Knihy
E-knihy

Čína na dlhom pochode

Belimex, 2002
Vydavateľstvo
Belimex, 2002

Ústup Maovej revolučnej armády pred vojskami prezidenta Čankajška a jej strastiplný presun, dlhý 12 500 km, na nové, bezpečné základne dostal neskôr pomenovanie Dlhý pochod. Odvtedy sa toto pomenovanie priraďuje všetkému, na čo je Čína hrdá.

Čítaj viac

4,77 €

Bežná cena Bežne 5,61 €

Ušetríte 15%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

   "Čína celé tisícročia žila svoj vlastný život, neovplyvnený inou civilizáciou a kultúrou. Prežila všetky ostatné veľké ríše staroveku i stredoveku, a ak sa jej niekto na istý čas zmocnil, dobyvatelia sa veľmi rýchlo prispôsobili pomerom a prevzali čínsku kultúru. Dynastie sa striedali, civilizácia pretrvávala. Až úmysel koloniálnych mocností ovládnuť Čínu viedol k tomu, že krajina sa začala pomaly prebúdzať z pekného, ale nereálneho sna o svojej výnimočnosti a vyspelostiv porovnaní s "barbarmi" prichádzajúcimi zo Západu. Vojnové lode, moderné delá a pušky boli tvrdou realitou a národné poníženie existujúce niekoľko desaťročí krutou daňou za túto ignoranciu. "
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
179
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Belimex
Väzba
pevná väzba
ISBN
8089083013
Naše katalógové číslo
11511
Rozmer
130×210 mm
Rok vydania
2002

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka