Knihy
E-knihy

Levy prichádzajú

Prečo Európa a Amerika smerujú k novej tyranii

Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Michala Vaška, 2012

Mohol by sa dnes konať Norimberský proces? Ktorá ideológia zvíťazila v studenej vojne? Vedeli ste, že komunizmus sa zrodil v Bruseli? Ako sa transformovala komunistická ideológia na Západe, keď ju na Východe pochovali? Dochádza dnes v Európe a Amerike...

Čítaj viac

13,34 €

Bežná cena Bežne 14,00 €

Ušetríte 5%

Vypredané, je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Mohol by sa dnes konať Norimberský proces? Ktorá ideológia zvíťazila v studenej vojne? Vedeli ste, že komunizmus sa zrodil v Bruseli? Ako sa transformovala komunistická ideológia na Západe, keď ju na Východe pochovali? Dochádza dnes v Európe a Amerike k prenasledovaniu kresťanov? Aký charakter majú kresťanské politické strany na Západe? Čo sa stalo v KDH? Rozpútala sa v katolíckej cirkvi tichá občianska vojna? Aká bude svetová vláda, ak vznikne? Odpovede na tieto otázky sa pokúša nájsť kniha Vladimíra Palka.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
488
Hmotnosť
725 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Michala Vaška
Rozmer
150×210 mm
ISBN
9788071658702
Naše katalógové číslo
126213

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

20 hodnotení

16
2
0
1
1

Miroslav Šimko
27.6.2016
Kniha (okrem iného) popisuje spôsob posunu názoru spoločnosti na to, čo ešte je morálne a kde je hranica. Popisuje, ako v priebeho posledných desaťročí prešlo niečo nepredstaviteľné k niečomu, čo bolo najprv akceptované, potom povolené a nakoniec je to dnes už vyžadované. Zároveň upozorňuje na ďalšie veci, ktoré sú dnes ešte neprijateľné, ale už sa pomaly stávajú akceptovanými a testuje sa ich posun medzi povolené.

Ide o názor druhej strany k dnešnému hlavnému prúdu.
Čítaj viac
Ignác Pospíšil
19.3.2016
Vynikající kniha, kterou by si měl přečíst každý křesťan, každý politik a každý volič. Křesťanští politici a křesťanští voliči si ji pak přečíst opravdu musí, aby věděli, co dělají.
Čítaj viac
Alica
27.12.2015
Názor čitateľa
Nejde o žiadne pekné čítanie, ale je to veľmi potrebná kniha, lebo uvádza fakty, o ktorých sa možno sem-tam dozvieme, alebo aspoň niečo tušíme, ale tu sú zhrnuté a ucelene podané (obsahuje tiež bohatý poznámkový aparát za každou kapitolou zvlášť). Nastavuje zrkadlo spoločnosti, a to slovenskej i zahraničnej, kresťanskej i nekresťanskej, a poukazuje na miestami nehorázny nedostatok sebareflexie a zodpovednosti jedincov či strán. S autorom síce vo všetkom nesúhlasím, ale kniha sa mu ozaj podarila. Oceňujem aj záver s inšpiratívnymi radami a žiada sa dodať, že kniha je i s odstupom troch rokov od jej vydania stále aktuálna (najmä pasáže o falošnom kresťanstve v EÚ a USA, neochota európskych žien rodiť deti a konflikty s islamskými krajinami, prisťahovalci).
Čítaj viac
Peter
27.12.2015
Názor čitateľa
Autor pravdivo, s nadhladom a nenasilne vykresluje deformaciu spolocnosti, ktora apriori odmieta krestanstvo a jeho system hodnot, nie len ako nabozenstvo, ale aj ako svetonazor. Pouziva na toto odhalenie dostupne a overitelne fakty, voci ktorym sa lavicovy liberalizmus javi len ako dalsi z izmov, nad ktoreho hrobom bude kazat bezbranne Dieta.
Čítaj viac
15.10.2014
Dobrá kniha
Dobrá kniha, len škoda že 80% obsahu je iba o potratoch a homosexuáloch. Ak by tých zvyšných 20% bolo
viac rozvinutých, len by to túto knihu viac vylepšilo.
Čítaj viac
petrik
21.7.2014
kniha
Vyborna kniha aj ked opisuje smutne smerovanie sveta. Napriek tomu odporucam kazdemu pre rozsirenie obzoru a myslenia..
Čítaj viac
Tomas
29.12.2013
Fantasticka kniha
Hutne a velmi analyticky napisane, povinne citanie pre kazdeho konzervativca. V. Palko napisal knihu na urovni svetovej odbornej literatury.
Čítaj viac
Jozef Letko
16.4.2013
Kniha ktorá je veľmi potrebná
V.Palko v tejto knihe otvára oči všetkým ktorý chcú sa dozvedieť pravdu o dnešnom neutešenom stave sveta a slovenska. Veľmi dobre napísaná kniha najmä čo sa týka historických faktov a rozhľadenosti autora. Som rád že som túto knihu kúpil. Odporúčam všetkým ktorým nie je ľahostajný osud kresťanského slovenska a sveta.
Čítaj viac
Jan Krásenský
13.4.2013
Děkuji za knihu, která otevírá čtenářům oči
Je to jedinečná kniha plná údajů a odkazů o nastupujícím a vzrůstajícím pronásledování křesťanů pro víru v Krista. Nelze být lhostejný, nejde se tvářit, že se nás to netýká. "Revolucionáři" nerespektují ani svobodu svědomí, ani projevu. Zlo přichází po kapkách, už se to děje i u nás. Lvi přicházejí.
Čítaj viac
Miro
22.1.2013
Hlboký pohľad do budúcnosti na základe minulosti a prítomnosti
Oceňujem autorove širokospektrálne analytické myslenie a odvahu prezentovať názory, ktoré logicky pramenia z veľmi jasných úvah. Na mnohé z týchto záverov svet nieje vôbec pripravený, nechce ich počuť a už vôbec nie robiť kroky proti ich nepríjemným dôsledkom. Autor uvažuje tak hlboko a dopredu, že za svoje videnie sveta nemôže očakávať ocenenie počas svojho života.
Čítaj viac

Čítaj viac

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green