Latinský jazyk - Jan Kábrt
Latinský jazyk
9,63 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
9,63 €

Bežná cena Bežne 10,00 €

Ušetríte 4%

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Žiadny zdravotnícky pracovník sa nezaobíde bez znalostí základov latinského jazyka, ktorý sa spoločne s gréčtinou podieľal na tvorbe lekárskeho názvoslovia. Zvládnutie slovnej zásoby, pochopenie základných gramatických štruktúr priaznivo ovplyvní štúdium odborných predmetov.

Učebnica tvorí základ pre povinné štúdium latinského jazyka na všetkých typoch zdravotníckych škôl v prvom ročníku. Učivo je usporiadané tak, aby študenti zvládli väčšinu látky pod vedením učiteľa v škole. Každá lekcia tvorí organický celok alebo časť celku. Jednotlivé lekcie na seba navzájom nadväzujú tematicky i slovnou zásobou a vnútorne sú logicky spojené jednoduchými metodickými zásadami.

Základom učebnice je slovná zásoba. Termíny sú uvedené samostatne a vo vzájomných odborných väzbách. V jednoduchých vetách sa vysvetľujú príslušné gramatické javy, a to štruktúrne aj obsahovo. Zameranie i praktické využitie určujú frekvenciu gramatických kategórií (nie sú zahrnuté príklady so všetkými osobami či pádmi). Časovým možnostiam a úrovni náročnosti je prispôsobená aj slovná zásoba. Gramatické poznámky vysvetľujú gramatické javy nevyhnutné pre štúdium a používanie názvoslovia. Veľká pozornosť sa preto venuje tvoreniu slov, skloňovaniu podstatných a prídavných mien, postaveniu a tvaru prívlastkov, ale tiež precvičovaniu. Tabuľky a prehľady majú prispieť k rýchlej orientácii pri opakovaní a zapamätaní učiva.

Príklady diagnóz a články s odbornou tematikou slúžia na rozšírenie slovnej zásoby vo vecných gramatických súvislostiach.

Učebnica nezabúda ani na kultúrny a historický kontext; niektoré vety a sentencie, výroky, zvraty majú filozofický obsah a výchovný charakter.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Latinský jazyk - Jan Kábrt
Anatómia človeka pre nelekárske študijné programy - Yvetta Mellová, Gabriela Hešková, Desanka Výbohová, Milan Mello, Lenka Kunertová, Magdaléna Marčeková
20,63 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
156
Hmotnosť
417 g
Rok vydania
2011
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský, latinský
Vydavateľstvo
Osveta
Rozmer
210×297 mm
ISBN
9788080633530
Naše katalógové číslo
102082

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

6 hodnotení

4
2
0
0
0

Monika
18.11.2012
Názor čitateľa
Pre stredné zdravotnícke školy super kniha.Som spokojná Čítaj viac
Brooklynka
3.11.2012
Názor čitateľa
prehľadná,jednoduchý výklad doplnený obrázkami...radosť učiť sa :-) Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Latinský jazyk - Jan Kábrt
Anatómia človeka pre nelekárske študijné programy - Yvetta Mellová, Gabriela Hešková, Desanka Výbohová, Milan Mello, Lenka Kunertová, Magdaléna Marčeková
20,63 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“