Knihy
E-knihy
12,50 €

Bežná cena Bežne 12,95 €

Ušetríte 3%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Román povojnového holandského prozaika Jana Wolkersa Turecký med je spoveďou umelca o jeho intímnom spolunažívaní s priateľkou, neskôr manželkou Olgou. Dielo predstavuje podrobnú, jedným dychom a neúprosne podanú analýzu vášnivého vzťahu, ktorým sa dvojica usiluje vzdorovať konvenciám i vkusu okolia, a ktorý sa tragicky skončí v dôsledku intríg a psychologického nátlaku, aký okolie vyvinie na slabšieho z dvojice. Wolkers opisuje vývin ľúbostného vzťahu od jeho vzplanutia a fázy naplnenia, cez krízy a rozchody, až po rozvod a smrť partnerky.

Dielo, ktorého furiózne tempo, bezprostredný jazyk a zmysel pre jednotlivosti uchvacujú aj po vyše štyridsiatich rokoch od jeho napísania, predstavuje neľútostne úprimnú sondu do partnerskej intimity, vrátane jej erotickej stránky, no zároveň aj sondu do spoločnosti, ktorá nie je schopná zniesť šťastie druhých.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Turecký med - Jan Wolkers
Brooklyn - Colm Tóibín
25,04 €
Ušetríte 0,86 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Turks fruit
Rozmer
130×210 mm
ISBN
9788080859275
Naše katalógové číslo
101980
Počet strán
156
Hmotnosť
296 g
Rok vydania
2011
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,2 / 5

8 hodnotení

5
1
1
1
0

Natália Mihoková
18.2.2017
Knižná pochúťka
Kniha zaujala najmä výborným príbehom a svižným naratívom. Určite však nie je pre každého. Konzervatívni čitatelia, či milovníci sentimentálnej romantiky, budú nad týmto nevšedným dielom pravdepodobne znechutene krútiť hlavou.Pre mňa však bol Turecký med nevšedným čitateľským zážitkom, ktorý ma vytrhol z letargie. Bravo.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Turecký med - Jan Wolkers
Brooklyn - Colm Tóibín
25,04 €
Ušetríte 0,86 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“