Krásni a prekliati - Francis Scott Key Fitzgerald
Krásni a prekliati
5,75 €
Knihy
E-knihy

Krásni a prekliati

Tatran, 2009
Okamžitý download
EPUB
MOBI
5-6 hodín čítania
Vydavateľstvo
Tatran, 2009
Edícia
Svetová tvorba

Príbeh inšpirovaný láskou a manželstvom medzi F. Scottom Fitzgeraldom a Zeldou Sayrovou, hlavnými ikonami "džezového veku" v období búrlivých dvadsiatych rokov minulého storočia, plných mladosti, krásy a energie...

Čítaj viac

5,75 €

Bežná cena Bežne 11,50 €

Ušetríte 50%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Príbeh inšpirovaný láskou a manželstvom medzi F. Scottom Fitzgeraldom a Zeldou Sayrovou, hlavnými ikonami "džezového veku" v období búrlivých dvadsiatych rokov minulého storočia, plných mladosti, krásy a energie.

Francis Scott Key Fitzgerald v románe Krásni a prekliati zobrazil novú generáciu, ktorá sa práve vynárala z povojnovej éry. Prorocky predvídal, akým divým, katastrofickým smerom vykročí, a to ešte skôr, ako sa jej naskytla príležitosť premeniť sa na stratenú.

Fitzgerald sa stal najväčším prorokom a tlmočníkom americkej mládeže, utápajúcej sa v alkohole a tanci, v nekonečnej zábave po vidieckych kluboch, rebelujúcej proti generačným tradíciám v ére "džezového veku".

Hlavný predstaviteľ románu Anthony Patsch, bohatý mladý muž, ktorý má pred sebou skvelé vyhliadky na úspešnú kariéru a za chrbtom obrovský majetok starého otca, sa po niekoľkoročnej ceste po Európe usadí v prepychovom byte v New Yorku. Už dlhší čas sa chystá napísať obsiahlu vedeckú knihu o stredoveku, ktorý obdivoval v Taliansku, keď odrazu spozná Gloriu, očarujúcu mladú ženu, vášnivo sa oddávajúcu tancu, cigaretám a alkoholu. Keď sa Anthonymu podarí Gloriu získať a oženiť sa s ňou, ukáže sa, že Gloria je v manželstve životaschopnejšia a podmanivejšia osobnosť, nerozhodný Anthony sa nakoniec prejaví ako slaboch, ktorý v panickom strachu súka jedno hysterické predsavzatie za druhým. Najvýraznejšou slabosťou, ktorej sa manželia oddávali, bola ich túžba po vzrušujúcom zážitku a po nejakom podnete zvonka. Nakoniec sa ich život scvrkol na nekonečné čakanie na dedičstvo starého otca, o ktoré museli zúfalo bojovať.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Krásni a prekliati - Francis Scott Key Fitzgerald
Spolubývajúca - Beth O'Leary
12,70 €
Ušetríte 12,70 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
336
Vydavateľstvo
Tatran
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
110629
Rok vydania
2009

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

6 hodnotení

5
1
0
0
0

Alica
21.11.2013
Výborné dielo
Kniha ktorá nemusí každého osloviť hneď zo začiatku, ale každou ďalšou stranou vás vťahuje do 20. rokov minulého storočia. Dynamické tempo Ameriky, láska dvoch ľudí ktorá bola prekričaná čakaním na lepšie dni, zobrazenie hodnôt vtedajšej mládeže pretkané Fitzgeraldovskými úvahami... To všetko a ešte viac vyústilo do tohto vynikajúceho diela, ktoré vás strhne natoľko, že dokážete naprosto zabudnúť aspon na chvíľu na svet okolo vás. Teda, aspoň mne sa to stalo. Odporúčam! Čítaj viac
Michal Osika
12.7.2013
Fitzgeraldova klasika !
Fitzgerald sa opäť ukázal ako dokáže skvele opísať pulzujúce tempo svojích ďžezových rokov a zároveň skĺbiť romantické klišé z ktorého sa však stane niečo, do čoho keď sa ponoríte.. budete chcieť vedieť ako sa to celé skončí.
Rozhodne odporúčam !
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Krásni a prekliati - Francis Scott Key Fitzgerald
Spolubývajúca - Beth O'Leary
12,70 €
Ušetríte 12,70 €

„Niektoré knihy sú nezaslúžene zabudnuté, žiadna však nie je zapamätaná nezaslúžene.“

W. H. Auden