Štýly krásy v Košiciach - Milan Kolcun a kol.
Štýly krásy v Košiciach
12,40 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Štýly krásy v Košiciach

Potulky mestom Košice (4)

Vydavateľstvo
JES
4. diel série
Potulky mestom Košice

Kniha ukazuje na to, že v Košiciach máme zastúpené skoro všetky architektonické štýly, a teda nie sme odkázaní na to, aby sme za nimi jazdili do cudzích miest...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha ukazuje na to, že v Košiciach máme zastúpené skoro všetky architektonické štýly, a teda nie sme odkázaní na to, aby sme za nimi jazdili do cudzích miest. Predstavuje nám zvyšky Košíc v románskom slohu, gotickú nádheru mesta, úchvatnosť renesancie, krásu baroka, strohosť klasicizmu, pôvab pseudoštýlov, čaro moderny i funkcionalizmu. Vypichuje najlepšie architektonické a iné diela vytvorené za socializmu a i za posledných 20 rokov. Popritom sa z nej dá dozvedieť kadečo o lifestyle ľudí danej epochy. Text je písaný popularizačným štýlom, ktorý sa odborníkom bude zdať možno až príliš uletený, ale laikom či mladým ľuďom by mohol otvoriť dvere k chápaniu architektúry ako sledu módnych štýlov, ktoré sú podmienené vývojom ľudstva po technologickej, politickej, ekonomickej a estetickej stránke.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
96
Väzba
pevná väzba
Rozmer
220×225 mm
Hmotnosť
218 g
ISBN
9788088900436
Naše katalógové číslo
130276
Jazyk
slovenský
4. diel série
Potulky mestom Košice
Vydavateľstvo
JES

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac

„Čím väčšmi autorovi dochádza dych, tým sú jeho vety nie kratšie, ale dlhšie.“

John Steinbeck