Habsburgovci

Vzostup a pád svetovej veľmoci

Historik Martyn Rady vo svoje publikácii prináša vzrušujúci príbeh mocnej dynastie, ktorá po stáročia formovala charakter nielen našej vlasti, ale celej Európy i sveta... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovart, 2021
Počet strán
400

Historik Martyn Rady vo svoje publikácii prináša vzrušujúci príbeh mocnej dynastie, ktorá po stáročia formovala charakter nielen našej vlasti, ale celej Európy i sveta... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

13,99 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Andrea M. Guastella: Neslušné dary. Andrea M. Guastella, 2023

Viac o e-knihe

Historik Martyn Rady vo svoje publikácii prináša vzrušujúci príbeh mocnej dynastie, ktorá po stáročia formovala charakter nielen našej vlasti, ale celej Európy i sveta.

Autor pútavou formou sleduje dejiny rodu Habsburgovcov od ich skromných počiatkov v 11. storočí, nepravdepodobný vzostup k moci v polovici 15. storočia, dôvtipnú sobášnu politiku a odvážne vojenské výboje počas vrcholného obdobia ich dominancie v Európe, až po pád dynastie v dôsledku 1. svetovej vojny. Autor nám odhaľuje, v čom spočívala neuveriteľná odolnosť Habsburgovcov a schopnosť udržať sa pri moci – sami seba vnímali ako osudom predurčených vládcov sveta, obrancov kresťanskej civilizácie a rímskokatolíckej cirkvi, garantov mieru a patrónov umenia, vedy a vzdelávania.
Čítať viac
Originálny názov
The Habsburgs
Počet strán
400
Rok vydania
2021
ISBN MOBI
978-80-556-5453-9
ISBN EPUB
978-80-556-5452-2
ISBN PDF
978-80-556-5451-5
Naše katalógové číslo
1159687
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Slovart
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

6 hodnotení

5
0
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

5
Cesta do neslobody - Timothy Snyder, 2018
Práve čítam
Cesta do neslobody

Zaujímam sa o históriu (najmä dejiny anglofónnych krajín, svetové a moderné dejiny), súčasné dianie, politiku, šport a aj náboženstvo.

Andrej Janoťák
Overený zákazník
26.12.2022
Ako outline super
Prehľadové, syntetické práce zahrňujúce celú históriu rodu alebo krajiny zvyknú byť niekedy nudné a príliš upracované, v tomto prípade som sa však nenudil a k základnej faktografii, autor pridáva aj množstvo zaujímavostí a anekdot, štýl je preto veľmi pútavý. Oceňujem aj písanie krátkych, cca 10 stranových kapitol, ktoré nie sú nijak vyčerpávajúce. Určite odporúčam každému, kto chce mať aký taký prehľad o dejinách strednej Európy a Habsburgovcoch. Čítať viac
Eva
Neoverený nákup
19.1.2022
Veľmi slabý preklad
Kniha prehľadne spracuváva veľký objem informácií v ľahko zapamätateľných kapitolách a poslúži ako relatívne stručný prehľad Habsubrgovcov po politickej aj kultúrnej stránke. Slovenský preklad je však bohužiaľ veľmi, veľmi slabý. Zo zbežného googlenia mi vychádza že prekladateľské duo sa zameriava na historické preklady a nepochybujem, že čo sa týka reálií a historických faktov odviedli dobrú prácu. Čo sa však týka metafor, ustálených slovných spojení alebo aj o trochu komplikovanejších súvetí, je jasné, že si s nimi prekladatelia nevedeli poradiť, a že sa ani nikto nesnažil po nich text zredigovať. V pár kapitolách som našla nielen faktograficky nesprávne informácie (kde prekladatelia napr. nepochopili iróniu autora), ale predovšetkým krkolomné a miestami úplne nezmyselné vety pri ktorých mi nie je jasné, ako mohli vôbec prejsť redakčným procesom.

Plne chápem že prekladateľská činnosť je náročná, nedocenená a zle platená, ale od takéhoto veľkého projektu a od nakladateľstva ako je Slovart, ktoré sa hrdí kvalitnou literatúrou, som jednoznačne čakala viac. (V rámci transparentnosti dodávam že v slovenčine som čítala knihu len po ôsmu kapitolu, potom som to vzdala a prešla na angličtinu. Možno sa veci neskôr zlepšia.)
Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Až vtedy pochopila diabolskú prefíkanosť ich nepriateľov. Tým, že do svojich lží zamiešali štipku pravdy, ich ešte viac posilnili.“