Iba s tebou

Ona je tvrdohlavá a impulzívna. On je drzý a všetkých si drží od tela. Obaja sa pre minulosť vyhýbajú vzťahom. Ako to dopadne, keď sa tí dvaja stretnú a preskočí medzi nimi iskra? Čítať viac

4,9 70 hodnotení
1. diel série
Iba s tebou
Vydavateľstvo
Venupress, 2021
312 strán
4-5 hodín čítania

Ona je tvrdohlavá a impulzívna. On je drzý a všetkých si drží od tela. Obaja sa pre minulosť vyhýbajú vzťahom. Ako to dopadne, keď sa tí dvaja stretnú a preskočí medzi nimi iskra? Čítať viac

  • EPUB MOBI
  • Slovenčina

8,89 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Ona je tvrdohlavá a impulzívna. On je drzý a všetkých si drží od tela. Obaja sa pre minulosť vyhýbajú vzťahom. Ako to dopadne, keď sa tí dvaja stretnú a preskočí medzi nimi iskra?

Pred nástupom do maturitného ročníka očakáva Nika obyčajné leto, ktoré chce stráviť s kamarátkou Sárou na kúpalisku a brigádovaním v športovom klube. Na začiatku prázdnin sa v ich štvrti objavia dvaja chalani – príťažlivý, no výbušný a neprístupný Damián a jeho malý brat, ktorý takmer nerozpráva.

Nika na Damiána naráža na každom kroku. Vie, že by sa od neho mala držať čo najďalej. Najmä po tom, čo sa prihodilo jej sestre. No čím dlhšie ho pozná, tým silnejšie je jej tušenie, že Damián ukrýva tajomstvo, ktoré ho trápi a pre ktoré sa správa ako hulvát.

Podarí sa jej preniknúť cez jeho hrubé brnenie a preniesť sa cez jeho minulosť?
Dokáže sa Nika vyrovnať s tým, čo sa stalo jej sestre, a zaľúbiť sa?
Čítať viac
Počet strán
312
Rok vydania
2021
ISBN MOBI
978-80-99972-11-8
ISBN EPUB
978-80-99972-10-1
Naše katalógové číslo
1000483
Jazyk
slovenčina
1. diel série
Iba s tebou
Vydavateľstvo
Venupress
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,9 / 5

70 hodnotení

63
6
1
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

Alexandra Švrčková
Neoverený nákup
11.2.2023
Romantika zo Slovenského prostredia. Skvelí, uveriteľný príbeh, ktorý zároveň nebol prvoplánový a udržiaval si moju pozornosť až to poslednej stránky. 100-percentne odporúčam. Čítať viac
Vikina
Neoverený nákup
30.1.2023
Jedna z top kníh
Kamarátka mi knihu odporučila a nikdy som ani netušila, že by ma takto veľmi zaujala. Nebola to tá knižná klasika, ako píše väčšina autorov romantických Young Adult kníh. Dej bol veľmi pútavý a aj keď som si už chcela dať pauzu, musela som pokračovať, pretože má zaujímalo ako sa to vyvinie. Kniha krásne zobrazuje problémy dnešnej doby a falošných kamarátstiev. Čítať viac
Ema
Neoverený nákup
11.12.2022
Výborné
Tak toto bolo fakt skvelé!

Bavilo ma to od prvej po poslednú stranu. Super zápletka, dej krásne plynie. Je tu síce veľa otáznikov - rozmýšľame, čo sa deje okolo Damiána, rozmýšľame, čo sa stalo Nikinej sestre -, ale autorky nám postupne všetko odhaľujú, takže ma to držalo v napätí a zároveň som bola spokojná, lebo klbko sa pekne rozmotávalo. Hoci zakaždým pribudli ďalšie otázniky ohľadom iných vecí, ako sa príbeh ďalej vyvíjal...

Takže... nie je vôbec nič, čo by som tejto knihe vytkla. Je výborná. A už sa teším na pokračovanie. Našťastie ho už mám doma. :)
Čítať viac
10

Knihomoľka, ktorá si vedie bookstagram a miluje všetko dobré❤. Podporujem SK autorov, no rada si prečítam aj niečo zahraničné

Karolína Ondrušová
Overený zákazník
18.11.2022
Dokonalé duo
Vopred sa priznám, že som sa bála pustiť do tejto knihy. Bála som sa, že to bude typické romantické klišé a že sa splní to, čo som nechcela. No na konci bolo svetlo a to svetlo bolo Damián.

V prvom rade som neskutočne spokojná s tým ako tieto dve autorky spolupracujú. Nie je tam cítiť žiaden predel štýlov ani nejaká prílišná rôznorodosť. Jednoducho čítate a nemáte pocit, že čítate dva oddelené príbehy od 2 autoriek, ale JEDEN príbeh od DVOCH autoriek a to je to čaro, ktoré podľa mňa veľa spoluautorov nevie nájsť. Obrovský palec nahor za toto úžasné duo!

Ako už viacerí viete, tak ja a YA sa posledne veľmi v láske nemáme. Tu však môžem povedať, že aj keď dostanete veľa typickej romantiky, tak je to obohatené o veľa pekných, zaujímavých a nečakaných momentov a zvratov. Chýbala tomu čerešnička na torte a ja som ju dostala a neskutočne si to vychutnávala.

Najväčšia láska bola postava Damiána. Neskutočne som si užívala každú časť, kde sa objavil.
Celkovo boli postavy dosť charakterné a silno sa prejavovali, no i tak som niektoré z nich neodhadla a prekvapovali ma každou kapitolou.
Hlavná hrdinka nezaostávala tiež. Bola veľmi zaujímavá, so zaujímavým rodinným príbehom.

Jednoznačne kniha, ktorá vám nesmie medzi letnými YA romantickymi oddychovkami chýbať. Po dočítaní budete zaručene potrebovať ďalšiu časť! Čtivé spracovanie a úžasné duo autoriek. Čo viac si priať?
Zo srdca odporúčam!
Čítať viac
5

Ahojte, volám sa Erika a venujem sa knižným recenziám a literárnej kritike. K tejto činnosti som sa dostala cez jednu autorku ktorej som robila hodnotenie knihy. Spolupracovala som s mnohými spisovateľmi ako externá čitateľka, pomáhala som pri vyhľadávaní súvislostí z viacerých kníh. Taktiež mám skúsenosti pri porovnaní originálu, či logických chýb. Čítam už malička a bez kníh a kávy si neviem predstaviť deň. Mimo to rada cestujem, spoznávam nové krajiny a maľujem.

Erika Telekyová Telekyová
Overený zákazník
3.7.2022
Iba s tebou
S.Kutišová, S.Demovičová

Tieto autorky sú známe svojím Young adult žánrom. Samostatné knihy od nich už pozná široká verejnosť a ich spojenie v duo nám opäť prinieslo vzrušujúce čítanie plné slnka, nádeje a letnej lásky.
Iba s tebou je román určený prevažne mladím ľuďom, no aj staršie generácie v ňom môžu nájsť veľa aktuálnych a podnetných tém.
Začiatkompríbehu nazrieme do nižšej spoločenskej vrstvy aj verejnej mienky. Odcudzovanie ľudí na základe rasy, etnika a finančnej situácie je niečo, s čím sa stretávame aj dnes.
Autorky sa s touto témou pekne vyhrali, pretože tak nastavili zrkadlo spoločnosti a načrtli, že nie všetko je vždy tak, ako to na prvý pohľad vyzerá. Čitateľ si užije postupnú gradáciu, napätie, dávku tajomna aj rodinných problémov a odhalenie tajomstiev. Táto kniha je zaujímavá tým, že autorky upustili od zaužívaných bodov ktoré sa v tomto žánri nachádzajú.
Dej sa sústreďuje prevažne na dvoch hlavných hrdinov, Nikolu a Damiana, ktorí predstavujú paralelné svety, no celkový dej dotvárajú aj vedľajšie postavy, pretože mali svoje miesto a opodstatnenie.
Nikola je obyčajné 18 ročné dievča, ktoré si chce užiť leto so svojou kamarátkou Sárou. Medziľudské vzťahy sú to, čo tvorí spoločenstvo, vypĺňajú náš čas a život. Toxickí ľudia a ich vplyv , vypočítavosť aj závisť sú ďalšie aspekty ktoré v knihe nájdeme. Takisto nastáva otázka, do akej miery je rodičovská láska zdravá a kedy nastáva bod zlomu.
V pozadí hlavného príbehu sa rozoberajú aj iné veci ako znásilnenie a postraumatický syndróm. V mnohých knihách to autori riešia ďalším vzťahom ktorý využívajú na liečbu a ktorý sa väčšinou končí šťastne. Tu to ale autorky vzali z opačného konca a tým to celé pôsobí oveľa reálnejšie. Opisy citov a myšlienok boli jednoduché a vecné, keďže príbeh je vyrozprávaný očami Nikoly, no o to viac dokážu zasiahnuť.
Čitateľov však môže zmiasť oslovenie malého Tobiho, Damiánovho brata, ktorý sa skamarátil s Olim- bratom Nikoly. Na volanie svojho mena nikdy nereagoval, len na oslovenie Kapitán. Avšak Oli ho tak nikdy nevolal, vždy ho oslovil Tobi a volal ho tak v rôznych situáciách. Aj keď detská myseľ funguje oveľa jednoduchšie, hlavne v známom prostredí so známymi ľuďmi dieťa pozabudne, logicky pri oslovení "Tobi" by sa očakávala nejaká menšia reakcia.
Autorky sa s príbehom vyhrali do najmenších detailov ktoré majú v závere väčší význam než sa očakáva, dej je nepredvídateľný a koniec vysvetlí mnohé záhady.
Na záver autorky využili zvrat ktorý navnadí na ďalšie pokračovanie s názvom Bez teba.
Kniha si vás získa svižným štýlom písania autoriek, humorom postáv, letnej lásky ale aj spoločenskými témami v ktorých sa každý nájde. Je príjemným doplnkom na letnej dovolenke ale aj na bežné dni.
Čítať viac
20

Všetky moje recenzie nájdete na instagrame @luckylady.stories :)

Luckylady. Stories
Overený zákazník
30.4.2022
Mňa to strašne mrzí nasledujúce riadky, ale čo sa dá robiť. Štýl písania je dobrý, skladby viet boli super, kniha nemala chybičku. Páčilo sa mi, aký zahraničný nádych kniha mala, postavy a prostredie malo nádych americkosti. Na to, že knihu písali dve autorky, spojili sa dokonale a príbeh pôsobil ako jeden celok. Kniha určite patrí do YA. Jediná postava, ktorá sa mi ako tak páčila bol Damián. Nika pôsobila mierne trápne, za mňa bola na Damiána až príliš hr, nebolo tam také to chalanské dobýjanie. Snažila sa niekedy robiť dôležitá a urážať sa, ale úplne neoprávnene a pôsobilo to až príliš detinsky. Nepáčilo sa mi, že autorky vysvetľovali čitateľovi, prečo sa toto deje, prečo sa správa daná postava tak a tak. Toto malo vyplynúť a aj vyplynulo z jednotlivých situácií a správaní postáv, nebolo potrebné to oznamovať. Bolo to dosť predvídateľné, Damián bol síce pod rúškami tajomstiev, avšak vedeli sme, kedy príde zvrat, kedy sa to vyrieši, a častokrát sme vedeli aj to, aký zvrat alebo zápletka príde. Už vôbec by som nenaťahovala túto knihu na 2 časti. Pravdepodobne si druhú časť prečítam, ale myslím, že by vôbec knihe neuškodilo, keby sa ukončí príbeh v tejto časti. Ale chápem, že je tam ešte kopu veľa vecí nevysvetlených, predovšetkým okolo postavy Adely, a ako budú rodičia reagovať na jej návrat a pod. Ale z toho konca vôbec nie som nadšená, ako to autorky vymysleli. Veľké klišé a toľkokrát obohrané + nedostatočne spracované. No a samozrejme som nerozumela kamarátstvu medzi Nikou a Sárou, asi ako nikto. Sára bola jedno odporné povrchné dievča a som rada, že Nika sa postupne od nej odklonila. Vychovávacie metódy rodičov tiež neboli najsprávnejšie a bola tam vysoká predpojatosť. Ja už by som si túto knihu neprečítala, pretože mňa nenaladila na príjemnú nôtu, skôr naopak. Bola som sklamaná a som rada, že som si ju nechala až nateraz a recenziu vydávam v čase, keď už si kniha našla veľa spokojných čitateľov. Čítať viac

„Tak hovorí mongolský mýtus: Láska sa rodí z rôznych prirodzeností. Protikladmi získava silu. Konfrontáciou a premenou sa udržiava.“

Záhir - Paulo Coelho, 2021
Záhir
Paulo Coelho