Na krídlach škorca

Barbora Šedíková

Začínajúca mladá spisovateľka, študentka a rodáčka z Trnavy. Rôznorodé záľuby ako fotografovanie, kreslenie, maľba na textil a celoživotná láska k histórií jej priniesli nevšedný a jedinečný pohľad na svet. Zásadný vplyv na jej tvorbu mali velikáni svetovej literatúry, vďaka ktorým si dokázala...

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Motýľ, 2021
400 strán
6-7 hodín čítania

Vizionár Gabriele, tvrdohlavá Sibyla a naivná Sára. Traja súrodenci sa po smrti otca ocitnú pred neľahkou úlohou. Podarí sa im kráčať v otcových stopách úspechu? Udržať sa na čele obchodu so životne dôležitou soľou bude pre nich... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 12,90 €

Vizionár Gabriele, tvrdohlavá Sibyla a naivná Sára. Traja súrodenci sa po smrti otca ocitnú pred neľahkou úlohou. Podarí sa im kráčať v otcových stopách úspechu? Udržať sa na čele obchodu so životne dôležitou soľou bude pre nich... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 12,90 €

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Osudy troch súrodencov vplyvnej benátskej rodiny, v ktorej city šli bokom a obchod znamenal všetko. Vlastné šťastie bolo len nesplniteľným snom.

Vizionár Gabriele, tvrdohlavá Sibyla a naivná Sára. Traja súrodenci sa po smrti otca ocitnú pred neľahkou úlohou. Podarí sa im kráčať v otcových stopách úspechu? Udržať sa na čele obchodu so životne dôležitou soľou bude pre nich životnou výzvou. Inak ich krajania z Benátok zrazia na kolená. Kým Sára sa podvolí bratovmu želaniu a vydáva sa za syna obchodníka s obilím v konkurenčnej Ancone, neoblomná Sibyla o svadbe nechce ani počuť. Samostatná a odvážna chce byť obchodníčkou so soľou, aj napriek tomu, že ako žena v 16. storočí na to nemá nárok. Dokážu súrodenci ustáť nepriazeň osudu alebo bolo žiadanie pomoci od Ancony, odvekého rivala Benátok na poli obchodu, osudovou chybou, ktorá ich nadobro zničí?
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, posielame ihneď
12,90 €

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Ihneď na stiahnutie
PDF
EPUB
MOBI
9,90 €
Ďalšie
Počet strán
400
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1103677
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Motýľ
Kategorizácia

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

5 hodnotení

5
0
0
0
0

Ako sa vám páčila e-kniha?

Recenzie čitateľov

Alena
26.12.2021
Na kridlach skorca
Od začiatku knihy az po koniec som sa vôbec nenudila príbeh ma stale držal v napätí milujem Taliansko a celkom čo sa jej histórie týka takže som si knihu schuti vychutnala . Čítať viac
9

Môj knižný profil nájdete na Instagrame pod menom : @libri_victoria . Úplne obyčajná osoba, ktorá patrí do knihomoľského sveta a je na to hrdá!

Viktória Pauliková
24.11.2021
Na krídlach škorca
Toto je znamenie pre všetkých, aby dali šancu slovenským autorom/kám!
16. storočie, obdobie, kedy prevládali obchodné pomery medzi najvplyvnejšími rodinami vo všetkých častiach Talianska. Benátky, ktoré boli pod vplyvom Stornovcov, pre ktorých bola vždycky prvoradá rodina, na ktorú nedali dopustiť. Traja súrodenci , Gabriele, Sibyla a Sára, bez rodičov, na ktorých ostali všetky povinnosti, najmä tie obchodné. Ancona, kde mali najväčší vplyv Nursiniovci, pre ktorých bola typická moc dosiahnutá všemožnými nekalými praktikami. Čo sa stane, ak sa tieto dva rody postavia proti sebe ? Zvíťazí sila rodiny alebo nespravodlivosť? Príbeh plný intríg, talianskych rodov, nižších aj vyšších vrstiev, obchodov, citov a mnoho iného.
Úprimne som nečakala, že sa hneď zo začiatku tak začítam. Postavy si ma získali už po prvých stranách , ich príbehy mi prirástli k srdcu. Príbeh nabitý emóciami , ktorý odzrkadlil celú tú dobu a rôzne charaktery ľudí v tej dobe. Pri niektorých vetách ma až zabolelo pri srdci, keď som pomyslela na to, že v tých časoch to naozaj tak chodilo a mnoho vecí sa tak praktizovalo – lepšie povedané, čo všetko môžu vplyvní ľudia dokázať, podmaniť si takmer všetko a to, že stále im všetkého bolo málo. Milovníci Talianska, historických románov, slovenskej tvorby alebo aj úplný nováčikovia v tomto žánri – Barborkinu knihu si zamilujete a myslím, že aj jej tvorbu. Ja som si ju totiž zamilovala!
Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Ľúbi sľuby“

Je taký - Tomáš Janovic
Je taký
Tomáš Janovic