starostlivosťou o mozog dôkladným a praktickým prístupom plným odporúčaní. Od poradenstva v oblasti výživy na prevenciu neurologických chorôb a zlepšenia nálady či účinných techník starostlivosti o pamäť až po cvičenia na zahnanie starostí z vášho života. Posolstvo o zdraví mozgu je také inšpirujúce, že v ňom nájdete motiváciu na rozvoj návykov pre zdravý životný štýl ešte skôr, kým dočítate túto knihu. Vychutnajte si ich!
Čítať viac
Počet strán
200
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
125×201 mm
Hmotnosť
216 g
ISBN
9788081116001
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1342077
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Španielsko
Vydavateľstvo
NOXI
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

5 hodnotení

4
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

5.6.2023
Dobrá kniha od skvelého autora a neuropsychológa
Kniha o mozgu od Álvara Bilbaa, španielskeho neuropsychológa, ktorý napísal aj knihu Detský mozog vysvetlený rodičom.

Základným posolstvom knihy je, že so zvyšujúcou sa kvalitou života sa jeho dĺžka predlžuje, no s tým prichádza aj nárasť chorôb mozgu ako Alzheimerova choroba či demencia. Čiastočne je to prirodzené - čím vyššieho veku sa človek dožíva, tým starší je jeho mozog a vyššie riziko ochorenia. No do veľkej miery je to spôsobené aj životným štýlom a zanedbaním starostlivosti o tento orgán, tak dôležitý a pritom braný za samozrejmosť.

Kniha mi nepriniesla veľa nových, prevratných informácií, no autorov štýl mám rada. Píše zrozumiteľne, pútavo, katastrofické scénare obmedzuje na minimum a skôr sa snaží pozitívne motivovať. V prvých kapitolách sa otestujete, ako dobre sa o svoj mozog staráte. Následne autor pomenuje 6 kľúčov k zdravému mozgu a potom každý rozoberie do hĺbky v samostatnej kapitole.

Zaujímavá pre mňa bola kapitola o kognitívnej rezerve, ktorú si môžeme jednoducho budovať neustálym získavaním nových poznatkov a učením sa nových informácií. Táto naša kognitívna rezerva nám pomáha odďaľovať stárnutie mozgu a odolávať náporu chorôb ako Alzheimer.

Tiež “wow” pre mňa bolo uvedomenie si, že aktívne pôsobenie na sociálnych sieťach môže mať pozitívne účinky na náš mozog, keďže je to vlastne pravidelné písanie “denníka” a formulovanie vlastných myšlienok. Aj to je práca s pamäťou a aj to pomáha udržiavať mozog vo forme.

Takýchto zaujímavých poznatkov tam bolo viac a ja chcem knihu odporúčať každému, kto chce dopriať svojmu mozgu čo najlepšiu starostlivosť.
Čítať viac
27

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
29.3.2022
Skvelé a zrozumiteľné
Ak nechcete spoznať pána Alzheimera, prípadne čo najneskôr, prečítajte si túto knihu od autora Detského mozgu vysvetleného rodičom. Nebojte sa, kniha sa číta veľmi rýchlo, pretože je pútavá a písaná zrozumiteľným jazykom. Všetko je v nej výborne vysvetlené a pre jasnosť všetkého doplnené o testy, cvičenia, tabuľky, príklady a rady. Autor vysvetľuje, čo všetko je dôležité pre zdravie mozgu, či už je to cvičenie, strava, spánok alebo vzdelávanie sa. A viete čo? Pre zdravie svojho mozgu treba čítať, čítať, čítať... Dobré, že?
Skvelá kniha, ktorú nebudete chcieť pustiť z rúk. Až som natrafila na jedno nešťastne zvolené slovo, pravdepodobne pri preklade. Píše sa o zlom vplyve okysličenia na mozog, ale po odbornej stránke by skôr bolo vhodnejšie zvoliť oxidáciu alebo oxidačný stres a trošku to vysvetliť, pretože kyslík je pre mozog potrebný. Inak nemám knihe čo vytknúť, je skvelá a odporúčam ju.
Čítať viac

Vydavateľstvo NOXI

Čítať viac

„Človek nesmie nenávidieť nič okrem večnosti.“

Žiadne umenie - Péter Esterházy, 2009
Žiadne umenie
Péter Esterházy