Všechno a tebe

Třetí kniha série bestsellerové autorky PROTIKLADY SE PŘITAHUJÍ

Dessie a Sam byli jako mladí bláznivě zamilovaní. Pak se jejich lásce postavily do cesty lži a zrada a jejich cesty se rozdělily. Teď je Dessie přidělena Samovi jako... Čítať viac

Vydavateľstvo
Grada, 2021
360 strán
5 hodín čítania

Dessie a Sam byli jako mladí bláznivě zamilovaní. Pak se jejich lásce postavily do cesty lži a zrada a jejich cesty se rozdělily. Teď je Dessie přidělena Samovi jako bodyguardka. A jakmile ho znovu spatří, je jí jasné, že bude velmi... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Čeština

14,14 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Alka Joshi: Parfumérka z Paríža. Tatran, 2023

Viac o e-knihe

Dessie a Sam byli jako mladí bláznivě zamilovaní. Pak se jejich lásce postavily do cesty lži a zrada a jejich cesty se rozdělily. Teď je Dessie přidělena Samovi jako bodyguardka. A jakmile ho znovu spatří, je jí jasné, že bude velmi těžké zapomenout na staré city a na žár, který v ní dokázal zažehnout.
Čítať viac
Počet strán
360
Rok vydania
2021
ISBN EPUB
978-80-762-5601-9
Edícia
Moderní romance
Naše katalógové číslo
1248199
Štýl
romantický, napínavý
Jazyk
čeština
Pôvod
Švédsko
Vydavateľstvo
Grada
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

4 hodnotenia

2
2
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

@knizkomolka
Neoverený nákup
6.3.2022
To, že sa mi to bude dobre čítať som vedela ale v dobrom prekvapilo pozadie príbehu lebo nie často sa stáva, že príbehy sa odohrávajú vo Švédsku, hlavný hrdina je imigrant z Iraku a hlavná hrdinka príslušníka armády.

Okrem romantickej linky je tu aj poukázanie na to aké to je ťažké začleniť sa do života v inom štáte, boj s predsudkami, rovnoprávnostou, s postraumatickou stresovou poruchou a aj kúsok drámy. Pri niektorých informáciách a situáciach som síce musela prižmúriť oči ale tak ide stále o beletriu a nie o literatúru faktu.

Autorka pekne spracovala charaktery postáv, oni boli ako dva magnety, ktoré sa priťahujú aj napriek ich nie veľmi šťastnej spoločnej minulosti. Aj keď občas menej pitvania sa v pocitoch z minulosti by možno príbehu dopomohlo.

Je to v prvom rade romantická kniha ale autorka sa v nej venuje aj spoločenským otázkam a hlavne nie je to vôbec otrepané, a to sa mi páčilo asi najviac.
Čítať viac
15
Overený zákazník
8.12.2021
Vsechno a tebe
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Tak toto hej! Vivat ženy, ktoré vedia zmastiť chlapa a tak sa o seba v živote postarať. Ja viem, teraz asi trochu trpí mužské ego, ale uznajte - je to sexi!

Tento príbeh, hoci vážne krásne romanticko-erotický, približuje aj tému rasizmu, ktorý je vo svete rozšírený.
Desie, plnokrvná švédka sa ako mladá zaľúbila do Sama, iránca a prisťahovalca, ktorý so svojou mamou chceli začať nový život vo Švédsku. Napriek všetkému sa obaja veľmi ľúbili, no jeden večer, jedna lož, jedna zrada a kopec slov vyrieknutých v hneve, túto dvojicu rozdelilo.

Po dlhých pätnástich rokoch sa obaja opäť stretávajú. On ako bohatý hoteliér, ona ako osobná strážkyňa a bývalá vojačka.
On je terčom útokov, zosmiešňovania a urážok a potrebuje osobnú stráž. Ona je vo svojej práci jednotka, no keď zistí, že ide o Sama, jej byvalú lásku, s ktorou sa rozišla v zlom, má obavy či to zvládne.

A možno oprávnene, pretože ich vzájomné city neochladli ani po rokoch a teraz keď sú spolu často zistia, že to medzi nimi stále je.

Samozrejme nie je to všetko len o láske, hoci jej tu je mrte, ale postupne sa Desie dopracuváva aj k tomu, kto za útokmi na jeho sobu a majetok stojí. A je to viac ako šojujúce.
Ku koncu mi to prišlo ako by som sledovala švédsky krimi film, ktoré inač zbožňujem.

Opäť skvelý dej, od ktorého som sa nevedela odtrhnúť. Autorka opäť načala do aktuálnej témy, ktorá by nemala byť nikdy zľahčovaná. Samozrejme, nechýbajú ani dokonalo-nedokonalé postavy príbehu, ktoré si vždy obľúbim. Sú svojrázne a intelektuálne a nakoniec celú zapeklitú situácia vyriešia a dajú jej peknú bodku.

Apropo - zo začiatku to šlo v pomalšom tempe a záver? Kde skončila usvedčujúca zbraň? To to nikto neskúmal?
Čítať viac

Vydavateľstvo Grada

Čítať viac

„Neustále sa hýbeme namiesto toho, aby si na chvíľu sadli, započúvali sa do zvuku dažďa, vypili kávu, zohriali niekomu prsia. A nikdy nepíšeme nikomu listy. “

Letné svetlo a potom príde noc - Jón Kalman Stefánsson, 2014
Letné svetlo a potom príde noc
Jón Kalman Stefánsson