Knihy
E-knihy

Život nie je pes, je to suka

Ján Marton

Ján Marton sa poézii venuje od roku 1998. Ako člen Spišského literárneho klubu sa stal laureátom viacerých literárnych súťaží na Slovensku. V roku 2009 debutoval zbierkou básní Život nie je pes, je to suka. Publikoval aj v Dotykoch a Literárnej revue. V roku 2010 vydal druhú zbierku básní s...

HladoHlas, 2011
Okamžitý download
PDF
Vydavateľstvo
HladoHlas, 2011

"Marton nie je slovenský Charles Bukowski spod Tatier, Marton je zrkadlo. Nás všetkých. Koľko je v človeku pekného, toľko je v ňom aj škaredého." ...

Čítaj viac

4,50 €

Bežná cena Bežne 6,99 €

Ušetríte 36%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Marton nie je slovenský Charles Bukowski spod Tatier, Marton je zrkadlo. Nás všetkých. Koľko je v človeku pekného, toľko je v ňom aj škaredého. A z Martonových naturalistických básní prýšti túžba chytať sa práve koreňov. Špinavých od hliny, polozhnitých, zapáchajúcich, ale ŽIVÝCH! Kto neprijme jeho slová, nie je čistý, je iba vychovaný. A to je kurva rozdiel! Hirax
Čítaj viac
Kúpte spolu
Život nie je pes, je to suka - Ján Marton
Pochovaní zaživa - Dominik Dán
15,49 €
Ušetríte 5,45 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
104528
Rok vydania
2011
Vydavateľstvo
HladoHlas

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

52 hodnotení

46
2
2
1
1

Filip Glejdura
4.5.2017
Tlieskam...

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

ZA MŇA: Život nie je pes, je to suka... Pre mňa osobne je toto jedna z najlepších básnických zbierok od slovenských autorov aké som kedy čítal. (Možno je to preto, lebo okrem Jožka Urbana, nerád čítam viazané verše.) Myšlienky, metafory a azda každý jeden verš v tejto zbierke je pre mňa dych-berúci. Zdá sa mi, že táto zbierka je odžitá do poslednej strany či bodky. Je to jediná knižka, ktorú som prečítal celú už niekoľkokrát a každý rok si ju dávam pravidelne znova. A vždy ma zarazí, že ma dokáže prekvapiť niečím novým, čo som absolútne nečakal, hoci ju poznám už celú naspamäť. Čítal som vlastne všetko od Jána Martona a teším sa na jeho nové počiny, ale táto knižka je pre mňa klenotom v jeho tvorbe. Až sa čudujem, že to je debut. Možno práve preto. Táto básnická zbierka sa mi zdá byť úplne odlišná ako tie jeho ostatné. V ostatných je viac lásky. V tejto jednoznačne viac života a nečakaných koncov ! Dnes sa mi ju podarilo opäť dočítať celú a tie pocity ktoré strieľajú z tých veršov, sú šialené, zvrátené a tak kruto zabalené do pravdy... Ak by som si mal zobrať so sebou jedinú knižku do hrobu, tak by to bola určite táto ! Kto ma rád neviazanú poéziu, tak táto zbierka je určite pre neho... je to čistá rebélia ! :)
Čítaj viac
Ľubica
20.7.2014
Názor čitateľa
Nechápem, ako toto môže byť zaradené do kategórie slovenská poézia, skutoční slovenskí poeti ako napríklad Rúfus sa musia v hrobe obracať. Je to skôr akási psychohygiena autora podľa mňa vhodná akurát pre depresívnych tínedžerov, ktorí sa vo svojom nespravodlivom žiaľe radi vyžívajú. Nehovorím, že zbierka je úplne zlá, sú tam obrazy, čo môžu zaujať. Rozhodne to má od Bukowskeho na míle ďaleko. Napriek tomu je toto podľa môjho názoru Martonova najlepšia zbierka. Veľká škoda, že sa tak veľmi nechal ovplyvniť Hiraxom, mohol to byť vcelku zaujímavý slovenský autor.
Čítaj viac
Pav El
23.1.2012
Názor čitateľa
Celkom dobré, možno zbytočne veľa básní na jednu zbierku. Zaujímavé sú tu niektoré celkom nové, neokukané básnické obrazy. Obsahovo mi to pripadá ako spoetizovaná autobiografia pôsobiaca často dosť hrubo a surovo.
Čítaj viac
Andrej Imrich
23.9.2010
Iba: blahoželanie
Gratulujem k vlastnej knihe Ján, knihu som ešte nečítal, ale podľa niektorých vybraných básní z knihy, to bude vzrúšo pustiť sa nej. Už vypisujem objednávkový formulár. Prajem pekný deň
Čítaj viac
megan
26.5.2010
Názor čitateľa
Keď som v svojich šestnástich objavila básne Ivana Koleniča (konkrétne zbierku Rock and Roll), nasadilo to v mojom živote latku, ktorú prekonal máloktorý poet alebo poetka. Ján Marton sa však dokonale približuje tejto mnou vymyslenej virtuálnej hranici. Názov knihy ma upútal na prvý pohľad na skle preplneného autobusu. Prirovnanie k Bukowskemu mi len podčiarkol môj záujem. Bez prelistovania som si zbierku kúpila a skutočne, nemám čo ľutovať :) Držím palce.
Čítaj viac
Phillipa Marco
27.12.2009
...TAJOMNNÉ versus FAKTICKÉ...
...pravdupovediac chcela som tú zbierku prečítať a odložiť, ale akosi to nejde. Vraciam sa opäť a znova k tým zvláštnym obrazom, ktoré sú zhmotnené v slovách a v slovných spojeniach. Skrýva sa za nimi nespočetné množstvo výpovedí, odkazov, nezvyčajných metafor, inotajov..........Znamenité! Odvážne! Otvorené! Tajomné versus faktické! Iné! Kruto vypovedajúce pravdy, ktorými žijeme a nepravdy, o ktorých si nahovárame, že pravdami sú...Čítam a cítim úprimný obdiv k jedinečným vyjadrovacím schopnostiam autora. Myslím si, že Janko Marton písať musí, pretože inak by mu jeho myšlienky "rozbili" hlavu ..."báseň je výkrik bolesť tma šialenstvo utrpenie temnota trasúce sa ruky a sloboda..." Vďaka.
Čítaj viac
Ľubomír Dufala
1.12.2009
Názor čitateľa
zaujala ma tato zbierka:)..gratulujem:)...prodím mohli by ste my napísať link blogu ktorý tu bol spomínany kde autor uverejnuje svoje básne?...dakujem..užastny pohlad na vec...vraví my z duse:)
Čítaj viac
Phillipa Marco
23.11.2009
Gratulujem
Jankove básne čítam na blogu. Takmer každá z nich má pre mňa odkaz. Ďakujem zaň. Gratulujem k vydaniu básnickej zbierky, na ktorú sa teším.
V dnešnej dobe, keď kníhkupectvá strácajú dušu, keď už aj knihy sa stali len tovarom, keď len reklamované má zelenú a dobré ostáva bez povšimnutia, je odvaha vydať akúkoľvek knihu. Autorovi úprimne želám veľa úspechov na ceste k čitateľovi.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Život nie je pes, je to suka - Ján Marton
Pochovaní zaživa - Dominik Dán
15,49 €
Ušetríte 5,45 €

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka