Dva svety prinášajú napätie, lásku aj nenávisť a sú mrazivou výpoveďou o tom, že svet budúcnosti postavený na umelej inteligencii a moderných technológiách nám pripravuje pasce plné samoty a blúdenia.

Čítaj viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Svet neďalekej budúcnosti, vyspelá technika, umelá inteligencia, ľudské odcudzenie a uprostred toho mladá policajtka Líza. Jej milovaný manžel náhle z nepochopiteľných príčin upadol do kómy spolu s miliónom ďalších ľudí – v jedno ráno, v jednu minútu a sekundu ju bez varovania opustil.

Dva roky samoty a beznádeje preruší stretnutie s Alexom, ktorého postretol v to nešťastné ráno rovnaký osud. Kto iný môže lepšie pochopiť hĺbku Lízinho smútku a prázdnoty ako on? Neúnavným pátraním Líza zisťuje, že podivný spánok ich najbližších nezavinila náhoda. Lenže to ani zďaleka netušila, že jej predchádzajúci život bol iba dobre nasimulovaným divadlom. Na vlastnú päsť rozohráva riskantnú hru, ktorej nitky vedú do najvyšších kruhov, a sama sa tak ocitá v nebezpečenstve. A čo ak sa v jedno ráno, v jednu minútu a sekundu možno opäť všetko zmení? Čo to spraví s Lízou a Alexom? Koho vlastne milujú, ako sa rozhodnú a zachránia si vôbec holé životy?

Dva svety prinášajú napätie, lásku aj nenávisť a sú mrazivou výpoveďou o tom, že svet budúcnosti postavený na umelej inteligencii a moderných technológiách nám pripravuje pasce plné samoty a blúdenia.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, objednávajte však rýchlo
11,90 €

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
8,80 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
3204-5 hodín čítania
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1181635
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Motýľ
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,9 / 5

9 hodnotení

8
1
0
0
0

Lenka
23.12.2021
Skvelá a prekvapiva
Už som sa veľmi tešila na ďalšiu v poradí 4 knihu, ktorú autorka napísala a musím priznať, že ma milo a zaujímavo preklavapila ako ju napísala. Kniha má zaujala tým ako skvelé opísala myslenie postáv a záhadné priam prekvapivé rozuzlenie v závere...Nechýba tam ani láska a porozumenie...Stoji zato po nej siahnuť a prečítať...vrelo odporúčam a už teraz sa teším na ďalšiu jej knihu... Čítaj viac
7
22.12.2021
Kedysi som si scifi prečítala veľmi rada. Teraz je to pre mňa skôr rarita a vybočenie z mojej čitateľskej zóny, tak 1-2x za rok a preto som bola zvedavá ako sa s tým popasovala slovenská autorka.

Vytvorenie budúcnosti v podobe moderného sveta s čipmi v mozgu a prísnymi pravidlami, ktoré boli odmeňované bodmi a zamerané na ekosystém možno vyzeral na prvý pohľad ako super nápad pre pomoc našej planéte. Zároveň ale bolo z neho počas celej knihy cítiť chlad a vedeli ste, že je na tom celom niečo zlé.

Hlavná hrdinka mi úplne nesadla a veľakrát som jej správanie odsudzovala. Našťastie sa tam vyskytlo niekoľko príjemných vedľajších postáv, ktoré príbeh zachraňovali.

Vždy som pri tomto žánri obdivovala slovnú zásobu a technické aj vedecké premyslenie deja, ktoré nechýbalo ani tu. Bohužiaľ, zápletka pre mňa nebola prekvapivá a tak nejak som ju tušila už dávno pred vyvrcholením, takže mi tam chýbala taká tá pútavosť, pri ktorej by som mala potrebu nepustiť knihu z rúk. Pár informácií ma ale dokázalo prekvapiť a zaujať.

Veľmi ma ale prekvapila absencia kapitol. Kniha je rozdelená do troch častí a to je celé. Zo začiatku som si musela na to zvyknúť, pretože som si nemohla povedať že po dočítaní kapitoly pôjdem spať. Autorka ale píše príjemne a veľmi čtivo takže pre mňa kniha ostala skôr ako oddychovka než nejaké wow čítanie. Určite by som si od nej ešte rada niečo prečítala, akurát iný žáner.
Čítaj viac
2
6.12.2021
Znova ďalšia - TOP kniha
Zbožňujem túto autorku, jej fantázia sa vlieva do jej kníh, jedna radosť.
Dva svety, ani som nepotrebovala vedieť o čom kniha je, tak som verila autorke pri tejto jej novinke a knihu si kúpila. A nesklamala!!
Pribeh úplne fantastický aj ked úplne z ineho súdka, ako jej predošlé vydania.
Od prvej strany velmi čitateľná kniha, uplne som sa tak sústredila, ako uz davno nie.
Téma, nad ktorou som nikdy nedokazala uvažovať, ma uplne pohltila a vcucla do deja s takou predstavivosťou...
Oceňujem, minimalny počet prázdnych strán.
Príbeh pútavý, zaujímavý , nevšedná téma budúcnosť, ktorej sa netreba báť! V knihe je toho veľa, na zamyslenie. Čo sa mi páčilo a obohatilo ma.
Pri čítaní ma nic nerusilo. Kniha sa čítala krásne, dej zaujímavý .
Moja fantázia sa veru potešila aj ked tejto téme som nikdy, nedala šancu.
Skutočné prekvapenie a dôvera sa mi opäť vyplatila.
Teším sa na ďalšie, ktoré už teraz viem, že zhltnem medzi prvými.
Ps:potešilo by ma, na konci knihy, foto spisovateľky.
Čítaj viac
Tina
29.11.2021
Ako všetky autorkine knihy, aj táto čitateľa stiahne hneď od prvých riadkov do deja...a vy máte pocit, že to čo žijeme a ako sa spoločensky vyvíjame, smeruje nevyhnutne k tomu, čo zatiaľ vidíte na stránkach ako fikciu. Ide z toho strach aj rešpekt ale aj ponaučenie.
Kniha je brilantná, číta sa jedným dychom a vyústenie deja je viac ako prekvapivé.
Čítaj viac
Romana
12.11.2021
Skvelá
Konečne som narazila na knihu, ktorá ma hneď z úvodu bavila a okamžite vtiahla do deja a s každou ďalšou stranou držala v napätí očakávania, čo ešte príde. Je to príbeh plný nečakaných zvratov, lásku strieda nenávisť a radosť zasa smútok. Autorka sa aj v tejto knihe krásne pohrala so slovami a jej opisná forma je miestami úsmevuhodná :) Určite odporúčam! Čítaj viac
Nina
10.11.2021
Výborná
Perfektná, nevšedná kniha s myšlienkou, rýchlym spádom od ktorej som sa nedokázala odtrhnúť. Konečne niečo, čo tu ešte nebolo a dokázalo ma nadchnúť, proste nevšedný námet. Hlavným hrdinom som držala palce vo svete, ktorý nie je ďaleko, ale tu kúsok za rohom. Prežívala som s nimi smútok za partnermi v kóme, aj vyšetrovanie jej príčin, bola som v napätí a záver ma naozaj šokoval. Fakt odporúčam, je to pecka. Čítaj viac
Zuzana
5.11.2021
Prekvapenie
Keďže som prečítala všetky tituly tejto autorky, bola táto kniha obrovským prekvapením. Je to niečo úplne nové, iné a zaujímavé. Kniha je o blízkej budúcnosti prepletená mrazivými odkazmi z momentálnych dní. Autorkin láskavý humor v nej vás však naplní nádejou a nadhľadom . Odporúčam ju všetkými desiatimi. Je záhadná, plná zvratov, akcie a nečakaných rozuzlení. Zhltla som ju na počkanie. Za mňa jedno veľké Bravo! Čítaj viac
Gabriela Belková
2.11.2021
Gabi
Brilantne napísana kniha. Strhujúci príbeh, ktorý zaujme tak, že knihu nedokážete odložiť, ale musíte ju dočitať. Stránka po stránke vás vťahuje do osudov postáv až sa vám zdá, že ste súčasťou tajomného sveta budúcnosti, ktorý možno až taká budúcnosťou nie je. Čítaj viac
Maja
2.11.2021
Prekvapila
Krásna obálka, pútavá anotácia a veľké prekvapenie. Napísaná tak, že keby nebola plná nádhernej Slovenčiny, myslela by som si, že ju písala zahraničná autorka. Príbeh nemal chybu. Vynikajúci námet aj spracovanie, nič podobné som zatiaľ nečítala. Krásne opísaná psychológia mladej ženy, ktorej muž leží dva roky v kóme plus prvok napätia a tajomstva, ktoré sa odhalí až v závere. Všetko to fungovalo a neskutočne do seba zapadalo, postupne sa tam odhaľovali rôzne vrstvy, ako keď šúpete cibuľu. Každá postava mala dušu a vlastný príbeh. Prečítaná jedným dychom a z hlavy ju tak ľahko nevyženiem. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Izba bez kníh je ako telo bez duše.“

Marcus Tullius Cicero