45x Pavol Rankov - Pavol Rankov, Koloman Kertész Bagala, 2021

19,91 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

45x Pavol Rankov

Fascinujú vás poviedky s tajomstvom, bizarné príbehy a prekvapivé, silné pointy? Zbierka 45 poviedok slovenského autora, laureáta významných zahraničných ocenení, vás doslova... Čítať viac

Vydavateľstvo
Koloman Kertész Bagala, 2021
456 strán
6-7 hodín čítania

Fascinujú vás poviedky s tajomstvom, bizarné príbehy a prekvapivé, silné pointy? Zbierka 45 poviedok slovenského autora, laureáta významných zahraničných ocenení, vás doslova uriekne. Táto antológia sa stala bestsellerom pred desiatimi rokmi... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

19,91 €

Na sklade, posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Vlčí brloh - Elodie Harper, Ikar, 2023
45x Pavol Rankov - Pavol Rankov, Koloman Kertész Bagala, 2021
19,91 €

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Edícia kníh v exkluzívnej plátenej väzbe s razbou k 30. výročiu založenia vydavateľstva KK Bagala bola ocenená Národnou cenou za dizajn 2022.

Viac o knihe

Táto kniha je dostupná aj ako súčasť kolekcie všetkých kníh limitovanej edície ExEdícia!

Fascinujú vás poviedky s tajomstvom, bizarné príbehy a prekvapivé, silné pointy? Zbierka 45 poviedok slovenského autora, laureáta významných zahraničných ocenení, vás doslova uriekne. Táto antológia sa stala bestsellerom pred desiatimi rokmi a vychádza v druhom vydaní v limitovanej edícii.
Čítať viac
Počet strán
456
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×205 mm
Hmotnosť
629 g
Rok vydania
2021
Edícia
ExEdícia
Naše katalógové číslo
1233397
Štýl
filozofický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Koloman Kertész Bagala
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
45x Pavol Rankov - Pavol Rankov, Koloman Kertész Bagala, 2021
Dušan Mitana - Sada troch kníh - Dušan Mitana, Koloman Kertész Bagala, 2017
47,56 €

Hodnotenia

2,0 / 5

1 hodnotenie

0
0
0
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie, kritiky

Čítanie poviedok Pavla Rankova vyvoláva vnútorný nepokoj – nedá sa len tak jednoducho zavrieť knihu a prejsť k niečomu inému. Môže to tak byť preto, že jeho postavy nám pripomínajú nás samých, s našimi túžbami, pocitmi a úzkosťami – lenže oni idú vždy o krok ďalej, ako by sme sa odvážili my.
Milena Schefs, Nowe książki, Varšava

Hlavnú úlohu tu zohrávajú obyčajné medziľudské vzťahy – „tesné“ vzťahy, ktoré prebúdzajú zvedavosť, príťažlivosť, žiarlivosť, provokatívnosť... Ale nebol by to Rankov, keby medzi riadkami nevystrkovali rožky žánre ako detektívka, sci-fi, psychologická dráma, triler.
Barbora Škovierová, Hospodárske noviny

To, čo u Rankova nazývam filozofickým tajomstvom, tkvie v nezodpovedaných a azda aj nezodpovedateľných hádankách, ktoré sa u každého dobrého autora obyčajne rodia z banálnych situácií či anekdot. Anekdota odrazu prerastie do hrôzostrašných rozmerov, jej vyústenie vyvolá existenciálnu tieseň.
Adam Bžoch, Dotyky

Schopnosť predostrieť dostatočne dramatickú zápletku, stvoriť „vierohodné“ postavy a zasadiť ich do sugestívneho prostredia a atmosféry, toto všetko Rankov vie až márnotratne a je si toho vedomý, preto si môže dovoliť urobiť onen povestný ďalší krok, ktorý jeho texty vyzdvihuje nad štandardnú produkciu.
Miroslav Zelinský, Tvar, Praha

Rankova zaujíma život človeka v zajatí obsesií, neprekonateľných tráum, v podvedomí zakorenených fixných ideí – a najmä zdĺhavé, zložité a predovšetkým bezvýchodiskové vyrovnávanie sa, presnejšie poddajná zžitosť s takýmito komplexmi.
Zoltán Rédey, Revue aktuálnej kultúry

Pod strohou vecnosťou, ktorou sa na prvý pohľad texty vyznačujú, ožíva priestor kultivovane navrstvovanej poetiky prekvapenia a šoku. Čitateľovej fantázii sa medze nekladú, naopak, bez jej účasti by sa stratila výrazná časť svojského čara Rankovových poviedok.
Dana Kršáková, Romboid

Pavol Rankov

Čítať viac
Kúpte spolu
45x Pavol Rankov - Pavol Rankov, Koloman Kertész Bagala, 2021
Dušan Mitana - Sada troch kníh - Dušan Mitana, Koloman Kertész Bagala, 2017
47,56 €

„Pokiaľ ide o mňa, všimol som si jednu vec. Že keď je človek obklopený šialencami, sám šialenstvu prepadne – ba čo viac, nachádza v ňom isté čaro.“

Quo Vadis - Henryk Sienkiewicz, 2022
Quo Vadis
Henryk Sienkiewicz