Knihy
E-knihy
7,73 €

Bežná cena Bežne 7,90 €

Ušetríte 2%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Tomáš Janovic píše celý život o tom istom - o večných ľudských zlyhaniach i líhaniach (najmä o tých mimomanželských). Prekvapujúci je len Janovicov pohľad - vždy nový a nečakaný. A my sa smejeme, hoci sa smejeme vlastne sebe. Tento osviežujúci smiech nás čaká aj pri jeho novej knižke Ponuka dňa. Ako píše Daniela Kapitáňová: „Existuje krajina, kde ľudia hovoria, len keď majú čo povedať. Tá krajina krásnych, múdrych a veselých slov sa volá Slová(kia) a jej kráľom je Tomáš Janovic.“

Ponuka dňa je pôvabná už na prvý pohľad - vďaka nevšedným ilustráciám Mira Cipára a originálnej typografii Fera Jablonovského.

Tomáš Janovic (22. 5. 1937 v Bratislave) vyštudoval slovenčinu a dejepis na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Tridsať rokov bol redaktorom v časopise Roháč, teraz je spisovateľom „na voľnej nohe“. Venuje sa humoru pre dospelých (Neber to osobne!, Ponuka dňa) aj pre deti (Drevený tato). Hovorí stručne, píše ešte stručnejšie. Má jednu manželku, dve dcéry a štyri vnučky.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ponuka dňa - Tomáš Janovic
Ale - Tomáš Ulej
17,73 €
Ušetríte 0,17 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
80
Hmotnosť
163 g
Rok vydania
2011
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Rozmer
120×180 mm
ISBN
9788081141027
Naše katalógové číslo
110930

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

5 hodnotení

5
0
0
0
0

Renáta
15.1.2012
Názor čitateľa
Nie som prekvapená, lebo som očakávala skvelú hru so slovami. Vynikajúca malá knižka s veľkým obsahom , povedať veľa niekoľkými trefnými slovami je umenie. A kráľom tohto umenia je práve Tomáš Janovic.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ponuka dňa - Tomáš Janovic
Ale - Tomáš Ulej
17,73 €
Ušetríte 0,17 €

„Čítanie sú otvorené dvere do kúzelného sveta.“

François Mauriac