Iba s tebou

Okamžitý download
EPUB
MOBI
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Venupress, 2021
1. diel série
Iba s tebou

Ďalšie formáty

Kniha
12,90 €

Ona je tvrdohlavá a impulzívna. On je drzý a všetkých si drží od tela. Obaja sa pre minulosť vyhýbajú vzťahom. Ako to dopadne, keď sa tí dvaja stretnú a preskočí medzi nimi iskra?

Čítať viac

Ona je tvrdohlavá a impulzívna. On je drzý a všetkých si drží od tela. Obaja sa pre minulosť vyhýbajú vzťahom. Ako to dopadne, keď sa tí dvaja stretnú a preskočí medzi nimi iskra?

Čítať viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Ona je tvrdohlavá a impulzívna. On je drzý a všetkých si drží od tela. Obaja sa pre minulosť vyhýbajú vzťahom. Ako to dopadne, keď sa tí dvaja stretnú a preskočí medzi nimi iskra?

Pred nástupom do maturitného ročníka očakáva Nika obyčajné leto, ktoré chce stráviť s kamarátkou Sárou na kúpalisku a brigádovaním v športovom klube. Na začiatku prázdnin sa v ich štvrti objavia dvaja chalani – príťažlivý, no výbušný a neprístupný Damián a jeho malý brat, ktorý takmer nerozpráva.

Nika na Damiána naráža na každom kroku. Vie, že by sa od neho mala držať čo najďalej. Najmä po tom, čo sa prihodilo jej sestre. No čím dlhšie ho pozná, tým silnejšie je jej tušenie, že Damián ukrýva tajomstvo, ktoré ho trápi a pre ktoré sa správa ako hulvát.

Podarí sa jej preniknúť cez jeho hrubé brnenie a preniesť sa cez jeho minulosť?
Dokáže sa Nika vyrovnať s tým, čo sa stalo jej sestre, a zaľúbiť sa?
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Posielame do dvoch dní
12,90 €

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
EPUB
MOBI
8,89 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
3124-5 hodín čítania
Rok vydania
2021
ISBN MOBI
978-80-99972-11-8
ISBN EPUB
978-80-99972-10-1
Naše katalógové číslo
1000483
Jazyk
slovenčina
1. diel série
Iba s tebou
Vydavateľstvo
Venupress

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,9 / 5

59 hodnotení

55
3
1
0
0

16

Všetky moje recenzie nájdete na instagrame @luckylady.stories :)

Luckylady. Stories
30.4.2022
Mňa to strašne mrzí nasledujúce riadky, ale čo sa dá robiť. Štýl písania je dobrý, skladby viet boli super, kniha nemala chybičku. Páčilo sa mi, aký zahraničný nádych kniha mala, postavy a prostredie malo nádych americkosti. Na to, že knihu písali dve autorky, spojili sa dokonale a príbeh pôsobil ako jeden celok. Kniha určite patrí do YA. Jediná postava, ktorá sa mi ako tak páčila bol Damián. Nika pôsobila mierne trápne, za mňa bola na Damiána až príliš hr, nebolo tam také to chalanské dobýjanie. Snažila sa niekedy robiť dôležitá a urážať sa, ale úplne neoprávnene a pôsobilo to až príliš detinsky. Nepáčilo sa mi, že autorky vysvetľovali čitateľovi, prečo sa toto deje, prečo sa správa daná postava tak a tak. Toto malo vyplynúť a aj vyplynulo z jednotlivých situácií a správaní postáv, nebolo potrebné to oznamovať. Bolo to dosť predvídateľné, Damián bol síce pod rúškami tajomstiev, avšak vedeli sme, kedy príde zvrat, kedy sa to vyrieši, a častokrát sme vedeli aj to, aký zvrat alebo zápletka príde. Už vôbec by som nenaťahovala túto knihu na 2 časti. Pravdepodobne si druhú časť prečítam, ale myslím, že by vôbec knihe neuškodilo, keby sa ukončí príbeh v tejto časti. Ale chápem, že je tam ešte kopu veľa vecí nevysvetlených, predovšetkým okolo postavy Adely, a ako budú rodičia reagovať na jej návrat a pod. Ale z toho konca vôbec nie som nadšená, ako to autorky vymysleli. Veľké klišé a toľkokrát obohrané + nedostatočne spracované. No a samozrejme som nerozumela kamarátstvu medzi Nikou a Sárou, asi ako nikto. Sára bola jedno odporné povrchné dievča a som rada, že Nika sa postupne od nej odklonila. Vychovávacie metódy rodičov tiež neboli najsprávnejšie a bola tam vysoká predpojatosť. Ja už by som si túto knihu neprečítala, pretože mňa nenaladila na príjemnú nôtu, skôr naopak. Bola som sklamaná a som rada, že som si ju nechala až nateraz a recenziu vydávam v čase, keď už si kniha našla veľa spokojných čitateľov. Čítať viac
13
Americká princezná - Katharine McGee
Práve čítam
Americká princezná

Milujem knihy. Verím, že nie čitateľ si vyberá knihu, ale každá kniha nás osloví a príde k nám práve vtedy, kedy potrebujeme. A ak nie, ešte nedozrel jej čas :) Hovorí sa: "Povedz mi, čo čítaš, a ja ti poviem, kto si!" :) https://knihujeme-s-veron.webnode.sk/

Veronika Posová
8.12.2021
Letný príbeh
Overený nákup
Zažiadalo sa mi vrátiť leto, keď nie počasím vonku, tak aspoň príbehom v knihách. Ak si chcete leto prinavrátiť aj vy, určite Vám odporúčam knihu Iba s tebou, ktorá v lete zaplavila bookstagrami pozitívnymi recenziami. A oprávnene. V knihe dostanete ten pravý študentský "summer mood"- voda, prázdniny, večerné zápasy v basketbale, nič nerobenie. Príbehom nás sprevádza Nika, ktorú čaká posledný maturitný ročník. Napriek tomu, že pochádza z finančne zabezpečenej rodiny, jej rodina si prešla veľkou traumou, čo poznačilo ich fungovanie- príliš ochranársky rodičia, pocity viny u všetkých, odlúčená sestra, ktorá sa nehlási, malý brat, ktorý je príliš malý, aby chápal závažnosť situácie v rodine, a Nika, ktorá nedokáže prelomiť bariéru k akémukoľvek vzťahu s chalanmi. Na druhej strane je Damián, odmeraný, tajomný chalan spoza koľají, ktorý sa z ničoho nič zjaví v ich štvrti, kam sa chodieva hrávať s mladším bratom, ktorý nerozpráva a bojí sa cudzích ľudí. Niku poháňajú spoznávať ho jej "detektívne" schopnosti a dovtedy nepoznané emócie, ktoré v nej Damián vyvoláva. On však má veľmi vážne dôvody, prečo nechce, aby boli jeho tajomstvá odhalené a chce si držať všetkých od tela. No niekedy sa to nedá, a tak obaja nájdu vyslobodenie zo svojej traumy práve vo vzťahu, ktorý si vybudovali, no nie všetci sú s tým ok. Výborné čítanie, ktoré každou kapitolou odhalí niečo nové, sami budete pátrať po tom, kde je pravda, vytvárať si vlastne domnienky a závery, vnímavý čitateľ sa úplne vžije do postavy Niky a spolu s ňou odhalí všetky zápletky, ktoré sa však odhaľujú postupne a nenásilne, výborne zapadnú do deja, a tak nemáte pocit, že ich tam autorky vsunuli len aby sa vymotali z týchto situácii. Všetko ide prirodzene. Postavy a ich charaktery boli vykreslené výborne, už od prvej kapitoly budete mať chuť prefackať najlepšiu kamošku Niky, Sáru, ktorá je chodiaca potvora. A postavy Oliho a Tobiho, tie budete milovať, to sú zlatíčka. Kvalitne vyskladaný príbeh, kde má každý svoje zranenie, no postupne zisťuje, že nie všetky tajomstvá je dobré držať na kľúčik, a záver? Ten vás donúti siahnuť po druhej časti a ja som rada, že som ju mala hneď k dispozícii. 4,5/5 Čítať viac
5
Mýty - Stephen Fry
Práve čítam
Mýty

Vášnivá knihomoľka, ktorá radšej žije príbehy s hlavnými postavami v knihách, ako v realite s ľuďmi ❤.

Tiny Pobis
6.12.2021
Perfektná kniha na leto!
Po knihe som siahla ešte počas letných mesiacov a musím povedať, že kniha mi navodila perfektnú letnú náladu už po pár stranách. Vďaka skvelým a dobre mieneným opisom miest, som mala pocit, že som v knihe spoločne s hlavnými postavami. Veľmi sa mi páčil dej knihy, ktorý nebol vôbec vtieravý a určite nie prvoplánový. Musím sa priznať, že som absolútne nepostrehla, žeby knihu písali dve vynikajúce autorky, prišlo mi to ako keby knihu písala len jedna.

Príbeh Niky a Damiana na mňa veľmi zapôsobil. Poznáte ten pocit, keď sa niekde pozeráte na zamilovaný pár a vidíte, tie už skoro hmatateľné iskry medzi nimi? V tom mi ich príbeh prišiel čarovný, pretože som im to obidvom zo srdca priala!

Kniha Iba s tebou je pre mňa určite kniha leta 2021!
Čítať viac
1

Na instagrame ma nájdete pod @knihomolka.lenka Som romantická duša. Milujem new adult romance a fantasy.

Lenka @friendsfromthebooks
30.11.2021
Iba s tebou
young adult
romance

Ďalšia úžasná kniha od vydavateľstva. Knihu napísali dve slovenské autorky, skvelo sa dopĺňali, ako keby ju písala jedna osoba.

Príbeh sa čítal veľmi dobre, ľahko a rýchlo. Autorky ma vtiahli do deja po pár stránkach. Majú svieži, pútavý štýl písania. Páčilo sa mi, že autorky vymysleli niečo nové, o čom som nečítala. Nie je to len sladká YA romantická kniha, ale aj sa zamerali na súčasné, vážne témy.

Už čítam menej YA tvorbu, ale túto si musíte určite prečítať. Veľmi krásna, milá, nežná, romantická, zábavná, ale trošku smutná. Pre mňa jedna z najlepších, najkrajších YA kníh.
Niky a Damiána som si veľmi obľúbila, páčilo sa mi, ako ich autorky vykreslili, ich povaha, vlastnosti. Romantická linka bola taká zlatá, ňuňu, nežná, nebola urýchlená, pomaly plynula s dejom. Užívala som si ich spoločné scény.. veľa krásnych momentov.

Jedna osoba mi prekážala už po pár stranách.. strašne mi vadila, už dlho sa mi nestalo, aby som nejakú postavu nenávidela. Je tu veľa zvratov, tajomstiev ktoré som nečakala a úprimne prekvapili. Koniec ma dostal, bol veľmi emotívny a som zvedavá na pokračovanie. Ešteže mám doma pokračovanie. Neviem si predstaviť, keby musím čakať na ďalší diel.

Ich príbeh som si zamilovala. Už dlhšie som nečítala tak skvelú YA knihu. Krásna letná láska s tajomstvami, zvratmi. Pri čítaní som prežívala množstvo pocitov. Iba s tebou vám určite odporúčam! Potešila moje srdiečko. Aj keď vám nie je dávno -násť, určite si ju musíte prečítať. #musthave

Moje hodnotenie 5/5.
Čítať viac
9
Spaľujúca vášeň - Julia Quinn
Práve čítam
Spaľujúca vášeň

Môj knižný profil nájdete na Instagrame pod menom : @libri_victoria . Úplne obyčajná osoba, ktorá patrí do knihomoľského sveta a je na to hrdá!

Viktória Pauliková
24.11.2021
Iba s tebou
Vedela som, že toto bude pre mňa knihe leta 2021 a vedela som to správne. Splnila moje očakávania? Splnila a to na celej čiare. Leto, slniečko, kúpalisko, letná láska, priatelia...no čo viac k takejto letnej YA môže chýbať. Tento krásny a jednoduchý príbeh, plný záhad, ktoré sa postupne rozuzľovali ma celý vcucol a potom doslova vypľul, keďže taký koniec som totálne nečakala. Myslím si, že príbeh je napísaný dosť reálne. Napätie od začiatku do konca, v celom príbehu a aj vo vyvíjajúcom sa vzťahu hlavných postáv. Takýchto YA kníh zo slovenskej tvorby potrebujeme jednoznačne viac, pretože za mňa je to jedna z najkrajších (aj letných), ktoré som sa poslednú dobu čítala a ako som už spomenula, zo slovenskej tvorby. Z pera dvoch úžasných autoriek, ktoré som doteraz ani nepoznala.
Aj v tomto prípade som sa ocitla na konci knihy ani neviem ako. Tento tajomný pútavý príbeh, pretkávaný láskou, ktorý skrýval reálne problémy ľudí, si získa nielen mladých čitateľov. Prepojenie minulosti, ktorá sa postupne odhaľuje dodáva príbehu šmrnc. Čo je ale typické pre YA knihy, sú aj ťaživé témy, ktoré sú častokrát hlavným problémom alebo sú vykreslené aspoň okrajovo. Samozrejme, keďže toto je jedna kvalitná YA, nechýbalo to ani tu. Záhadná sestra, falošní priatelia, zdanie, ktoré klame...Nie vždy všetko vyzerá tak, ako to my vidíme na prvý pohľad. Aj v tomto prípade si vás hlavné postavy získajú
:) veľmi sa teším na ďalšie projekty od týchto dvoch autoriek!
Čítať viac
Dominika
20.11.2021
Úžasná!
Kniha je napísaná tak pútavo a sviežo, že ju zhltnete za pár dní a neviete sa dočkať pokračovania! Tak veľa tém, a tak hravo zvládnutých. Gratulujem! ... a tak ako dnes ja som si bola na pošte vyzdvihnúť druhý diel a teším sa! Čítať viac
7
14.11.2021
Dokonalosť
Som nesmierne rada, že som si vďaka Venupress mohla túto knihu prečítať. Niekedy má človek obdobie, kedy potrebuje knihu. Nemyslím hocijakú knihu, ale ,,knihu”, ktorá mu dokonale padne do nápady a splynie s ním v daný okamih. Iba s tebou so mnou takto splynula, dokonale mi v tejto chvíľu sadla, aj keď mala svoje muchy.
Na úvod musím upozorniť, že obsahuje veľa, takt veľa klišé. Vadilo mi to? Ani náhodou. Zvyčajne ma klišé v príbehoch, či už young adult alebo iných, vytáča, ale v tomto prípade to bolo tak prijemne napísané, že sa mi to dokonca páčilo.
Niekedy dobre padne prečítať si ľahký príbeh, pri ktorom mám možnosť vrátiť sa niekoľko rokov späť, kedy som aj ja brigádovala a užívala si horúce leto. Popritom ma nesmierne teší, že obe autorky nevsadil iba na romantický príbeh o letnej láske, ale nebáli sa pustiť aj do omnoho ťažších tém, akými sú sexialne zneužívanie, predsudky, socialna nerovnosť a odsudzovania, toxické priateľstvá, či prehnane prísna výchova.
Aj keď som príbeh zhltla za tri dni, užila som si každú jednu stránku a všetko som prežívala spoločne s Nikolou. Všetky tie veselé aj vtipné chvíle, ale aj tie menej radostné.
Nika má tajomstva, kvôli ktorým sa bojí dôverovať ľuďom. Ale aj Damián má svoje tajomstvá, ktoré však nemôže prezradiť (ha, ja som na to prišla hneď na začiatku), ale pomaly sa to celé rozmotáva a tajomstvá sa odhaľujú. Pritom sa však objavujú ďalšie a ďalšie, ktoré Nike nedajú spať a snaží sa ich rozlúštiť.
A ten záver? Posledné strany som ani nedýchala, tak som čakala, čo sa stane. Šok, ktorý sa dostavil, ma prevalcoval a tých posledných 10 strán som doslova žožrala, aby som zistila, ako to celé dopadne. A ako to dopadlo? Tak, že potrebujem druhý diel. Našťastie ho mám už doma a chcela som ho čítať až s nejakých časovým odstupom, ale zrejme to nevydržím.
Upozornenie: nečítajte si vopred poslednú vetu knihy. Ja to robím pri každej knihe, že si ako prvé prečítam posledné slovo a niekedy aj poslednú Štrbu z knihy a teraz sa mi to vypomstilo, lebo som si prezradila záver (žiadna tragédia, našťastie som si prezradila iba záver tých posledných 10 strán, ale aj tak… zamrzí).
Samozrejme nesmiem zabudnúť poďakovať vydavateľstvu Venupress za to, že mi knihu na recenziu poskytlo a už sa teším sa druhý diel s názvom Bez teba.
Čítať viac
Helena
5.11.2021
Odporúčam
Veľmi príjemná kniha. Oddýchla som si pri nej. Autorkám to vyšlo a teším sa na pokračovanie. Verím, že ani to nesklame. Čítať viac

O autoroch

Čítať viac

„Vo formičke. To je ten typ splynutia, keď si pritúlite druhú bytosť chrbtom k svojmu telu. Schúlite ju tak do seba, uzavriete v objatí niekde tam, kde sa telá dotýkajú celým povrchom. Ako vlhký piesok, ktorý deti naberajú do formičiek a vzápčtí vyklápajú vytvarovaný.“

Honeymoon - Jana Beňová
Honeymoon
Jana Beňová